Najbardziej pamiętliwe momenty E3

Ostatnie dwa dni przed rozpoczęcie tegorocznych targów E3! Z tej okazji, i przy napoju z dużą ilością lodu, postanowiłem napisać kilka słów o – moim zdaniem – najlepszych momentach, minionych E3. Nie będę skupiać się na tym jak to było kiedyś, ale właśnie na tych najbardziej pamiętliwych momentach. No to zaczynamy!

1.       Jako pierwszy, na mojej liście, pojawił się Tak Fuji, który był jednym z hostów konferencji prasowej Konami w 2010 roku. Jego wystąpienie było maksymalnie niepoprawne i pod wieloma względami… po prostu złe. Mimo wszystko, słowa „one million troops”, czy „extreeeeme”, przeszły już do legendy i niezwykle miło się je wspomina. Inna sprawa, że do tego czasu powstały dziesiątki przeróbek, czy muzycznych remixów wystąpienia pana Fuji.

2.       Kolejna, można napisać – „ikona E3”, to słowa Reggiego (Nintendo) podczas prezentacji Wii Fit Board (2007r) – „My Body Is Ready”. Tak więc jeśli nie wiedzieliście, skąd to się wzięło, to macie odpowiedź. Często na forach internetowych ludzie cytują Reggiego, kiedy rośnie hype na jakiś konkretny tytuł lub wydarzenie. Btw. Czy wasze ciało jest gotowe?

mark_dirt

3.       Nieco mniej znana postać niż pozostałe, ale osobisty tłumacz Kazunouri Yamauchiego, na zawsze wpisał się w historię targów. Niezwykle skupiony na swojej pracy człowiek z notatnikiem. Tak go zapamiętaliśmy i… tak go widzimy w najnowszych wywiadem z Yamauchim.

Powyżej, jeden z najnowszych wywiadów z Kazunouri Yamauchim

4.       Pamiętacie Kevina Butlera? Fikcyjny szef działu PlayStation w Sony, który przez jakiś czas występował w materiałach reklamowych Sony. Podczas E3 2010 wygłosił fantastyczną przemowę skierowaną do graczy – charyzma, świetne poczucie humoru, to jest to za co zapamiętamy Kevina, a właściwie Jerry-ego Lamberta. Aha, dzięki niemu kontrolery PS Move miały swoje 5min…

5.       Powracamy do 2007 roku i prowadzącego prezentację Activision… Piszę w tym momencie o Komiku Jamie Kennedym, który stworzył najgorszy, ba! Najbardziej żenujący show na świecie. Kiepskie żarty, tragiczne wywiady, dziwne teksty o najróżniejszym zabarwieniu. Jednym słowem: TRAGEDIA. Oby nigdy nie przyszło nam oglądać czegoś takiego.

6.       Konferencja Sony – 2006 rok, trzeba coś dodawać? Prezentacja ceny PS3 , „giant enemy crab”, „Riiidge Racer!”, super procesor Cell… itp., itd. Żenujące, smutne, słabe. Niestety, ale prowadzenie tej konferencji i zaprezentowane highlighty były poniżej wszelkich oczekiwań. Ehhh…

7.         Gabe Newell i prezentacja Portal 2 na konferencji sony podczas E3 2010. Jeden z najbardziej szokujących momentów jakie widzieliśmy. Szef Valve i konsolowa konferencja. Ostatecznie nie wyszło z tego zbyt wiele, ale przyznam, że miło mi się grało w Portal 2 na PS3, z kolegami na PC. Czy możemy liczyć na kolejne tytułu cross play? Myślę, że tak, tylko pytanie: ”kiedy?”.

e3-portal-2

Takich i innych momentów było wiele. Warto jeszcze wspomnieć diss Sony na Microsoft, przy okazji prezentacji sposobu pożyczania sobie gier, albo prezentacja wspomnianego już wcześniej Reggiego podczas E3 2004. Czy najnowsza edycja targów zapisze się w naszej pamięci? Wiele wskazuje na to, że właśnie tak będzie!

Dodaj komentarz