Gamescom 2018 podsumowanie

Gamescom 2018 podsumowanie (UPDATE) – Trigger #15

Trigger podcastWydawać by się mogło, że dziesiąta, jubileuszowa edycja Gamescom, to będzie prawdziwe święto graczy. Dziesiątki zapowiedzi, celebracja gamingu, ciekawe wywiady, prezentacje i gruszki na wierzbie. O Gamescom 2018 można opowiedzieć z trzech perspektyw. Zwykłego gracza, który pojechał, zobaczył, zagrał i strzelił sobie fotkę „na ściance”. Redaktora – niekoniecznie periodyka gamingowego -, który z magicznymi akredytacjami dostał się na kilka fajnych pokazów i co najważniejsze w tym wszystkim… WIDZIAŁ CYBERPUNK 2077 od CD Project RED. Trzecią grupą, do której również my się zaliczamy, są osoby, które obserwują to wszystko z odległości połączenia internetowego. Jak to wyglądało właśnie z tej strony? O tym jest nasz najnowszy epizod podcastu Trigger.

Dzisiejszy dzień dostarczył nam nie lada niespodziankę! CD Project Red opublikował zapis z gameplayu Cyberpunk 2077 i nie mogliśmy nie nagrać szybkiego materiału na ten temat. Szczególnie, kiedy tak narzekaliśmy na brak prezentacji dla zwykłych zjadaczy chleba na Gamescom 2077.

Najgorsze jest to, że ranga targów Gamescom, z roku na rok leci w dół. Może nie sięga bruku, ale chyba sami przyznacie, iż to nie jest już ten sam prestiż co kiedyś. Daje się to odczuć po zainteresowaniu ludzi na forach internetowych i social media. Ludzi przestała interesować jako taka impreza – ważne są tylko gry, z pominięciem całej tej targowej otoczki. Z tego też powodu w materiale nie usłyszycie Kamila, który przeleciał listę gier, zobaczył co ciekawsze tytuły i to w zasadzie tyle.

Japan Power

Tak się składa, że jedyną nacją, która nie olała, w znaczący sposób, Gamescom 2018 są… Azjaci. Namco Bandai – jako wydawca – przywiozło ze sobą dwa świetne tytuły, a mianowicie: Twin Mirror (Dontnod Entertainment) oraz The Dark Pictures: Man of Medan (Supermassive Games). Ok, czy świetne to się jeszcze okaże, ale chodzi o to, że to świeżynki. A reszta gier? Lwia część prezentowanych tytułów, to gry, o których wiemy, że ich premiera to niedaleka przyszłość. Ich pojawienie się na targach Gamescom, to tylko podbicie pieczątki na liście obecności. I tak, jak wcześniej wspomniałem, świetna okazja żeby ograć gierkę przed premierą, ale już dla internetowych obserwatorów… meh.

Polecanki

Ze swojej strony polecam sprawdzić demo gry Transferecne, które jest kompatybilne z PS VR, ale można grać i bez. Bardzo ciekawy, psychologiczny, ryjący banię tytuł. AHA! I jeśli nie widzieliście, to marsz oglądać gameplay z Sekiro: Shadows Die Twice, bo mówię wam – to będzie dobre. Musi być!

Przypominamy, że podcast Trigger możecie przesłuchać na:

» Spreaker
» iTunes
» YouTube

Oraz nowość! Spotify!