Działający sposób na wgranie usług Google dla Huawei P40 Lite! (30.05)

Ostatnie aktualizacje wpisu

30.05 Premiera nowego poradnika o naprawie powiadomień push

Żeby nie robić większego bałaganu w tym wątku, poradnik z powiadomieniami push dostał swój osobny wątek do którego zapraszam.
Prawdopodobnie będę musiał też tu nieco posprzątać na dniach, bo w „ostatnich aktualizacjach wpisu” robi się za duży bałagan.

Update 29.05 Optymalizacja powiadomień Push, problemy z aplikacjami bliźniaczymi i apel do mądrzejszych a niżeli ja

Jestem w trakcie tworzenia poradnika (wideo + tekst) jak sobie poprawić powiadomienia Push. Premiera materiału najpóźniej w poniedziałek.

Niestety, działanie opcji „aplikacji bliźniaczych” w whatappie czy massengerze pozostawiają wiele do życzenia i wysypują komunikaty o błędach certyfikacji. Na chwilę obecną jestem pozbawiony modelu testowego i nie jestem w stanie przystąpić do poszukiwania rozwiązania. Mój prywatny Lite już ma dość ciągłych resetów fabrycznych i tortur.

W tym miejscu apelowałbym do wszystkich osób, które mają wiedzę w kwestii usług google, żeby się takową dzielili. Piszczcie teksty, twórzcie swoje poradniki. Mądrego zawsze miło posłuchać i poczytać.

Odnoszę takie wrażenie, że jest mnóstwo osób, które mają dużo bogatszą wiedzę a niżeli ja, ale nie chcą się za bardzo takową dzielić. Wiadomo, nie każdy ma sprzęt, możliwości i czas się tym zając. Nieco smutno mi się robi natomiast, gdy tego nie robią z pobudek finansowych ale to już kwestia sumienia danego człowieka.

Największym złotem i tak są „mistrzowie” sprzedający telefony z już wgranymi usługami google tworząc z tego dodatkowy atut i kartę przetargową. To jest tak bardzo złe na wielu płaszczyznach. Zgadnijcie dlaczego 😉

Update 25.05 Wpis Dedykowany posiadaczom P40 Lite E

Posiadacze P40 Lite E, jesteście tutaj? Z jednej strony wkurzają mnie ciągle pytania o „błędy analizowania” i czy ta metoda działa na waszym sprzęcie, no ale macie prawo. W internecie jest dużo dezinformacji odnośnie tego modelu. Wiem, że to nie to samo co możliwość instalacji usług google ale mam pewną dziwną alternatywę dla was w postaci VMOS.

VMOS w skrócie to…emulator androida na Androidzie xD Wiem, brzmi to bardzo źle, kuriozalnie, debilnie. Normalnie jak intercepcja, ale…cześć aplikacji faktycznie tak przez niego działa 🙂 Na bezrybiu i rak ryba. Poniżej wklejam potrzebne linki do plików apk, które trzeba zainstalować na telefonie.


https://www.vmos.com Główny program
https://apkpure.com/pl/vmos-unlocker/com.vmos.adclient po instalacji programu głównego to jeszcze trzeba będzie zainstalować. Wklejam to tutaj, bo normalnie odsyła do sklepu play….który wam nie zadziała w waszej sytuacji.

Update 11.05 V2

Materiał powstał bez żadnej postprodukcji wiec sorry, jak coś jest nie tak, brzydko itd. 😉

Update 11.05 Udało rozwiązać się problem z IZ PLAY

Jak w tytule update udało mi się rozwiązać problem. Dzisiaj nagram fixa ekskluzywnie na bloga w następnej aktualizacji. Problem była aktualizacja backupu z 9 maja o numerach 10.1.1.500. Po prostu jak korzystacie z moich poradników to omijajcie moment aktualizacji takowego w App galery. Jeżeli już to zrobiliście to w następnym materiale filmowym pokaże, jak to odkręcić bez reseta fabrycznego.

Update 03.05

Trwają testy nad nową, prostą i zautomatyzowaną metodą instalacji usług google, działającą nawet na P40 Lite E!! Potrzeba testerów. U mnie póki co „wykrzacza” się na 3% wiec jest dość kiepsko. Zainteresowanych wsparciem zapraszam TUTAJ

Update 29.04

Moja misja o kryptonimie „instalacja google play na p40 lite” powoli dobiega końca i niewiele więcej mogę zrobić. Wpis został zaktualizowany o bonusowy materiał wideo w postaci poradnika jak poradzić sobie z alternatywną metodą bez użycia Adapterów, OTG itd.

Zbiór informacji oraz odpowiedzi na często zadawane pytania

1. Czy poradnik zadziała z moim Mate 30 Pro, P40 itd? Co z P40 Lite E i błędami analizowania?

Poradnik zadziała na każdym telefonie Huawei, Honor bez usług Google. Warunkiem jest posiadanie Androida 10. Czyli jeżeli np. Twój Mate 30 Pro spełnia ten warunek to zapraszam. Jeżeli wyskakuje Tobie „błąd analizowania” to oznacza, że masz za starego androida. Lite E na razie nie dostał takowej aktualizacji, wiec odpada.

2. Karta Sim, działanie usług Google, powiadomienia push, aplikacje bliźniacze

Prawdopodobnie przy instalacji usług pomocna jest karta sim, aczkolwiek przy alternatywnej metodzie udało mi się bez takowej w telefonie, wiec… róbcie ja chcecie 😉 Niestety, nawet po poprawnie przeprowadzonej instalacji trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Część aplikacji nie zadziała poprawnie lub wcale (np. Google pay, Mcdonald). Jak masz wiele kont na Gmailu to musisz wcześniej takowe wpisać, nim na dobre zaczniesz instalować usługi lub siedzieć w kolejnych poradnikach. Później trzeba sporo się nagimnastykować i osobiście już mi łatwiej na nowo wgrać usługi, a niżeli się z tym bawić. Powiadomienia push w wielu przypadkach po prostu nie działają i trzeba wejść w aplikację, żeby dane zaczęły się synchronizować. Po raz tysięczny również przypominam, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Działanie opcji „aplikacji bliźniaczych” w whatappie czy massengerze pozostawiają wiele do życzenia i wysypują komunikaty o błędach certyfikacji.


3. Co robić, gdy wciąż błędy certyfikacji nam się pojawiają?

Powtórzyć proces instalacji jeszcze raz do skutku 😉 Czasem wystarcza odinstalować plik z modyfikacją usług google(007) to samo zrobić z Google Service Framework(005). Na nowo zainstalować plik 001 oraz 005 i spróbować odpalić sklep Play. Później na nowo systematycznie powtarzać wszystkie kroki z poradnika kończąc na instalacji pliku 007 i restarcie. Często z tym jest problem i wywala błąd przy próbie zainstalowania 001. Niestety, prawdopodobniej wtedy pozostaje zrobić fabryczny reset i jechać od nowa.

W metodzie alternatywnej wygląda to dość podobnie, ale tam to wszystko zostało po prostu uwiecznione na filmie w fragmencie po 13:19 😉


4. IZ Play nie chce mi działać. Nie widać go w Hisuite?

W tym przypadku zauważyłem, że często nie stosujecie się do poradników i od razu chcecie odpalać ten program. NIE! Najpierw instalujecie pliki 001,002,003,004. Poza tym macie ten program ładnie sobie przywrócić za pomocą funkcji backupu (Hisuite na PC lub kopia zapasowa na telefonie) a nie wchodzić do niego na pałę. Tutaj wymagana jest gracja oraz dyscyplina 😉 Poza tym jeżeli w Hisuite go nie widać to też mocno prawdopodobne, że Twój antywirus ma z nim problem i będzie wymagane „poluzowanie” nieco z zabezpieczeniami.

Niestety od 09.05 korzystanie z IZ Play zostało bardzo utrudnione przez łatkę do backapu o numerach 10.1.1.500. Nie aktualizowanie, bądź przeinstalowanie na starszą wersję załatwia problem i IZ Play powinien działać. W momencie kiedy to piszę problem głównie dotyczy modeli P40 Lite. Na P40 PRO backup wciąż najnowszą łatką ma z numerami 10.1.1.380, gdzie wszystko działa bez zarzutów.

5. Czy ta metoda jest trwała i nie przestanie z czasem działać?

Nie jestem w stanie tego wam zapewnić. Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że po zaktualizowaniu łatką 20.15.16 ( a konkretnie z 08.05) jest w stanie zrypać wam wszystko


6. Czy mogę zaktualizować EMUI itd. po instalacji usług?

Tak, możesz. Nie stwierdziłem żadnego problemu. Przypominam jedynie, żeby przed tym procesem unikać aktualizacji backupu do wersji 10.1.1.500. No i patrz punkt wyżej, czego NIE ROBIĆ pod żadnym pozorem 😉


7. Czy powstanie wersja pisemna poradnika?

Nie mówię nie, ale ciężko takowy spisać z racji iż jest to bardzo chaotyczna metoda. Po prostu polecam oglądać moje filmy w spowolnionym tempie. Wklejam jeszcze raz filmy, żebyście nie szukali zbyt daleko.

Filmy poradnikowe

Mała podpowiedź do fragmentu od 7:45. Jeżeli po reinstalacji Google Service Framework dalej wam wyskakują komunikaty o błędach certyfikacji to się zatrzymujecie i nie idziecie dalej. Broń Boże, nie instalujcie ostatniej wersji usług google!!!! Nie ma komunikatów o błędach, sklep google się odpala? Wtedy idziecie dalej.

Potrzebne pliki
https://drive.google.com/file/d/17tA6bQKSuz0sDOe4FxgOqNf08z9bZP25/view lub https://mega.nz/file/TocHTQBK#0lfRgxIMB_P5hyhlxJjf8Gnih1RW24FRnpSdLEiABbU

Metoda bez użycia OTG ( Przy pomocy PC )


Spis treści
0:055:41 – wgrywanie IZ play za pomocą komputera (hisuite)
5:4215:50 Proces instalacji aplikacji usług google zakończony w momencie ponownej „reinstalacji” Google Service Framework
15:5021:43 Nieobowiązkowy fragment o różnych metodach działania jakby się sklep google nie odpalił i coś „posrało”
21:4326:36 Prawilna metoda
Pożegnania

Potrzebne pliki
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ —– Zainstalować i zaktualizować na PC
https://drive.google.com/open?id=1i43vSH3vZaPOhqWHnl6dzT9Wleu9qgIT lub https://mega.nz/file/TxkjlSYb#t1ILWlXwP7PM1u5EmS-zdD6zmkf2DrxS0sazsY2M-YQ – IZ Play. Pobrać i wypakować na PC

https://drive.google.com/file/d/17tA6bQKSuz0sDOe4FxgOqNf08z9bZP25/view lub https://mega.nz/file/TocHTQBK#0lfRgxIMB_P5hyhlxJjf8Gnih1RW24FRnpSdLEiABbU —- Programy usług Google pobrać oraz wypakować na telefonie

Metoda Alternatywna

Spis treści filmu

00:00 – 01:00 Intro i ważne ogłoszenie parafialne
01:01 – 04:02 – Przywracanie z kopii zapasowej IZ play
04:02 – 06:19 Instalacja iz play, instalacja programów z „drugiej fazy” oraz wpisywanie kont google
6:19 – 13:18 Instalacja pliku z fazy 3, odpalanie sklepu play…sporo tego. Ważne, że zakończone sukcesem
13:19 – 18:22 – materiał pomocniczy dla osób, którym nie udało się za pierwszym razem i wyskakują błędy certyfikacji
18:23 – do końca – Finalizowanie, pożegnanie

Pliki potrzebne do pobrania

Mega.nz Lub google drive – rozpakować i wrzucić wypakowany folder na nośnik zewnętrzny

Bonusowy materiał do wersji alternatywnej. Bez Adapterów, bez OTG.

Lista potrzebnych plików:
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ – Pobrać, zainstalować, zaktualizować na PC
Mega.NZ lub Google Drive – IZ play oraz ID Device. Wypakować na PC
Mega.NZ lub Google Drive – Programy potrzebne do instalacji usług. Wypakować na PC i później uważnie oglądać, co z nimi zrobić

Materiały bonusowe

Przypominam, że na blogasku P40 Lite doczekał się również swojej recenzji

Zobacz: Test Huawei P40 Lite

Oczywiście, o ile nie bawi Was zabawa w domorosłego programistę, możecie również zajrzeć jakie aplikacje działają bez usług wielkiego G.

Sprawdź również Huawei P40 Lite i aplikacje bez usług google. Co działa a co nie?


The following two tabs change content below.
Wieloletni fan Nintendo i Zeldy, grywa też na sprzęcie Sony. Gadżeciarz, wielbiciel Tindera. Jest wielkim fanem urządzeń Xiaomi i Huawei. Bardzo lubi promocje i możliwie jak najtańsze zakupy nowego sprzętu - #Cebuladeals to jeden z jego ulubionych tagów śledzonych w social mediach.

89 komentarzy do “Działający sposób na wgranie usług Google dla Huawei P40 Lite! (30.05)

 1. Sposób Hiszpania z 03.04 działa świetnie. Działa praktycznie wszystko jak na telefonie z fabrycznymi usługami Google i to bez wyskakujących błędów.

 2. Dobra robota, juz sie pogubilem czy sposob z Twojego filmu z 07.04 dziala? Jak zrobic instalke przez OTG, pisales ze przez Pc sa problemy. Jak mozesz prosze nagraj film jak to trzeba zrobić. Dziekuje

 3. Tak Marku, działa ale faktycznie jest bardziej chaotycznie nagrany. Dzisiaj pobawię się jeszcze z możliwością instalacji przez PC. Na chwilę obecną sugeruje skorzystać z filmów podanych w 09.04 z naciskiem na
  TechMagnet. Jest chyba nieco łatwiejszy no i facet mówi bardzo ładnie po angielsku 🙂

 4. Cześć, czy bez problemu jest możliwa instalacja aplikacji Google na p40lite z użyciem poradnika z 10.4 v2?

 5. Mam problem z instalacją z poradnikiem Update 11.04 V3 czały czas jest błąd certyfikatu i logowanie do konta google? odrazu po uruchomieniu telefonu powinno to działać czy trzeba poczekać? obecność karty sim ma znaczenie?

 6. Marek, nie nie powinno tak być. To oznacza, że coś nie pykło 😉 Nie wiem czy konieczna jest karta, ale jednej osobie na yt dopiero z takową to wszystko zatrybiło 😉 No i jak się za pierwszy razem nie udało to walczymy do skutku. Na poprzednim filmie pokazałem co się może nie udać i jak sobie z tym radzić

 7. Mam pytanie

  Podczas instalacji przez telefon
  Niestety chiński program mi nie działa
  Próbowałem wielokrotnie z marnym skutkiem
  Jakieś pomysły?

 8. Jacek, jak możesz to prześlij mi filmik od momentu wgrania go na telefon i przed pierwszym włączeniem.Ja go na nowo zainstalowałem na telefonie i wszystko działa. Może nie ma internetu lub wszystkich uprawnień? Musiałbym na to popatrzeć co się u Ciebie dzieje

 9. Mam p40lite pierwsze 4 instalacje zrobione ale stanąłem na chińskim Google nie odpala tylko komunikat na niebieskim polu daje na niego i się wyłącza. Próbowałem w aplikacjach zezwolenie do pamięci i czyszczenie pamięci podręcznej nie pomogło.

 10. Z jakiego poradnika korzystasz? Jaki chiński google? On był w starych sposobach, których na wideo nie propaguje i on chyba usuwał wszystkie usługi google albo coś blokował. Podeślij na fb film jak to wygląda

 11. Korzystałem z filmiku z udapte 13.04 po zainstalowaniu 4 aplikacji po kolei następnym krokiem jest włączenie aplikacji IZ Play „chińskie Google” niestety nie odpala.

 12. Prawdopodobnie apka IZplay helper „chińskie Google” ma Min: Android 7.0 (Nougat, API 24)
  Cel: Android 9.0 (Pie, API 28) takie znalazłem wymagania ja mam 10.0.1 android

 13. Dobrego masz androida. Gdyby nie 10 to w ogóle byś nie zainstalował tych plików z usług google. Odezwij się na fb, podeśle ci jeden plik. Może pomoże

 14. Linki do ściągnięcia wygasły. Można nowe gdzieś?

 15. strasznie chaotycznie pokazujesz i przede wszystkim za szybko

 16. Romek, skoro tak twierdzisz to sobie porównaj moje poradniki z zagranicznym. Czym chata bogata, ciekawe co o nich powiesz 😉 a Jak jest za szybko to na yt jest opcja szybkości odtwarzania. Warto skorzystać 😉

 17. nie czyta aplikacji 001 004 005 007 tak jakby był uszkodzony plik możesz pomóc?

 18. WItam,
  Wczoraj instalowałem i działa, tylko, że ciągle przychodzą alerty o braku certyfikatów. A jak zatrzymam sklep Play to przestają przychodzić ale za to nie działa sklep Play.
  jak to naprawić?

 19. Karolu. Masz napisane na blogu w przypiętych pytaniach, a w w filmie z alternatywną wersją instalacji Łopatologicznie nawet pokazane. Nie mam nic więcej w tej kwestii do dodania.

 20. Zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją z pendrive. Nawet framework po potrójnym wymuszeniu zatrzymania udał się odinstalować bez zwiechy. Dalej zgodnie z poradnikiem aż do restartu telefonu. Po restarcie rzeczywiście w ustawieniach po chwili pokazuje mojego maila i imię i nazwisko ale sklep Play tylko mignie i powraca do pulpitu. Coś spierniczyłem? Dodam że nie musiałem podmieniać plików żeby za pierwszym razem sklep zadziałał – po prostu się załączył i zaczęły pojawiać się komunikaty o certyfikacji. Ale po końcowym restarcie bryndza – sklep nie chce się uruchomoć.

 21. Mef, z Twojej relacji mam wrażenie, że raczej wszystko ok Tobie poszło. Tylko taka wredna przypadłość rzeczy martwych 🙂 Na początek spróbuj odinstalować sklep play i zainstalować na nowo. Jak to nie pomoże to zobaczymy co dalej.

 22. Tomku, dziękuję za szybką odpowiedź. Otóż tak: dla spokoju przywrócilem telefon do ustawień fabrycznych. Potem od początku zacząłem instalować według instrukcji. Widzę że problem leży w google framework (krok w którym odinstalowujesz go z aplikacji). U mnie deinstalacja przebiega bezproblemowo i nie wymaga restartu ani nadpisania frameworka. Po jego deinstalacji instaluję plik nr 6 i już wtedy przy próbie wejścia w sklep Play wyrzuca na pulpit. Framework jest chyba niezbędny do prawidłowej pracy sklepu ale jeśli go nie usunę to „sypie” bez przerwy komunikatami o certyfikacji. Z tego co zauważyłem na Twoim filmie miałeś problem z usunięciem frameworka i po zawieszeniu telefonu oraz restarcie napisałeś go bez późniejszego usuwania – i przeszedłeś do instalacji pliku nr 7.
  Podsumowując: jak jest zainstalowany framework to sklep działa ale wyrzuca błędy o certyfikacji, jak go usunę to sklep nie chce się uruchomić. Ewidentnie problem występuje przed krokiem nr 6.

 23. Dokładnie, google service framework to problematyczna bestia 😉 Spróbuj jeszcze zainstalować sobie te usługi metodą alternatywną. Z tego co zauważyłem sprawia mniejsze problemy ludziom, a i nie wymaga odinstalowania Google Service framework. Trzeba tylko nieco bawić się z „nakładaniem” usług google w jednym momencie 🙂 Powodzenia! Dasz radę!

 24. No cóż, spróbowałem alternatywnej metody i poszło jak po maśle – bez żadnych niespodzianek. Na 30 kwietnia 2020 ta metoda dla mnie zadziałała. Co ważne po dodaniu konta google, synchronizują się kontakty i kalendarz w dwie strony (co 5 min). Dziękuję Tomku za wskazanie alternatywnej ścieżki. Mapy, gmail, dysk również hulają. Pozdrawiam!

 25. To się cieszę Mef, że w końcu pykło. Coś czuje, że ta alternatywna metoda powinna zostać tą ostateczną i sugerowaną xD

 26. Czesc, Chce kupic Mate 30 PRO ostro wygrywa pod wzgledem wizualnym i aparatów od p30 pro dla mnie.

  i tu ogromna prośba

  Kto z Okolic ślaska pomoże mi ogarnać te aplikacje google ??

  Nieche Nic spierdzielić z nowym fonem.

  BARDZO WAŻNE ! 🙂
  Pomożecie ???

 27. Wiesz Wiktor, ja jestem z śląska. Tylko no…bez haseł do konta google/gmaila to ja niewiele zdziałam 😉

 28. Dzięki Tomasz za odp

  ja mam konto i wszystko co potrzeb chodzi mi aby sprawnie to zrobić bo w komentarzach na filmie zdarza sie mnóstwo osób ze coś im nie do końca wychodzi a Ty brzmisz jak chodzĄCY SUKCES 🙂

 29. Za pierwszym razem nie udało się ale…
  Poszło i działa wszystko… odpukać.
  A zadziałało za chyba trzecim razem i trzech szklaneczkach Jack Daniel’s 🙂
  Pozdrawiam i polecam

 30. Wiktor, no to od Ciebie zależy. No prawda, piszą takie komentarze, ale nie ma co się zrażać. Mi też czasem nie wychodzi za pierwszym razem. Po prostu nie panikować. W „wersji alternatywnej” nawet jest pokazane jak sobie radzić z takimi błędami certyfikatów, gdy coś nie pyknie. A jakbyś nie miał cierpliwości to zagadaj na FB – może coś poradzimy 😉

 31. Dniówka wczoraj mi poleciała na zrobienie na p40 lite. 3 razy factory i chyba z 6 razy próbowałem. Zawsze miałem błąd certyfikatów. Okazało się że najważniejszy był etap z włączeniem trybu samolotowego w którymś kroku, bez tego zawsze miałem błąd. Mądre głowy niech powiedzą jeszcze co będzie w przypadku kiedy wyjdzie update usług i się zaktualizują przez sklep. Co wtedy? Ponownie errory i zabawa od nowa ? Wyłączyć automatyczny update w google play ?

 32. Cysekw dobre pytanie. Osobiście, jeszcze po instalacji nie miałem takich problemów, że przestały mi takowe nagle „z dupy” działać, ale nie wiem czy jestem dobrym przykładem. Przez te poradniki itd. najdłużej bez factory reseta to chyba siedziałem na nich z dwa tygodnie. Inna sprawa, że ludzie też mi nie zgłaszają takich przypadków. Błędy certyfikacji bezpośrednio po „średnio” udanej instalacji – wiadomo, to jest akurat zjawisko notoryczne. Osobiście wydaje mi się, że ta ostatnia modyfikacja usług po prostu póki co nic sobie nie robi z tych update’ów. Gdyby tak nie było, to już dawno by się ta metoda posypała, gdyż update usług google wychodzą co kilka dni w zasadzie, a ta metoda (na tych samych plikach często) żyje i ma się dobrze od końca marca. W porównaniu do metody z „chat partnerem” to jak wieczność xD https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/ Mi w systemie pisze, że jestem na łatce z 14 kwietnia i póki co wszystko gra i buczy. Jak mnie skorci to zobaczę co się stanie, gdy zainstaluje najnowszą łatkę 😉

  Update: Pobrałem najnowszą aktualizację w formie APK i zainstalowałem. Póki co wszystko gra i buczy 🙂

 33. Witam, czy jeżeli doszedłem w filmiku Metoda bez użycia OTG ( Przy pomocy PC ) to na 16 minucie ma wszystko grać i buczek czy jadę dalej z fimikiem ?

 34. Witam. Wielkie podziękowania dla twórcy!!!!!!!! Jestem posiadaczem huawei p40 lite. Cztery razy wgrywałem i czwarty raz z powodzeniem. Trzy razy próbowałem bez podpinania pamięci zewnętrznej (czyli z PC lub wrzucałem pliki do pamięci wewnętrznej telefonu i ciągle miałem komunikaty googla o tym cholernym certyfikacie. Dopiero jak kupiłem adapter otg i zrobiłem instalkę (wersja alternatywna) z podłączonego pendriva trzymając się ściśle instrukcji wszystko zadziałało za pierwszym razem. Jeszcze raz dzięki za udostępnienie wiedzy. Pozdrawiam Stanley.

 35. Aktualizowałeś przed czy po instalacji usług? Bo większy problem, jakby to zrobił przed 😉 Podaj na wszelki wypadek numer EMUI jaki posiadasz. Fakt, faktem google coś kombinuje.

 36. Poradnik dość łatwy, to że szybki nie przeszkadza w niczym można zatrzymać ewentualnie cofnąć i powtarzać robiąc razem w telefonie. Problem powstał u mnie w momencie otwierania „chińskiego kolegi” pojawiają sie dwa pola gdzie napisane jest coś po chińsku pola są w kolorach niebieskim i białym wciskając pole niebieskie i białe wciskając niebieskie potwierdzam komunikat który pokazuje cały czas i go potwierdzam gdzie nic nie idzie do przodu, natomiast naciskając na białe pole odrazu wyrzuca do menu głównego telefonu. Dziękuje za zainteresowanie i proszę o pomoc , pozdrawiam.

 37. Huawei p40 lite E. Nie działa apka nr 1 oraz apka nr 6 z fazy nr 2. oraz kilka apek z innych faz. Wyskakuje komunikat „podczas analizowania pakietu wystąpił błąd. Ktoś wie jak to rozwiązać lub ominąć?

 38. 11.05 zadzialal sposob po przeintalowaniu beckapp z wielkim g skled play dziala nie umiem poradzic Sofie z wyskakujacymi brakk certyfikatu Google zatrzymalem Google service i narazie noe wyskakuje

 39. W alternatywnej wersji poradnika masz pokazane od 13:19 jak sobie z tym poradzić. W tekście na blogu masz opisane do też w formie tekstu do tego „ostatecznego” 🙂

 40. Super, działa perfekcyjnie. Pytanie czy w takiej sytuacji wstrzymać się z każdą aktualizacją Androida i pojedynczych apek ?
  Już teraz wisi mi aktualizacja andka 10.1.0.121 na blisko 1GB i nie wiem co zrobić 🙂

 41. Jezeli ktos wie jak dodać konto po zrobieniu wszystkiego to bym prosil o pomoc/link

 42. Spokojnie, to była kwestia tylko działania backupu. Jeżeli masz już instalacje usług przeprowadzoną to możesz zrobić aktualizację EMUI

 43. Witam
  Czy robił ktoś już aktualizację systemu na P 40 lite 10.0.1.167. oczywiście mając już googla?
  Bo nie wiem czy jak zaktualizuje to czy nie będzie zabawy od nowa z instalowaniem.

 44. Cześć,
  Ktoś pytał o aktualizację – po zainstalowaniu usług google, zrobiłem aktualizację na P40 PRO. Jest OK.
  EMUI zaktualizowane do najnowszej wersji, google nadal działa.

 45. Telefon Żony został doprowadzony do świata googla 😀
  Dzięki za Twoją pracę 🙂

 46. Udało się zainstalować usługi google, trzeba było zmienić min. aktualizację „Backup”.
  Wszystko śmiga jak należy. Dzięki za przejrzysty poradnik, i odpowiedzi. Dobra robota!

 47. A jeszcze zapytam… czy ktoś instalował apkę z banku np. IPKO?

 48. Ja instalowałem mBank, ing i citi. Ktoś jeszcze o jednej wspominał, wszystkie działają
  Na ten moment działa dosłownie wszystko, nie widzę różnicy w telefonie z Google natywnym i Google zainstalowanym z tego tutoriala.

 49. Dzięki wielkie za poradnik, wszystko zadziałało za pierwszym razem. Ale mam pewien problem. Otóż zainstalowałem usługi google na tel kuzyna, ustawiając konto zapomniałem że stąpam po grząskim gruncie i ustawiłem mail na byle jaki, z myślą że zmieni sobie później. I teraz gdy próbuje dodać nowe konto oczywiście występuje problem „Podczas nawiązywania połączenia z serwerami Google wystąpił problem”. Da się to jakoś łatwo naprawić czy trzeba od nowa?

 50. No odpowiadałem już wcześniej w komentarzach. Niby da się odkręcić, ale jest to bardziej męczące i czasochłonne a niżeli ponowna instalacja xD

 51. A jedno pytanie mam jeszcze odnośnie powiadomienia o certyfikat play protect, bo ciągle wyskakują i są uciążliwe. Może coś nie tak poszło.

 52. Hej, mam podobny problem do opisanego przez Roberta HUAWEI P40 LITE E. W tym modelu w przypadku aplikacji 1, 4, 5 i 7 instalator zwraca błąd „podczas analizowania pakietu wystąpił błąd. System nie skojarzył tych plików, mają opis „nieznane”. Nie pomagają włączenie debagowania, zmiana nazwy i lokalizacji plików.

 53. Mam pytanie co robię nie tak ze wszystko działa do momentu wgrania ostatniej wersji usług Google wtedy wyskakują błędy o braku certyfikatu próbowałem już klilka razy i jest Ok do 4 paczki potem wgrywam 5 fazę i się zaczyna

 54. Sąsiad mnie poprosił żebym w jego P40 lite zainstalował GMS. Szukałem po necie i najpierw trafiłem na niemiecki tut, później na grecki aż wkońcu tutaj. I zadziałaó! Nie za pierwszym razem ale za drugim. Wyglądało to u mnie tak.

  Skończyłem procedurę wg filmiku „Ostateczny poradnik jak wgrac…” zrestartowałem i były błędy. Więc cofnąłem filmik do kroku z odinstalowywaniem usług googla (https://youtu.be/5qrlHpYwOEo?t=384 , 6:20 na filmiku ‚ostatecznym’). Zobacze rano czy działa. Dzięki Pando!

 55. Czy jest ktoś w stanie mi to ogarnąć w okolicach Żor, Rybnika ? Jestem totalnie zielona 🙁

 56. chyba nadal sposób nie działa 🙁 wywala ciągłe info o certfikatach, nie da się wejść i zalogować do PLAY tylko przez aurora – MATE 30 PRO

 57. jaka wpłata satysfakcjonowałaby Cię – udało by się tego dokonać zdalnie przez teamviewer?

 58. Niestety, póki co nie ogarnąłem tego aż tak, żeby zdalnie instalować, wiec raczej fizyczne posiadanie telefonu wchodzi w grę. Max 50 zł. Możesz się też w okolicy popytać ludzi zajmujących się GSM. Podejrzewam, że już znają moje filmy na pamięć 😀

 59. Kupilem na dniach 2 telefony Huawei P40 Lite
  Na pierwszym z nich zainstalowałem wg instrukcji „Ostateczny poradnik jak wrgać usługi google na Huawei…”
  Poszlo za pierwszym razem bez żadnych komplikacji.
  Na drugim telefonie również próbowałem wg tego poradnika z kilkanaście razy. Przy pozniejszych probach miksowalem juz kroki itp ale za każdym razem pojawiały się komunikaty z googla.
  Spróbowałem „Metody alternatywnej”. Poszło za pierwszym razem. Do 12:50 filmiku i wszystko ogarniete.
  Dzięki wielkie za ten tutorial bo już myslałem, że umoczyłem kase w tych telefonach.

 60. Reklamowanie się po moim filmem, gdy ja nie zabrałem za ten proces złotówki jest nieco chamskie, ale za to możesz mnie nauczyć i wytłumaczyć ja kto robisz. Wtedy ci daruje 😉

 61. Panie nie znajomy. Tomasz zrobił złotą robotę!! I chwała mu za to. Prośba by Pan go wsparł i uraczył nas co nieco swoimi technikami. Z góry dzięki. I Tomasz Tobie też wielkie!

 62. Panie Tomaszu. Proszę napisać, która metoda zaprezentowana przez Pana jest nadal aktualna, i która będzie najbardziej odpowiednia do zastosowania na smartphone Huawei P20 Pro. Najlepiej byłoby, gdyby powstał poradnik pisemny z przejrzystym opisem funkcji i zastosowań różnych narzędzi, których Pan używa do wgrania usług Google. Dziękuję i pozdrawiam.

 63. W przeciwieństwie do Rootbloga oraz antyweba moje filmy wszystkie działają, tylko są zrealizowane różnymi metodami. Moim zdaniem Metoda alternatywna po prostu wychodzi ludziom najlepiej. Nie, nie będę niczego pisać bo tu nic nie jest logiczne 😀 Po prostu wystarczy oglądać filmy w spowolnionym tempie. Poza tym żaden nie zadziała i nie jest potrzebny, bo P20 Pro ma usługi Google. Pozdrawiam

 64. Witam zainstalowałem i gra.Pytanie czy nfc będzie działać z iko?Aplikacja iko jest w sklepie huawei ale czy z nią nfc będzie działać

 65. Czy komuś działają powiadomieni poza aplikacją Huawei E-mail?

 66. Już wczoraj otrzymałaś odpowiedź na podobne pytanie. Jak nie lubisz aplikacji huaweia to polecam Blue maila. Działa świetnie

 67. Witam, Metoda działa super po kilku próbach ale poszło:) Jeden minus to powiadomienia push nie we wszystkich aplikacjach działają. Jak byłby sposób na nie to było genialne. Pozdrawiam.

 68. Hejka Agnieszko. Film poradnikowy jak sobie poradzić z powiadomieniami Push jest w trakcie realizacji. Myślę, że najpóźniej w przyszły pon opublikuje takowy, a jak dobrze pójdzie to w weekend 😉

 69. czy po wszystkim można odinstalować device id czy musi zostać?

 70. Tomasz przydałaby się jeszcze informacja dla wszystkich zainteresowanych, że „aplikacje bliźniacze” (klonowanie np. Whatsapp) nie działają po zakończeniu modyfikacji. Gdy je włączysz wywali Ci błędy certyfikatów. Obecnie pracuje nad rozwiązaniem tego problemu 😉

 71. Tak, też się spotkałem wczoraj z tym problemem. Pracować sobie możesz, ale jakoś wątpię, żebyś miał ochotę się dzielić swoją wiedzą 😉

 72. Hej czy ktoś mógłby wskazać dokładnie- konkretny film z instrukcją i pliki do pobrania bo powstał straszny chaos 😉 – bez urazy! 🙂

Dodaj komentarz i podziel się swoją opinią ;) Jest dla nas ważna!