Działający sposób na wgranie usług Google dla Huawei P40 Lite! (30.03)

Update 30.03

Poniższy sposób na wgranie usług Google działa, ale jest jeszcze bardziej szemrany niż ten z chat partnerem. Z tego co pamiętam, ludzie z  rootblog zrobili coś podobnego, tylko nie wiem, czy dalej działa. Po prostu większość usług instalujemy na piechotę i korzystamy z programu całego w „krzakach” działającego na zasadzie podobnej jak chat partner. Niby działa, ale w moim przypadku często muszę reinstalować plik Google Services Framework. Na dodatek z nieznanych mi przyczyn Tinder nie chce się odpalić 😀 Lidl plus, Carrefour i Otomoto zaczęły funkcjonować normalnie. Whatsapp był w stanie zassać historię rozmów oraz wszystkie kontakty z chmury. Usługi i aplikacje Google działają bez zarzutu. Trzeba pamiętać tylko o wyciszeniu powiadomień o braku certyfikacji z każdej pojedynczej aplikacji domagającej się takowej.

łapcie link do paczki https://mega.nz/#!xb4wBSbC!RGRjyTnx6X72FuRtoUsjUnkk1xROvjlzOu9FUsktqOw/

Miłej nauki hiszpańskiego! Reszta (zdezaktualizowanego) teksu niech zostanie dla potomnych 🙂

Update 27.03 Niestety, chyba kolejny sposób został uśmiercony. Chat partner w ogóle się nie odpala ;( Podsyłam metodę z P40 Pro, której niestety nie mogę obecnie sprawdzić od tego samego gościa co poprzednia.

Update 25.03 Poniższy sposób się zdezaktualizował

Tytuł tego materiału mówi wszystko i nie jest to chamski click bait. Moim zdaniem Huawei P40 Lite bez usług Google jest jedynie wyszukanym przyciskiem do papieru. Nie jest to jednak miejsce i czas na podważanie kompetencji kogokolwiek z technologicznej branży. Faktem natomiast było to, że sposoby na wgranie aplikacji Google bardzo szybko zostały uśmiercone. Nawet na forach XDA nie mogłem doszukać się satysfakcjonujących mnie odpowiedzi i porad.  Na szczęście ktoś ogarnął temat i na nowo można się cieszyć apkami Google na najnowszym smartphone Huawei. Ostrzegam – wszystko robicie na własną odpowiedzialność i nie mam zamiaru przyjmować później zażaleń, że coś wam się „wykrzaczyło” 😉

Jakich plików potrzebujemy do instalacji usług Google?

Instalacja usług Google na P40 Lite jest dość pokręcona. Na początku ściągnijcie te 3 pliki:

Pod tym adresem jest zawarta zbiorcza paczka jako alternatywa na wypadek, jakby coś się wydarzyło „niepożądanego” z powyższymi plikami.

Wrzućcie je do pamięci swojego smartphone’a. Później uważnie oglądajcie poniższy materiał od 2:55 i włączcie sobie polskie napisy, gdyż cały film jest po hiszpańsku. W skrócie metoda opiera się na wgraniu zmodyfikowanej wersji chat partnera wykorzystywanego w poprzednich poradnikach oraz podmianie dwóch plików systemowych. Osobiście nie bawiłem się z fabrycznym resetem tak jak jest zaprezentowane, ale to już wasza wolna wola, jak podejdziecie do tematu – mnie się nie chciało na nowo instalować wszystkiego 😉 Nie da się ukryć, że jest trochę pieprzenia się z tym. Osobiście irytuje mnie niemiłosiernie, że co jakiś czas jestem zmuszony reinstalować na szybko plik z Google Services Framework, ale grunt, że działa 😉 Po wszystkim cieszcie się aplikacjami (nawigacją, gmailem, asystent Google itd.) na swoim P40 Lite.

SUKCES!

Apel do was wszystkich

Gdybyście natrafili na jakikolwiek inny, działający sposób na usługi google w P40 Lite (w jakim „egzotycznym” języku by on nie był) to dajcie znać. Chętnie zagłębie się w temat i ocenię czy gra jest warta świeczki. Jeżeli jednak nie kręcą was takie zabawy i chcecie się przekonać co na telefonach Huawei (w tym Honorach) działa spoza sklepu google play to zapraszam pod poniższy link

Huawei P40 Lite i aplikacje bez usług Google. Co działa, a co nie?

1 komentarz do “Działający sposób na wgranie usług Google dla Huawei P40 Lite! (30.03)

Komentowanie zostało wyłączone.