Ostatnia dziś konferencja należy do EA, jak poradzili sobie elektronicy? Nie wiem jak Wam, ale mnie stanowczo nie przypadł do gustu prowadzący… No trudno, gry są ważniejsze!

Mass Effect Andromeda

Fajny cinematic, ale nic konkretnego, dlatego poczekamy z oceną na więcej gameplayu. Zobaczcie.

Need for Speed

„Ło bosz”, Need for Speed powraca w najlepszej formie. Chwilę mi zajęło rozróżnić fragmenty filmowe od tych z gry. Modele są tak szczegółowo wykonane, że jest to praktycznie nie do wykonania. Co do rozgrywki, nasze auta będziemy mogli upragde’ować w dowolny sposób. Możemy zbudować superszybki bolid lub ciężki muscle car. Na uwagę zasługuje również praca kamery, podczas wykonywania ciasnych zakrętów. Cud, miód i orzeszki! Premiera gry odbędzie się 3 listopada.

Star Wars the Old Republic: Knights of The Fallen Empire

Zupełnie mnie to nie jara. Nie żebym miał coś do tej gry, ale po prostu nigdy nie lubiłem MMO ze Star Wars w tle. Gdyby ktoś się jednak interesował, to dodatek będzie darmowy dla posiadaczy abonamentu, a premiera odbędzie się 27 października.

Unravel

Człowiek, który prezentował ten tytuł, był stanowczo „overexcited”. Gierka ma teoretycznie głębsze przesłanie – nitki rozwijane przez naszego bohatera mają symbolizować więzi międzyludzkie. Nie wiem czy to nie jest zbyt duża przesada, by dodawać coś „tak głębokiego” do zwykłej gry 2,5D, gdzie naszym zadaniem jest dostać się z punktu A do punktu B. Do tego jeszcze wspomnienia twórcy, dotyczące znalezienia laleczki… eeeeee….

Plants vs Zombies Garden Warfare 2

Tu miła niespodzianka, na scene wbił koleś w przebraniu zombie, przy akompaniamencie piosenki „Danger zone” znanej z filmu Top Gun. Szczerze mówiąc, tak mnie ta prezentacja obchodziła, że wolałem sobie posłuchać całości utworu niż słuchać jak EA chwali się, że Garden Warfare był dobrze sprzedającą się grą familijną. Niestety piosenka była zbyt krótka, by móc przejść do następnej gry. Garden Warfare 2 będzie posiadać 4 osobowy co-op – supeeer… Nowe klasy postaci, huraaa… Elementy zapożyczone z Titanfalla – genialnie…

No i jeszcze powiedzcie mi, że dorzucili nam singleplayer… No dobra, niech będzie, że to gra dla Waszych dzieci. Więc jeśli kogokolwiek to zainteresuje, to Garden Warfare 2 będzie posiadało również kanapowego co-opa. Na tym moja męka się zakończyła. DAJCIE MI JAKIEŚ  NOWE IP!

NHL 16

Dobrze, może być gra sportowa. W NHLa grałem bodajże w podstawówce, wtedy bardzo podobała mi się rozgrywka. Z tego co widzę na nowym trailerze, to prawdopodobnie nic oprócz grafiki nie zmieniło się od prawie 10 lat. Oczywiście EA nie byłoby sobą gdyby nie dodali Ultimate Teamu – również tutaj.

NBA Live 16

Od 6 lat gardzę serią NBA Live, nie dość, że nie wypuszczają gier na kompa, to jeszcze są technologicznie sporo do tyłu. Tak stało się również tym razem. W NBA 2k15 skanowanie twarzy było już dostępne, a teraz EA szczyci się dokładnie tym samym… Tak samo z systemem rzucania… A weźcie mi to sprzed moich oczu!

EA Mobile (Star Wars Galaxy of Heroes i Minions Paradise)

Na scene, po raz pierwszy na tej konferencji, wyszła kobieta. Niestety cytowała ona beznamiętnie statystyki. No ale po chwili zaprezentowała nową grę – Star Wars Galaxy of Heroes. Dużo o tym nie powiedziała i po chwili wszedł jakiś Pan, żeby pokazać nam trailer Minions Paradise.

FIFA 16

Nawet niezły trailer, w którym wykorzystano momenty chwały jednego z najlepszych piłkarzy w historii – Pelego. WOW! Sam Pele dotarł na targi E3, tego się nie spodziewałem. Na dodatek w subtelny sposób wyśmiewał futbol amerykański i opowiadał o swoim 1000 golu! No fajnie, fajnie, ale chciałbym jednak, żeby opowiedzieli coś o grze. No tak, dodali kobiecy futbol, poprawili animacje i fizykę. Dobrze wiemy, że cokolwiek by nie zrobili, to i tak miliony ludzi kupią tą grę.

Mirror’s Edge Catalyst

No wreszcie! To będzie coś, powrót do gry sprzed dobrych kilku lat. Dodatkowo, od teraz nie ma poziomów ani okien ładowania – to w pełni otwarty świat i tylko od nas zależy gdzie pobiegniemy i co zrobimy w pierwszej kolejności. Graficznie nie ma się do czego przyczepić – jak zwykle. Fabularnie – również nie ma się do czego przyczepić Przewidywana premiera gry to 23 luty 2016. Trochę odległa ta data…

Madden NFL 16

No comments… Zupełnie mnie to nie interesuje (tak jak większość statystycznych Europejczyków – dop. Coati) i jak powiedział Coati: „Nie znam się”, dlatego się nie wypowiadam.

Star Wars Battlefront

Taka sobie strzelanka, którą napędza nowy Frostbite. Wszystko wygląda ślicznie, bronie wprost cudownie, kupa screenów i w ogóle… Ale nadal to tylko strzelanka. Nie wiem czemu, ale Star Wars kojarzy mi się raczej z RPGiem niż z prostym shooterem, ale obejrzyjmy trailer.

Po obejrzeniu mogę stwierdzić, że ktoś się pomylił w tytule. Ten twór powinien nazywać się raczej Battlefield: Star Wars, lub być jednym z dodatków do Bfa 4… Jednak na koniec się zrehabilitowali: na pole walki wkracza Darth Vader i Luke Skywalker! Super!