Konferencja Square Enix rozpoczęła się w sposób, co najmniej nietypowy, bowiem na ekranie mogliśmy zobaczyć ciekawostki dotyczące firmy oraz gier. Następnie głos zabrał śmiertelnie poważny CEO Square Enix. W tle, na całe szczęście, mogliśmy ujrzeć gry, które będą dziś omówione.

Just Cause 3
(Wysu) Square zaczęło z grubej rury, Just Cause 3 na samym początku konferencji! Z pokazanych przed E3 materiałów dowiedzieliśmy się właściwie tyle samo co z tych dziś. Jednak po raz pierwszy mieliśmy okazję ujrzeć jak to wszystko działa. Według mnie szykuje się tytuł o małej zawartości fabuły oraz ogromnej ilości akcji i wybuchów.

Nier (2)
(Coati) Kontynuacja świetnej – niedocenionej – gry. Dobrą wiadomością jest, iż za produkcję zabrali się ludzie odpowiedzialni za pierwszą część oraz Drakengarda. Za warstwę techniczną odpowiadają panowie i panie z Platinum Games. Szkoda, ze zobaczyliśmy tylko arty promocyjne…

Rise of The Tomb Raider
(Wysu) Ten sam trailer co na poprzednich konferencjach + nudne wywiady z twórcami…

Lara Croft Go
(Wysu) No i jakaś gierka mobilna pokroju Hitman Go. Przypadek? 😀

(Coati) Czy ja wiem, czy przypadek… świetna akcja promocyjna 🙂

Final Fantasy 7 Remake
(Wysu) Jak na razie pokazano nam jedynie ten sam trailer, który wcześniej przedstawiło nam Sony.

Kingdom Hearts Unchained
(Wysu) Kolejna gra mobilna, tworzona we współpracy z Disney’em.

Kingdom Hearts III
(Wysu) To zupełnie nie moje klimaty.

(Coati) Również nie moje klimaty, ale szanuję i mam nadzieję, że gierka osiągnie nie mniejszy sukces niż poprzedniczki. Gratka dla fanów JRPG, Final Fantasy oraz Disneya.

World of Final Fantasy

Hitman
(Wysu) Wreszcie znamy troszkę więcej detali. Dużą nowością będzie możliwość tworzenia własnych kontraktów, a następnie udostępnianie ich społeczności. Premiera odbędzie się już 8 grudnia 2015 roku.

Star ocean Integrity and Fatelessness
(Wysu) Kurcze nie jestem żadnym rasistą, ale proszę nie spamować skośnookimi grami na E3!

(Coati) Wysu, jesteś rasistą i ignorantem. Fantastyczna gra, a że grafika pamięta czasy PS2? No i co z tego? Fabuła się liczy 🙂

Deus Ex: Mankind Divided
(Wysu) No i klu programu. Fabułę przybliżyła nam nieco niezbyt urodziwa Pani, co już z początku niekorzystnie wpłynęło na odbiór tego tytułu. No nic, na pocieszenie dostaliśmy prerenderowany materiał z gry, prezentujący zalety nowej części Deus Ex. Dużo się nie dowiedzieliśmy…

(Coati) No dużo nie… ALE JA KTO WYGLĄDA. Fabuła rozpoczyna się dwa lata po poprzedniej części, ludzie z wszczepami zostali zepchnięci do gett, a Adam ma pełne ręce roboty. Bedzie dobrze. Dobrych cyberpunków nigdy zbyt wiele.

Tokyo Games Factory – start nowego japońskiego studia.

(Coati)… które zrobi ładnego RPG. Tyle w temacie.