Społeczność graczy, po raz kolejny, zabiera głos w sprawach ważnych – ważnych dla użytkowników konsol PlayStation. Tym razem inicjatywa #BetterPSN, uderza właśnie w usługę sieciową Sony. „Uderza”, to może zbyt mocne słowo, bo tak naprawdę, chodzi tutaj o wskazanie newralgicznych elementów, na które składa się kompletna sieć PlayStation Network. Kto nie chciałby, żeby sieć działa stabilnie? Kto chciałby więcej opcji personalizacji ustawień konsol i usług? Wszyscy by tego chcieli i trzeba to pokazać.

better psn 20

Na łamach witryny internetowej BetterPSN.com znajdziecie kilka postulatów oraz zgrupowane problemy i sugestie dotyczące sieci PSN. Są to swoiste listy życzeń kierowane do kadry zarządzającej (przedstawiciele) i programistów Sony. Czy jest szansa na implementację choćby części z zaproponowanych zmian? Myślę, że tak, biorąc pod uwagę, fakt iż podobna lista, ale dotycząca gier, faktycznie istnieje, a na jej szczycie przez długi czas stało Shenmue 3 (potwierdzony developing). Z drugiej strony, wiele „dobrych pomysłów na zmianę”, to obecnie standard dla innych serisów np. Microsoftu czy Steam. Teraz czas na Sony.

Wchodząc na podaną stronę WWW, możecie zagłosować na, najbardziej interesujące Was, zmiany. Osobiście trzymam kciuki za inicjatywę i mam nadzieję, że ten, jakże „sensowny”, głos graczy zostanie usłyszany.

Oficjalny temat na forum NeoGAF (forum angielskojęzyczne).