Odchodząc od utartej już formuły, zamieszczania kompletnego spisu premier na kolejny miesiąc – proponujemy zestawienie tylko pięciu gier. Pięciu wybranych tytułów, które zdefiniują, to za co zapamiętamy (miejmy nadzieję) czerwiec 2015 roku. Przed nami dzień dziecka, wakacje, kilka ciepłych dni, sporo – jak dla kogo – wolnego czasu i bardzo trudny wybór… Co kupić? W co grać? Oto premiery czerwca 2015!

5. Hatred

 

Zestawienie otwiera polska gra, która ostro namieszała w mediach wszelkiej maści. Tytuł, od pierwszych zapowiedzi, budzi mieszane uczucia. Produkcja gliwickiego studia Destructive Creations z pewnością wzbudzi wiele kontrowersji, związanych z brutalnością oraz celami i ideologia, którą kieruje się główny bohater. Premiera PC? 1 czerwca – dzień dziecka. Przypadek? Nie sądzę. Zagrać warto, choćby z ciekawości.

4. D4: Dark Dreams Don’t Die

 

Konwersja gry z Xbox One na PC, może nie wygląda na smakowity kąsek, dla polskiego gracza, ale zapewniamy – jest zupełnie inaczej! Szalona japońszczyzna, zagadka morderstwa ukochanej, śledztwo, niebanalny scenariusz – to są główne atuty gry, spod ręki legendarnego już SWERYego (Hidetaka Suehiro). Oczywiście mam świadomość, że czasem trudno przekonać graczy do “dziwnych, japońskich produkcji”, dlatego dobrym pomysłem wydaje się sprawdzenie demka, dostępnego na Steam i oficjalnej stronie (około 2.5GB). Premiera gry: 5 czerwca (PC).

3. Kholat

 

Druga propozycja z Polski -prosto od studia IMGN.PRO (Kraków). Pewnie coś kojarzycie, ale nie wiecie o co chodzi? Ok, to w telegraficznym skrócie: gra jest horrorem, opowiada historię rosyjskich alpinistów, którzy wybrali na wyprawę w “jedną stronę”, w roku 1958. Miejsce akcji, to okolice tytułowej góry, a gameplay skupi się na uciekaniu… huh, zapowiada się intensywnie i strasznie. Polska premiera, tylko na PC: 10 czerwca.

2. Yoshi’s Woolly World

 

Gdyby ktoś nadal wątpił, to tak, w Polsce obecne jest Nintendo i gry są sprzedawane! Tylko promocja nieco kiepska… Dlatego stwierdziłem, że warto wspomnieć o nowej grze z Yoshim w roli głównej! Weterani gier Nintendo pewnie kojarzą “Włóczkowego Kirby’ego” z Wii. Tym razem mamy do czynienia z produkcją w podobnej konwencji, z przesympatycznym krokodylko-dinozaurem w roli głównej. Ciekawostka: Yoshi, tak naprawdę nazywa się T. Yoshisaur Munchakoopas 🙂 Premiera gry na Wii U: 26 czerwca. Gra nie tylko dla dzieci!

1. Batman: Arkham Knight

 

Bez wątpienia czerwiec należy do Batmana, który wyrobił sobie niezwykle mocną pozycje na rynku gier video. Świetny gameplay, atmosfera miasta, dobre kreacje bohaterów, poprawiona grafika i mechanika rozgrywki. Czego chciec więcej? Fabuły na poziomie i spełnienia wszystkich obietnic dewelopera. Ale czy Rocksteady Studios jest w stanie zrobić kiepską grę, albo średniaka? Pfff, dziwne pytanie… Mroczny Rycerz, to absolutny pewniak. Nie możemy się doczekać, by zmierzyć się z Pingwinem, Dwiema Twarzami oraz nowym, tytułowym przeciwnikiem. Premiera na PC/PS4/XONE: 23 czerwca. 

 

Oczywiście wspomniane tytuły, to tylko wybrane z wielu. W tym miesiącu zagramy jeszcze w, między innymi:

  1. Massive Chalice – 01.06 – Xbox One (Za darmo w Games With Gold), PC
  2. Heroes of the Storm – 02.06 – PC
  3. Guilty Gear Xrd -SIGN – 03.06 – PS3, PS4
  4. Wander – 05.06 – PS4, PC
  5. The Elder Scrolls Online – 09.06 – PS4, Xbox One
  6. LEGO Jurassic World – 12.06 – yyy… wszystkie platformy 🙂
  7. Payday 2: Crimewave Edition – 12.06 – PS4, Xbox One
  8. Red Goddess: Inner World – 16.06 – PS4, PSV, Wii, PC
  9. Tour de France 2015 – 18.06 – PS4, PS3, Xbox One
  10. Devil May Cry 4: Special Edition – 23.06 – PS4, Xbox One