dreamcast sega-sky

20lat Sega Dreamcast x Sega-Sky – TRIGGER 23

Branża gier, a w zasadzie wszystko to co zawiera się w słowach „interaktywna rozrywka”, to potężny worek pomysłów, idei, kamieni milowych i marzeń zaklętych plastikowych pudełeczkach. Jednym z takich sprzętów,który miał to wszystko w sobie, jest DreamCast. Konsola, ponadczasowa,wyprzedzająca technologicznie konkurencję, co najmniej o krok. Ok, nie we wszystkich aspektach, ale odmówić Sedze innowacyjności raczej nie sposób. Stąd też pomysł na temat podcastu, do którego… oj długo się zabieraliśmy. Przy okazji trafiliśmy w jubileusz, bo DreamCast w 2018 roku świętuje 20 lat istnienia!     

Dreamcast w 2018 roku

Jak DreamCast trzyma się w 2018 roku? Bardzo dobrze! Scena działa bardzo prężnie i dba o to, aby konsola nie odeszła w zapomnienie. W nostalgiczną podróż zabierzemy was z Rollym (Sega-Sky) – jednym z nielicznych strażników pamięci o konsolach Segi w Polsce. Opowiemy i naszych pierwszych kontaktach z DreamCast-em, wrażeniach z zabawy tą konsolą, polskiej scenie, najciekawszych grach oraz o całej tej magicznej otoczce towarzyszącej „makaronowi”.

Dreamcast pad jest set radio

Technologiczny potwór

Tak, jak już wspomniałem, DreamCast to konsola, która odważnie zrobiła krok do przodu względem konkurencji. Bo, kto jak nie Sega,wprowadziła grę online na salony? Kontrolery ruchowe? Czat głosowy/video online?VMU? Rozdzielczość 480i? Huh, było tego sporo, tylko pech chciał, że konkurencja miała kilka asów w rękawie i co ważniejsze… zaufanie graczy,zbudowane na przeszłości.  
I o tym wszystkim posłuchacie w podcaście, do posłuchania, którego serdecznie zapraszamy.

dreamcast bleemcast metal gear solid tekken 3

Niczym Zombie

Dlaczego Zombie? Bo ta konsola, mimo uśmiercenia, lata temu, nadal wierzga nóżkami i daje masę radości graczom na całym świecie. Wszystko za sprawą sceny… nah… po prostu posłuchajcie, a przy okazji dajcie nam znać w social media lub tutaj pod tekstem, jakie jest wasze zdanie na temat DreamCasta, podzielcie się opiniami, zadajcie pytania. Jesteśmy otwarci na wszystkie formy kontaktu!   

Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia naszego, świeżego konta na Instagramie.

The following two tabs change content below.

Paweł "Coati" Orawski

Gracz i pasjonat od zawsze. Pierwszy sprzęt do grania, który z zasadzie stał się zapalnikiem do rozwijania pasji, to było poczciwe Commodore 64. Dalej było już tylko z górki i skacząc z kwiatka na kwiatek, Paweł stał się wierny obozowi Sony i w marginalnym stopniu Nintendo. Aha, W międzyczasie wpadł w sidła nowego hobby zwanego... High-End Audio (na szczęście tylko portable). Fan japońszczyzny, rzadko kończy jakieś gry dwa razy, nie lubi sportówek i padów od xboxa 😛

1 komentarz do “20lat Sega Dreamcast x Sega-Sky – TRIGGER 23

Komentowanie zostało wyłączone.