W najnowszym epizodzie podcastu Trigger zabierzemy was w niezwykłą podróż. Razem z Pawłem, Kamilem i gościem specjalnym – o nim za kilka chwil – odwiedzimy kilka światów w różnym czasie i przestrzeni. Wszystkie te światy łączy wiele wspólnego, ale my skupiliśmy się na temacie utopii oraz dystopii w grach video. Swoją drogą, ilu z was, faktycznie domyśliło się, teaser-obrazku z naszego facebooka, że to właśnie o to chodzi? Dajcie znać w Komentarzach. Utopie oraz Dystopie w grach video – zaczynam!

Praise the sun! I gość specjalny

Gościem specjalnym wydania jest Mateusz „Minimaxi” Papis, który na co dzień studiuje medycynę, a po godzinach pisze dla konsolowe.info, skleja kolejne Gundamy i spamuje fotkami na Instagramie. Niezmiernie cieszę się (Coati), że nasze ścieżki przecięły się po raz kolejny, po tych kilku długich latach od zakończenia jednego z projektów okołogrowych. Spotykamy się znów w projekcie OperacjaPanda – Podcast Trigger, a Mateusz, w błyskotliwy sposób i z niekrytą pasją opowiada o kolejnych grach. Grach gdzie zwykle mamy do czynienia z alternatywną wersją współczesnej historii lub wybiegamy poza wszelkie ramy, do szalonych światów gier video.

Nie tylko japońscy deweloperzy…

…ale! Nie da się ukryć, że to właśnie oni dostarczają nam jedne z najciekawszych uniwersów growych i to ich gry zajmą nam lwią część czasu. Przebrniemy przez gry Kojimy i nie chodzi tylko o Metal Gear Solid, ale też zapomniane nieco Policenauts! Dalej dwa uniwersa od ludzi zaangażowanych w projekt Yakuza, czyli Fist of the North Star oraz niedocenione Binary Domain.

Dalej zmierzyliśmy się z bardziej zachodnimi produkcjami. Half Life? Czemu nie! Zapytanie gdzie tu utopia? Jak mam rozumieć pojęcie Dystopii w HL? Posłuchajcie a się przekonacie. A jeśli nadal się nie zgadzacie, to chętnie o tym przeczytamy w komentarzach.

Atomówką w łeb

No właśnie – wiele „wyidealizowanych” uniwersów bazuje na koncepcji budowania czegoś na zgliszczach dawnej cywilizacji czy ustroju. Aby sobie to umożliwić najprostszą metoda jest wojna atomowa, ale nie taka jaką znamy w serii Metal Gear Solid, gdzie mamy do czynienia z zastraszaniem atomem. Tutaj chodzi o totalny reset, podobnie jak w serii Fallout, gdzie praktycznie wszystko jest w krzywym zwierciadle, a gracz ma przerąbane.

Smacznie podane

Jeśli jesteście z nami od jakiegoś czasu to pewnie zauważyliście, że gry z zombie w tle są u nas traktowane dosyć specyficznie. Chyba, że są podane w smaczny sposób. The Last of Us. Czy ja muszę coś więcej pisać? Pewnie nie wszyscy się zgodzą, ale ten konkretny tytuł jest absolutnym kamieniem milowym gamingu, który dowiódł, ze jest możliwe stworzenie gry o zombie i upadku społeczeństwa, w nowy, lepszy, intrygujący sposób.
Spokojnie! O Resident Evil też będzie!

Więcej w materiale

Oczywiście, że tak! To o czym tutaj przeczytaliście, to tylko krótka zapowiedź słuchowiska i zgodnie z pierwszym akapitem tekstu – możecie nastawić się na podróż w alternatywne wersje przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Życzę miłego słuchania i mam nadzieje, że temat wam się spodoba i wciągnie was niczym otchłań, w której kryje się Rapture…

Linki:
Bezpośredni link do pobrania: Click!
Więcej o nas i inne źródła: Click!