e3 2019 keanu reeves

(nie) Ważne E3, Pixark i podstawka za 3k – Trigger 33

E3, E3 i po E3. Święto graczy za nami. Kto wygrał, kto przegrał E3 2019. Najciekawsze zapowiedzi. Kto rozpędził hype train? Łohohoho… Czyli, coroczny rollercoaster związany z targami electronic entertainment expo oraz tym wszystkim co się wokół dzieje. W najnowszym epizodzie Trigger Podcast, zahaczamy o ten temat, kilka pobocznych oraz recenzujemy PixARK (w sensie Kamil recenzuje).

PixARK Recenzja

Podcast zaczynamy od wyrażenia opinii na temat osobliwej produkcji typu “survival dla najmłodszych (i nie tylko)”. Kamil podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tej fuzji Minecrafta oraz gier opiekuńczo-survivalowo-social-platformowych. Ot, taki mix z tego wyszedł, który powinien spodobać się specyficznej grupie odbiorców. Jakiej? Zapraszam do przesłuchania materiału.

Pre-E3 – targi na rozbiegu

Przed targami, którym poświęciliśmy najwięcej czasu, pojawił się świeżutki trailer Death Stranding od Hideo Kojimy. Po prostu nie mogliśmy, nie wspomnieć o tym tytule. Chyba wszystko z powodu czystej sympatii do twórczości Kojimy oraz faktu, że mamy nadzieję, że to będzie świetna gra. Produkcja z wieloma ciekawymi pomysłami oraz fabuła, którą zapamiętamy na długie lata. Takie są nadzieje, a co pokaże przyszłość? Zobaczymy. Tymczasem częścią zabawy jest samo dyskutowanie na temat wszelakich poszlak, możliwych rozwiązań i połączeń z innymi grami. Kto wie, może Teaser PT, to też część kampanii marketingowej Death Stranding? Aha, łapcie japońską wersję ostatniego trailera, o którym wspominam w nagraniu.

Apple iksde

Kilka minut przepadło na jałową dyskusję o Apple i ich sławnej konferencji, na której pokazano podstawkę do monitora za cenę 3 monitorów innych producentów. Ba dum tss. Oczywiście nie skupiamy się tylko na tym – ot, luźna rozmowa o tym, dla kogo to wszystko jest i czy Jobs ma powody do przewracania się w grobie (pst.? nie był czasem zamieniany w proszek?). Przy okazji zapraszam do zapoznania się z tekstem o mojej przesiadce z Windowsa na MacOS.

Poland Stronk at E3

Co tu dużo pisać… Polskie studia gamedevowe uratowały targi E3 2019. Techland przywiózł ze sobą Dying Light 2, który jest większy, lepszy i more badass. Bloober Team zaimponował trailerem Blair Witch na bazie horroru z 1999 roku. People Can Fly wyskoczyło z kooperacyjnym Outriders, po którym możemy się spodziewać miodnego gunplayu. Po prostu łał. Remake Panzer Dragoon na Nintendo Switch? System Seller jak w m… bramkę strzelił. Oczywiście to nie wszystkie tytuły Made in Poland, bo był jeszcze symulator pszczoły, jakaś strzelanka i magnum opus tych targów.

CYBERPUNK 2077 #KeanuReeves

Newsa o fakcie pojawienia się Keanu Reevesa na Targach E3 2019, na konferencji Microsoftu, podczas prezentacji Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED… napisali już wszyscy. My o tym powiedzieliśmy i jesteśmy dumni z tego, że rodzima produkcja zarządziła podczas imprezy. Absolutny geniusz PRowy, fantastyczny dobór postaci docelowej w grze oraz nieziemskie wywindowanie poziomu hypeu. Do tego prezentacja kolekcjonerki i szczery list CDP RED od studia do graczy. Do przeczytania pod linkiem Click!.

Boskie Nintendo

Gdybyście zapytali “kto wygrał e3 2019?”, to… tak, szczerze to gracze, Nintendo i wspomniany CDP RED. Tak, Nintendo również pokazało pazur i piekielnie ciekawy set gier do ogrania w kolejnych miesiącach (latach?) na Nintendo Switch. Druga odsłona Zeldy Breath of the wild w nieco mroczniejszym wyaniu? Potwierdzona! Prawdziwa i pełnoprawna odsłona No More Heroes? No jest. Wiedźmin 3 w wersji na handhelda Nintendo? Będzie! Nintendo pokazało mięso, które mimo, iż często odgrzewane, to wyglada ultra smacznie i zachęcająco.

Wielcy przegrani?

Wydawać by się mogło, że targi E3, oraz wszystkie inne targi, to już relikt minionych lat. Wiele w tym prawdy, ale popatrzcie sami jak wiele straciło teraz Sony, olewając sprawę. Jakby nie patrzeć, to teraz Microsoft jest kojarzony z Cyberpunkiem 2077, wystąpieniem Keanu Reevsa i ogólna promocją kilku, zapowiadających się prześwietnie, tytułów. Sony może się jeszcze odegrać na własnej imprezie gamingowej – kto wie, może pojawi się na niej Lady Gaga, przy okazji prezentacji nowego materiału z Cyberpunk 2077? W każdym razie, teraz widać, że E3 to nadal ważna marka i nadal istnieje w świadomości graczy.

Miłego słuchania i nie zapomnijcie ocenić naszego podcastu w miejscu gdzie najczęściej go słuchacie! Bo wiecie, to jest niezwykle miłe zobaczyć, że komuś się podobało 😉

The following two tabs change content below.

Paweł "Coati" Orawski

Gracz i pasjonat od zawsze. Pierwszy sprzęt do grania, który z zasadzie stał się zapalnikiem do rozwijania pasji, to było poczciwe Commodore 64. Dalej było już tylko z górki i skacząc z kwiatka na kwiatek, Paweł stał się wierny obozowi Sony i w marginalnym stopniu Nintendo. Aha, W międzyczasie wpadł w sidła nowego hobby zwanego... High-End Audio (na szczęście tylko portable). Fan japońszczyzny, rzadko kończy jakieś gry dwa razy, nie lubi sportówek i padów od xboxa 😛

1 komentarz do “(nie) Ważne E3, Pixark i podstawka za 3k – Trigger 33

Komentowanie zostało wyłączone.