Druga część naszego cyklu z okazji Halloween 2019, to przegląd najciekawszych gier. Gier, które wpasowują się w klimat, niczym Tomb Raider w Sylwestra. Dla przypomnienia poprzednio mowa była o filmach. Wpis jest również uzupełnieniem do podcastu, który mam nadzieję obił się wam o uszy. W kolejnych akapitach przeczytacie o 19 pozycjach jakie warto wziąć po uwagę przy wyborze klimatycznego tytułu do ogrania, nie tylko wieczorem!

Czterdziesta pierwsza minuta Trigger Podcast

Mniej więcej od 41min naszego Podcastu, możecie posłuchać o grach video jakie najbardziej kojarzą nam się z klimatem Halloween 2019. Wybór tytułów był w pełni demokratyczny, wyłoniony z puli około 50 tytułów gier, z których pozostało 19+. Dlaczego plus? W samym nagraniu przewija się jeszcze kilka tytułów ponadprogramowych. Wpis będzie długi, dlatego kończę już z wstępem i zapraszam do zapoznania się z naszą listą gier i growych serii.

Top polecanych Gier na Halloween 2019

Resident Evil (Seria)

Metacritic
Galeria Grozy

Pierwszy z prezentowanych tytułów to absolutny, multigeneracyjny hit Capcomu. Seria Resident Evil, która na dobre zadomowiła się w popkulturze. My polecamy odświeżoną edycję Resident Evil 2, która na nowo definiuje ten klasyczny tytuł, a przy okazji nie niszczy magicznych wspomnień z przeszłości. Jeśli macie RE2 za sobą, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zabrać się za tę serię na jakiejkolwiek innej konsoli lub PC. Nawet niesławne i pastiszowe Resident Evil 6 może się sprawdzić w Halloweenowy wieczór.

Costume Quest (Seria)

Metacritic

Costume Quest, to szalony RPG mocno osadzony w nocy Halloweenowej i wszelkich tradycjach z nią związanych. Dodajcie do tego kreatywne wykorzystanie kostiumów bohaterów, które dają określone moce i w efekcie dostajecie prześwietnego, kolorowego i nieszablonowego RPG z turowymi walkami. Gierka może kojarzyć się z South Park, jednak uwaga – TO NIE JEST TEN KLIMAT! Ale polecić można każdemu.

Silent Hill (Seria)

Metacritic
Galeria Grozy

Kolejny dinozaur branży, a jednocześnie seria wybitnych horrorów. Mowa oczywiście o Silent Hill, a część obok której nie można przejść obojętnie to druga odsłona serii. Zagrało tu wszystko: od gameplayu, poprzez historię, muzykę, reżyserię po panteon postaci. Ciekawą propozycją może być też Silent Hill Shattered Memories, opowiadający powtórnie historię znaną z części pierwszej, ale podlaną nowymi, ciekawymi patentami.

Eternal Darkness

Metacritic

Eternal Darkness, to tytuł, który polecamy bardziej z obowiązku i z taką małą nadzieją, że ktokolwiek będzie mógł w to zagrać. Dlaczego? Gra jest po prostu kiepsko osiągalna w tej chwili, a same konsole, na których można zagrać, to również przeżytek. Oczywiście nie zmienia to faktu, że ten psychologiczny thriller to warta zagrania perełka, gdzie rozbita na set-lecia historia gra pierwsze skrzypce. Mamy ogromną nadzieję, że pamiętliwe otwarte zakończenie gry przekuje się kiedyś na kontynuację.

Fatal Frame / Project Zero (Seria)

Metacritic
Galeria Grozy

Gry o robieniu zdjęć duchom, to pozycje obowiązkowe dla fanów horroru i fotografii. Jeśli nigdy nie graliście w Project Zero, to świetnym tytułem na rozpoczęcie swojej przygody w tym horrorowym uniwersum może być druga część lub gra o podtytule Maiden of Black Water z Wii U. Z czym to się je? Tak ogólnie pisząc, to śliczne Azjatki robią zabójcze fotki duchom za pomocą Camery obscury.

Alan Wake

Metacritic

Oj Remedy, Remedy. Gra wizytówka tego studia nie mogła nie pojawić się w naszym zestawieniu. Survival horror o zabarwieniu psychologicznym i wciągającej fabule. Gunplay również ma swój urok ale to pewnie już wiecie. Z uwagi na Halloween 2019, warto wspomnieć, że Alan Wake szwedów ma sporo odniesień do kultowych obrazów grozy takich jak Lśnienie, Ptaki czy Twin Peaks. Zdecydowanie nie jest to gra o mocno rozrywkowym zabarwieniu, aczkolwiek nie można odmówić jej klimatu.

Napiszę wam szczerze, że Dead Island to była ostatnia gra z Zombie, która jakkolwiek mnie cieszyła i ukończyłem ją z przyjemnością. Co tu dużo pisać – rajska wyspa, setki zombiaków i hektolitry krwi do rozlania ze znajomkami w COOPie. Dead Island od Techlandu to moim zdaniem jedna z ich najbardziej udanych i kompletnych gier. Jeśli jednak nie macie ochoty na odgrzebywanie starego tytułu, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zabrać się Dying Light. Typowe więcej, lepiej i more badass, ale… dla mnie to już nie był ten poziom zabawy. Wasz wybór!

Luigi’s Mansion (seria)

Metacritic

Luigi’s Mansion, które oryginalnie zadebiutowało na konsoli GameCube, to była jedna z tych gier, obok których wielu graczy przeszło obojętnie w dniu premiery. Teraz może nie jest to biały kruk, ale produkcja kultowa w pewnych kręgach. Nadal cieszy i zaskakuje patentami oraz humorem. Pomóżcie Luigiemu rozprawić się z zastępami duchów, które nawiedziły jego świeżo wygraną posiadłość… Obecnie jesteśmy praktycznie w przeddzień premiery trzeciej części na Nintendo Switch – dacie jej szansę?

Medievil

Metacritic

Kolejny legendarny i mocno nostalgiczny tytuł. Medievil, to kultowy tytuł każdego maniaka Playstation sprzed 20 lat 🙂 Teraz, za sprawą remake-a, gra może stać się kolejnym legendarnym tytułem wśród obecnego pokolenia młodszych graczy. Ci starsi mają okazję do przypomnienia sobie tragikomicznej historii Sir Daniela Fortesque i po raz kolejny stanąć naprzeciw zastępom zła.

Until Dawn

Metacritic

Until Dawn, to symulator horroru z grupą młodzieży i seryjnym mordercą w tle i… Świetny tytuł do ogrywania i śledzenia fabuły z drugą połówką. Może to być całkiem niezły zamiennik dla Netflixa. To jak? Piszecie się na przygodę, w której “wystarczy” wytrwać do świtu?

To nie koniec! Kontynuacja naszego top gier na halloween 2019, na następnej stronie!