Evil Within, to jedno z kolejnych dzieł twórcy marki Resident Evil – Shinji Mikamiego. Poznajcie historię Sebastiana, detektywa który wpakował się w niezłe bagno. Gęsty klimat, halucynacje i potwory – tak w skrócie można opisać ten nietuzinkowy tytuł.

P.T.
(Silent Hills)

Metacritic

W tej chwili wszystko, co jest związane z P.T. (Silent Hills), owiane jest legendą. Ten króciutki teaser ocieka geniuszem, jest kwintesencją tego jak kreatywnie można stworzyć nową ikonę grozy i wzór do naśladowania. Niestety ten króciutki kawałek kodu nie jest już dostępny do pobrania z PlayStation Store. Jedyna możliwość jego sprawdzenia to… uruchomienie gry na konsoli znajomego, który akurat nie usunął jej z dysku. Gra zadowoli również fanów teorii spiskowych.

Walking Dead

Metacritic

Komiksy, serial, gry. Świetne uniwersum, którego odbiór psuje w tej chwili serial, ale nie zmienia to faktu, że gry od Tellatale to nowa liga. Kolejne epizody Walking Dead, to mocno filmowe doświadczenie, które może zawieść pod względem implementacji i znaczenia wyborów dokonywanych podczas grania. W ogólnym rozrachunku mamy do czynienia z niezwykle wciągającą powieścią, która niejednego chwyciła za serducho.

Little Big Planet
(Seria)

Metacritic

Zapytacie – Co tutaj robi LittleBigPlanet? Ja zapytam, czy w LBP czegoś brakuje? Nie. Ta konkretna seria od Media Molecule to prawdziwy wór zrealizowanych pomysłów – od platformówkowych poziomów poprzez strzelanki i demoscenowe prezentacje. Znajdziecie tutaj setki fanowski produkcji, które wpasują się w klimat Halloween 2019.

Kolejna gra ciekawostka na naszej liście. D2 na Dreamcasta, nie dość, że świetna i klimatyczna, to… mocno niedostępna. Gra to survival horror, w którym główna bohaterka (Laura) jest jedną z ocalałych w wypadku samolotu. Cel? Przeżyć, odszukać innych ocalałych i rozwiązać zagadkę sytuacji, w której się znajdujemy. Aha, nie zabraknie potworów!

Jak to Kamil określił: Catherine, to horror trzydziestolatka. Wiele w tym prawdy, bo z jednej strony mamy tutaj całkiem fajny układ damsko męski, a z drugiej… to samo, tylko od tej złej strony. To jest prawdziwy horror, a nie jakieś straszaki, czy inne zombie. Pikanterii Catherine dodaje jej nowa, odświeżona odsłona “Full Body”, która niedawno wylądowała na półkach sklepowych.

F.E.A.R.
(Seria)

Metacritic

F.E.A.R., jest grą której zawdzięczam to, iż teraz… piszę te słowa. Możliwe, że gdyby nie zaangażowanie w fansite tej gry (lata temu), to nie zainteresowałbym się dziennikarstwem growym. Tyle prywaty – czym jest gra? F.E.A.R. to horror FPS z siłami paranormalnymi, halucynacjami głównego bohatera oraz niezwykłym AI wrogów. Swego czasu gra oferowała również świetny tryb multiplayer. Teraz? To nadal kawał dobrego, widowiskowego FPS z prawdziwie horrorowo straszakowymi momentami.

House of the Dead (Seria)

Metacritic

House of the Dead, to kolejny dinozaur naszej listy. Pistolet i hordy zombiaków do rozwalenia (najlepiej w coopie), to wizytówka tej serii. Obecnie najlepiej dorwać ten tytuł w wersji na automaty, gdzieś w jakimś hotelowym lobby. Może akurat wam się uda podczas “tour the graves 2019” lub po prostu Halloween 2019 😀

Lollipop Chainsaw

Metacritic
Galeria Grozy

Ostatni tytuł na naszej liście i chyba najbardziej szalony. Co powiecie na Lollipop Chainsaw od Sudy51, gdzie główną bohaterką jest cheerleaderka z piłą motorową i głową ukochanego w formie fancy breloka. Aha, w gierce zabijamy zastępy zombie, które opanowały szkołę bohaterów. Przezabawny tytuł, do którego trzeba mieć nieco dystansu, by czerpać z niego 100% przyjemności.

To już koniec?

Z grami tak, pod koniec podcastu wspomnieliśmy jeszcze o kilku komiksach, ale je odkryjcie już sami w nagraniu. Zachęcam również do podzielenia się swoimi typami gier na Halloween 2019 – dajcie znać w co będziecie grać. No chyba, że będziecie coś oglądać, dlatego też przypominam o naszej polecajce filmów na halloween.