Po ostatnich targach E3, którym poświęciliśmy jeden z epizodów podcastu, wiemy jedno na 100%. Polska branża gamedevowa trzyma się bardzo mocno i po prostu robi dobre wrażenie. CD Project RED z Wiedźminem, a teraz Cyberpunkiem 2077, to jedna strona medalu. Druga, to inni wielcy naszego rynku (CI Games, Bloober Team, Farm 51, itp.) oraz cała masa innej maści studiów developerskich, które maczają swoje palce w produkcjach na wszystkie możliwe platformy do grania. Tak, więc dzisiejszy epizod podcastu Trigger poświęcamy kondycji polskiej branży, polskim grom oraz… relacji z pokazu Cyberpunk 2077 w siedzibie CDP RED, na którym osobiście pojawił się Kamil. 

Taki miał być nowy Deus Ex 

Tytuł tego akapitu to najcelniejsze podsumowanie wrażeń z pokazu, jakie można wymyślić. CD Project RED w swojej interpretacji świata Cyberpunka od legendarnego Mikea Pondsmith-a, zawarł esencję definicji tego nurtu i stylistyki wizji świata przyszłości. Co w porównaniu do Deus Ex Rozłam Ludzkości jest prawie nieporównywalne ze względu na różnicę klas produkcji. Nie chcę tutaj streszczać słów Kamila – po prostu posłuchajcie co ma do powiedzenia z pierwszej ręki. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z podcastem, gdzie rozmawiamy na temat Punków wszelkiej maści – od retropunka, poprzez dieselpunka do cyberpunka.   

Warszawski Meet 

Pokaz Cyberpunk 2077 odbył się w warszawskim oddziale CDP RED i został podzielny na kilka tur. Niestety Kamil nie trafił do tej samej grupy, co Anita z Nerds’ Kitchen, która była naszym gościem w odcinku o jedzeniu w grach, ale może to i dobrze? W końcu Kamil mógł się skupić tylko na prezentacji ;]. W drugiej części spotkania zaprezentowany został nowy GOG Galaxy, czyli worek gracza na wszystkie serwisy dystrybuujące cyfrową zawartość. 

Polskie gry video 

Idąc za ciosem, resztę naszego podcastu przegadaliśmy w kontekście tego roku oraz polskich gier. Oczywiście nie zabrakło sentymentalnej wycieczki do minionych lat i przypominania sobie jako to kiedyś było i w co się grało. Jak zawsze przy tego typu tematach cennymi ciekawostkami z rękawa sypnął Tomek „Danteveli”, któremu „Wielki Chiński Brat” tym razem nie odłączył Internetu na tydzień czasu.      

Miłego słuchania o polskich grach video i nie zapomnijcie o recenzjach na iTunes oraz zalajkowaniu na Spotify!