Przemysł rozrywkowy, jaki znamy, to efekt wieloletnich prób, błędów oraz decyzji o nieprzewidzianych skutkach. Bez względu na to, na którą gałąź branży rozrywkowej się udamy, wszędzie widać podobne schematy. Wtórny recykling, odświeżone wydania płyt z muzyką, filmów, komiksów, czy kolejne kontynuacje znanych od lat marek. Nie można też zapomnieć o niecodziennym wykorzystaniu ich w innych projektach. Nie inaczej jest z serią Resident Evil, która doczekała się siedmiu części podstawowych oraz niezliczonej ilości spin offów pod różną postacią (książki, komiksy, filmy, animacje, gry etc.). Dlatego – i przy okazji premiery RE 2 Remake – temat najnowszego podcastu to wzloty i upadki serii Resident Evil.  

Nasza codzienność, jako pożeraczy popkulturowej papki

Z racji tego, iż nasze hobby, to nie tylko gry video, ale i wszystko inne co mieści się w magicznym słowie „entertainment”, to też najnowszy materiał lawiruje pomiędzy grami z serii a innymi produkcjami sygnowanymi marką. Korzystając z faktu, że podczas nagrania wspomógł nas Tomek „Danteveli” Piotrowski (fan horrorów wszelakich), w nagraniu usłyszycie kilka interesujących ciekawostek. Jakich? Tego nie będę zdradzać, mam tylko nadzieję, że miło spędzicie czas podczas odsłuchu. Co, samo w sobie, skłoni was do pozostawienia jakiegoś krótkiego komentarza/feedbacku .      

RE REmake REview

Nie da się ukryć, że najnowszy Remake Resident Evil 2, nieco pchnął nas do pokłonienia się nad tematem. To, też część podcastu możecie potraktować jako luźną recenzję odświeżonego hitu z pierwszego PlayStation. Gra zawładnęła naszymi sprzętami do grania i po prostu się spodobała.

UPDATE: Recenzję Dantego znajdziecie pod linkiem! Dobry materiał dla ciągle niezdecydowanych 😉

Sneak Peak . PRO .

Cytując jedną ze stacji radiowych: „autoreklama nie hańbi”, pozwolę sobie na małą zapowiedź przyszłego odcinka, który już za dwa tygodnie!  Do tej pory naszymi gośćmi byli ludzie powiązaniu z branżą od strony opiniotwórczej – inni twórcy publicystyki, twórcy fansajtów, czy po prostu nasi starzy znajomi. Tym razem przeskakujemy przez wirtualny płot i naszym rozmówcą jest przesympatyczny człowiek, który… uwielbia mocną kawę, siedzi w pracy zbyt długo i lubi składać retro PCty. Z opisu pewnie niewiele wiadomo, ale już teraz wiem, że będzie mega ciekawie.

tRiggEr

Ostatnio jeden z naszych słuchaczy miał problem z pobraniem odcinka w formie MP3 ze Spreakera. Przypominamy, że jesteśmy dostępni w znakomitej większości serwisów dystrybuujących podcasty, które również dają możliwość pobrania pliku w formie mp3! Główną listę znajdziecie pod tym linkiem. A w tym najnowszy epizod Resident Evil – wzloty i upadki serii. Enjoy!