Spis treści


Preferowane metody instalacji

KOLEJNA METODA 13.09 SIĘ ZDEZAKTUALIZOWAŁA. MÓJ FILM PORADNIKOWY ZMIENIA TYTUŁ. PO EWENTUALNE INFO CO DALEJ Z PROJEKTEM I NOWYMI METODAMI INSTALACJI ZAPRASZAM DO SEKCJI Z OSTATNIMI AKTUALIZACJAMI WPISU.

Jeśli poradnik przypadł Ci do gustu i sprawił nieco radości, to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

16.01. 2021 Nowa metoda „Google Space” działająca na każdym modelu!

Od jakiegoś czasu w Internecie krąży nowa, przystępna metoda instalacji większości potrzebnych programów. Dodatkowo działa na każdym modelu i nie wymaga instalacji kontrowersyjnego programu – LZ Play(chińskiego programu). Film poniżej.

EDIT 20.11 Dorzucam kolejny filmy (w tym jak zdowngradegować soft)

REZERWOWY LINK DO PROGRAMU GOOGLEFIER

Gdyby na koniec wciąż występowały wam błędy i nie chciało wam działać to trzeba pewnie rzeczy zrobić „na piechotę” korzystając z poprzednich metod. Warto skorzystać z części plików z poprzedniej metody. Wtedy pobieracie ten pakiet i oglądacie uważnie poniższy materiał od fragmentu 20:35 -29:54

Downgrade softu

Musicie być bardzo ostrożni i musicie wgrać soft dla swojego modelu. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo „uceglić” telefon.

https://consumer.huawei.com/en/community/details/P40-pro-rollback-from-1010147-to-1010131-%28C432E8R5P2%29/topicId_123206/

Alternatywa dla posiadaczy Y5p, Y6p, P40 Lite 5G, Mate 40 Pro, P Smart 2021Huawei P smart 2021Huawei P smart 2021

U was usług google NIE DA się zainstalować z obecnych poradników, ale poniżej podrzucam wam filmy z alternatywami. Jak to powiadają – „na bezrybiu i rak ryba” 🙂

Ostatnie aktualizacje wpisu

20.11 Dorzucam kolejny filmy

Dorzucam nowe filmy na przód materiału jak sobie radzić, gdy Googlefier nie chce nas się słuchać i nowy dość fajny film jak zdownggradować soft w (razie potrzeby) w P40 Lite.

25.10 Aktualny poradnik w formie wideo

Wczoraj wspominałem o nowej metodzie, a dzisiaj podrzucam wideo. Poprzednie(zdezaktualizowane) metody z września zostają usunięte z strony.

24.10 Nowa metoda

Nie miałem okazji zgłębić tematu, ale osoby zainteresowane działającą metodą usług google powinni się zainteresować Googlefierem, który ponoć bardzo ułatwia instalacje usług google i większość rzeczy robi za nas. W razie czego zapraszam do dokładnego zapoznania się z odnośnikami na forum XDA.


Najczęściej zadawane pytania

1. Na jakim modelach Huawei mogę sobie zainstalować usługi Google? Czemu na P40 Lite E jest to tak utrudnione, a na Y6p nie działa?

Tu sprawa coraz bardziej się komplikuje. Wcześniej wymogiem było posiadanie androida 10. Mate 30 Pro, P40 Lite, P40, P40 Pro jak najbardziej się Kwalifikują Nawet dostałem informację, że nasze filmy poradnikowe zadziałały z tabletem Matepad T8. Z czasem do tej listy doszedł P40 Lite E wraz z aktualizacją androida z 9 na 10, aczkolwiek przed tym faktem było sporo z nim problemów.


Od jakiegoś czasu Huawei stwierdził, że zacznie sam siebie w tej kwestii sabotować wydając aktualizacje do backupu/kopii zapasowej z numerkami 10.1.1.500 i wyżej.  Efekt takich działań prezentuje się tak, że program IZ Play ( taki chiński program w krzaczkach) przestaje działać. W starszych modelach da się to obejść. Wystarczy odinstalować Nową wersję i zainstalować z APK starszą. Film Jak to zrobić znajduje się też w sekcji filmy poradnikowe” lub bezpośrednio na YT.

W tym miejscu dochodzimy do  Y5P, Y6P, P40 LITE 5G itd. Na papierze mamy androida 10 wiec powinno być spoko, co nie? No to jesteście w błędzie. Wersja kopii zapasowej już na przywitanie jest wyższa, a niżeli wcześniej wspomniana i próba zejścia na starsze nic nie da, bo po prostu nie współpracują z tymi modelami. Także w tym przypadku jesteśmy póki co w totalnym i głębokim D.


2. Karta Sim, działanie usług Google, powiadomienia push, aplikacje bliźniacze

Prawdopodobnie przy instalacji usług pomocna jest karta sim. Niestety, nawet po poprawnie przeprowadzonej instalacji trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Część aplikacji nie zadziała poprawnie lub wcale (np. Google pay, Mcdonald). Jak masz wiele kont na Gmailu to musisz wcześniej takowe wpisać, nim na dobre zaczniesz instalować usługi lub siedzieć w kolejnych poradnikach. Później trzeba sporo się nagimnastykować i osobiście już mi łatwiej na nowo wgrać usługi, a niżeli się z tym bawić. Powiadomienia push w wielu przypadkach po prostu nie działają i trzeba wejść w aplikację, żeby dane zaczęły się synchronizować. Na potrzeby naprawy wspomnianych powiadomień push, powstał osobny, dedykowany wątek.

Działanie opcji „aplikacji bliźniaczych” w whatappie czy massengerze pozostawiają wiele do życzenia i wysypują komunikaty o błędach certyfikacji

Po raz tysięczny również przypominam, że wszystko poradniki robicie na własną odpowiedzialność i nie przyjmuje później zażaleń.


3. Co robić, gdy wciąż błędy certyfikacji nam się pojawiają?

Obejrzeć mój film od 20:35 -29:54 i pobrać stosowne pliki


4. IZ Play („chiński program”) nie chce mi działać. Nie widać go w Hisuite?

Teraz nieco się powtórzę, ale niestety od 09.05 korzystanie z IZ Play zostało bardzo utrudnione przez łatkę do backapu o numerach 10.1.1.500. Nie aktualizowanie, bądź przeinstalowanie na starszą wersję załatwia problem i IZ Play powinien działać. Jak to okręcić i wrócić do starszych wersji pokazuje tutaj lub zejdźcie niżej do działu „filmy poradnikowe”.


5. Czy ta metoda jest trwała i nie przestanie z czasem działać?

Nie jestem w stanie tego wam zapewnić. Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że po zaktualizowaniu łatką 20.15.16 ( a konkretnie z 08.05) jest w stanie zrypać wam wszystko. Z nowszymi aktualizacjami było już różnie.

Natomiast jeżeli zmienicie swoje hasło do konta google’a lub je usuniecie to sorry winetou, ale musicie instalować usługi od nowa.

Z jakiś dziwnych przyczyn dostałem kilka komunikatów, że aplikacja operatora Plus (Plus Online) potrafi wysypać usługi.


6. Czy mogę zaktualizować EMUI, Androida itd. po instalacji usług?

Po instalacji usług google – Tak. Przed? Raczej odradzam. W każdym smartphonie objawia się to na innym etapie, ale przyjmuje się, że EMUI powyżej numerka 10.1.0.147 jest problematyczny i blokuje możliwość zainstalowania takich usług i potrzebny jest wtedy downgrade. Tak jest przynajmniej w P40/P40 Pro. W innych modelach numery mogą być późniejsze


7. Czy powstanie wersja pisemna poradnika?

Nie mówię nie, ale ciężko takowy spisać z racji iż jest to bardzo chaotyczna metoda. Po prostu polecam oglądać moje filmy w spowolnionym tempie. Wklejam jeszcze raz filmy, żebyście nie szukali zbyt daleko.


Filmy poradnikowe(zdezaktualizowane)

Mała podpowiedź do fragmentu od 7:45. Jeżeli po reinstalacji Google Service Framework dalej wam wyskakują komunikaty o błędach certyfikacji to się zatrzymujecie i nie idziecie dalej. Broń Boże, nie instalujcie ostatniej wersji usług google!!!! Nie ma komunikatów o błędach, sklep google się odpala? Wtedy idziecie dalej.

Potrzebne pliki
https://drive.google.com/file/d/17tA6bQKSuz0sDOe4FxgOqNf08z9bZP25/view lub https://mega.nz/file/TocHTQBK#0lfRgxIMB_P5hyhlxJjf8Gnih1RW24FRnpSdLEiABbU


Metoda bez użycia OTG ( Przy pomocy PC )


Spis treści
0:055:41 – wgrywanie IZ play za pomocą komputera (hisuite)
5:4215:50 Proces instalacji aplikacji usług google zakończony w momencie ponownej „reinstalacji” Google Service Framework
15:5021:43 Nieobowiązkowy fragment o różnych metodach działania jakby się sklep google nie odpalił i coś „posrało”
21:4326:36 Prawilna metoda
Pożegnania

Potrzebne pliki
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ —– Zainstalować i zaktualizować na PC
https://drive.google.com/open?id=1i43vSH3vZaPOhqWHnl6dzT9Wleu9qgIT lub https://mega.nz/file/TxkjlSYb#t1ILWlXwP7PM1u5EmS-zdD6zmkf2DrxS0sazsY2M-YQ – IZ Play. Pobrać i wypakować na PC

https://drive.google.com/file/d/17tA6bQKSuz0sDOe4FxgOqNf08z9bZP25/view lub https://mega.nz/file/TocHTQBK#0lfRgxIMB_P5hyhlxJjf8Gnih1RW24FRnpSdLEiABbU —- Programy usług Google pobrać oraz wypakować na telefonie


Metoda Alternatywna – najlepsza metoda

Spis treści filmu

00:00 – 01:00 Intro i ważne ogłoszenie parafialne
01:01 – 04:02 – Przywracanie z kopii zapasowej IZ play
04:02 – 06:19 Instalacja iz play, instalacja programów z „drugiej fazy” oraz wpisywanie kont google
6:19 – 13:18 Instalacja pliku z fazy 3, odpalanie sklepu play…sporo tego. Ważne, że zakończone sukcesem
13:19 – 18:22 – materiał pomocniczy dla osób, którym nie udało się za pierwszym razem i wyskakują błędy certyfikacji
18:23 – do końca – Finalizowanie, pożegnanie

Pliki potrzebne do pobrania

Mega.nz Lub google drive – rozpakować i wrzucić wypakowany folder na nośnik zewnętrzny


Bonusowy materiał do wersji alternatywnej. Bez Adapterów, bez OTG.

Lista potrzebnych plików:
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ – Pobrać, zainstalować, zaktualizować na PC
Mega.NZ lub Google Drive – IZ play oraz ID Device. Wypakować na PC
Mega.NZ lub Google Drive – Programy potrzebne do instalacji usług. Wypakować na PC i później uważnie oglądać, co z nimi zrobić


Metoda dedykowana P40 Lite E

Potrzebne pliki macie w opisie pod filmem oraz tutaj. Niestety, póki co nie mogę nagrać swojego poradnika bo nie mam tego modelu 🙂


Co robić kiedy IZ Play nie chce działać?

Linki do potrzebnego pliku
https://apkpure.com/pl/huawei-backup/com.huawei.KoBackup/versions
Lub
https://www.apkmirror.com/apk/huawei-internet-services/huawei-backup/huawei-backup-10-1-0-350-release/

Ogólnie wszystkie wersję tego pliku powinny działać poza Huawei Backup 10.1.1.500 z 9 maja. Ona rozwala wszystko. UNIKAĆ JAK OGNIA


Materiały bonusowe

Przypominam, że na blogasku P40 Lite doczekał się również swojej recenzji

Zobacz: Test Huawei P40 Lite

Oczywiście, o ile nie bawi Was zabawa w domorosłego programistę, możecie również zajrzeć jakie aplikacje działają bez usług wielkiego G.

Sprawdź również Huawei P40 Lite i aplikacje bez usług google. Co działa a co nie?