Działający sposób na wgranie usług Google dla Huawei P40 Lite! (05.07)

Spis treści


Preferowane metody instalacji

Przypominam, że moje firmy przestały być aktualne. Nie pytajcie się czy działają, bo to tylko podkreśla waszą umiejętność czytania z zrozumieniem 😉

Obecnie sugerowałbym korzystać z tego filmu. Czynię to z dwóch powodów:

1) Jest to najprostszy, działający sposób.
2) Wszystkie potrzebne pliki możecie zgrać przez PC bez dodatkowych przejściówek OTG, i innych nośników danych.

Potrzebne pliki do instalacji:
https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/ – pobrać i zainstalować na PC
Reszta plików – Pobrać sobie i uważnie oglądać co jest z nimi robione na filmie LUB
https://mega.nz/file/Ks0RkaDb#XJc6flutX1llXZqaCQaAqGYMYR5nmY6orOfIBtuXaFg – alternatywa, gdyby link z google drive sprawiał problemy 🙂

Jeżeli Iz play (chiński program) nie chce wam się odpalić to podrzucam rozwiązanie:

Linki do potrzebnego pliku
https://apkpure.com/pl/huawei-backup/com.huawei.KoBackup/versions
Lub
https://www.apkmirror.com/apk/huawei-internet-services/huawei-backup/huawei-backup-10-1-0-350-release/

Ogólnie wszystkie wersję tego pliku powinny działać poza Huawei Backup 10.1.1.500 i każda powyżej tego numeru. Ona rozwala wszystko. UNIKAĆ JAK OGNIA

Jeżeli chcecie mieć więcej kont Google na telefonie a niżeli jedno to filmy z sympatycznym Portugalczykiem są w poniższych aktualizacjach wpisu 😉

Przypominam, że na 90% odpowiedzi na wasze pytania macie w tym wątku – wystarczy poczytać. Czasy darmowego supportu się skończyły. Uszanujcie mój czas i jeżeli już musicie do mnie pisać to tutaj jest https://zrzutka.pl/3et8yx 5, 10 zł to nie majątek, a może dzięki temu będę mógł nagrać nowy poradnik. Inaczej się ma sprawa z Instalacją zdalną.

Co do instalacji zdalnej usług google na odległość. Ciągle jestem na etapie przeuczania się i testowania różnych rozwiązań. Niestety, nawet w tym aspekcie nikt nie chce mi pomocnej dłoni podać no ale trudno. Podam pliki, które wypadałoby pobrać na dobry początek, jeżeli chcecie

https://www.teamviewer.com/pl/do-pobrania/windows/ – pobrać zainstalować na PC
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ – pobrać zainstalować na PC
https://anydesk.com/pl/downloads/android pobrać zainstalować na telefonieOstatnie aktualizacje wpisu

05.07 Kolejny filmik

Nasz Portugalski kolega nagrał kolejny filmik z alternatywną metodą instalacji usług google. Jeżeli zależy wam na wpisaniu kilku maili to możecie w ostateczności z niego skorzystać. Jeżeli wam na tym nie zależy – zostańcie przy filmiku z aktualizacji 25.06.

Pliki do pobrania potrzebne do przeprowadzenia instalacji
Plik 1 Plik2

27.06 Obecny status, plany

Staram się pchnąć jakoś temat instalacji usług i moich poradników. Sytuacja wygląda następująco:

1) Staramy się rozmawiać z sklepem X-KOM, ale póki co cisza w eterze. Może wydawać wam się to niezrozumiałe, ale prawda jest taka, że sklepom(tak samo jak samemu Huaweiowi) nie zależy na promowaniu lewo wgrywanych usług google. Są po prostu mało pewnym interesem, który w każdym momencie może kopnąć w kalendarz. No zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale nie mam w tej kwestii dużych oczekiwań oraz nadziei.


2) Jeszcze większym fiaskiem okazuje się moja zrzuta. Może gdybym ją założył w momencie, gdy tworzyłem moje filmy poradnikowe (wtedy co działały) i jak prowadziłem support na FB, to sytuacja wyglądałaby inaczej i nie musiałbym się teraz prosić o pomoc. Tak czy inaczej raczej nie widzę w ludziach pospolitego ruszenia i pomocnej dłoni dla wspólnego dobra.

3) Trzecią alternatywą jest zarobienie sobie na telefon testowy poprzez wgrywanie usług w trybie zdalnym. Jak ktoś się zna na remote controle PC czy Androida, prosiłbym o jakiś feedback. Zainteresowanych tematem zapraszam na FB Pandy, zaopatrzenie się w komputer oraz zainstalowanego teamviewera. Od przyszłego wtorku musiałbym poważne zacząć walczyć z tym tematem 🙂

25.06 Kolejna porcja zagranicznych poradników

To już jest bardziej dla Pro Userów. Wklejam jako ciekawostkę. Facet jedzie z koksem i nie bawi się w tłumaczenie co robi i jak, ale nie można odmówić mu wiedzy 🙂 Przy okazji naprawia powiadomienia push, czym ja się już zająłem w osobnym filmie. Przypominam, że wtedy zamiast sklepu play jesteśmy zmuszeni do używania Aurora store. Poza tym zauważyłem (mam tak mojego Lite zmodowanego) że opcja dokładnego lokalizacji Google nie działa i wydaje mi się, że google maps gorzej wtedy działa.

Plików nie wklejam bo ma tak namieszane w opisie, że nie idzie się połapać.
Odsyłam do jego bloga, gdzie nawet ładnie rozpisał tekstowo co zrobić. Po niemiecku co prawda, ale z odpowiednią wtyczką do przeglądarki nie powinno stanowić to problemu 😉

https://www.huaweiblog.de/news/anleitung-huawei-google-dienste-installieren-push/

21.06 Nowa/stara metoda na instalacje usług Google

Mam dobrą i złą wiadomość. Zaczniemy od tej pierwszej. Na miejsce starej metody, jest już kolejna(prawdopodobnie) działająca. Niestety, jest jeszcze bardziej chaotyczniejsza od poprzedniej i wymaga zabawy z dodatkowym programem quick shortcut Makerem. Łapcie pliki potrzebne do instalacji. Poniżej stosowny film.

Dajcie znać później czy wam się udało. Będąc szczerym, po tym jak 99% z Was traktuje mnie później jak darmową pomoc techniczną, chyba odechciało mi się robienie filmów poradnikowych w tym temacie. Może jeszcze zmienię zdanie, jak będę mieć jakiś osobny telefon do testów 😉 A teraz pora iść spać.

19.06 Chyba nam zbanowali metodę instalacji usług google 🙁

Niestety, obawiam się, że nasza metoda instalacji się – za przeproszeniem – posrała. Jest duży problem z zalogowaniem się do konta google i wywala błąd. Wszystkie filmy poradnikowe z instalacji usług stały się niepubliczne. Nie chcę, żeby te filmy widniały na YT skoro (prawdopodobnie) nie działają. Na zagranicznym youtubie sytuacja wygląda identycznie zaglądając w ostatnie komentarze pod filmami. Jeżeli chcecie podjąć się próby instalacji to na własne ryzyko i świadomością, że raczej to “nie pyknie”.


Najczęściej zadawane pytania

1. Na jakim modelach Huawei mogę sobie zainstalować usługi Google? Czemu na P40 Lite E jest to tak utrudnione, a na Y6p nie działa?

Tu sprawa coraz bardziej się komplikuje. Wcześniej wymogiem było posiadanie androida 10. Mate 30 Pro, P40 Lite, P40, P40 Pro jak najbardziej się Kwalifikują Nawet dostałem informację, że nasze filmy poradnikowe zadziałały z tabletem Matepad T8.

Niestety P40 Lite E był tym “wydymanym” modelem, bo jest na androidzie 9. Gdy działała metoda z chat partnerem to nie było problemu. Teraz potrzeba specjalnie “skompilowanych” plików pod ten model. Niedawno w internecie znalazłem film z bliźniaczego modelu (Y7p), który ponoć działa z naszym Lite E. Stosowny film( NIE MÓJ) znajduje się w sekcji “filmy poradnikowe“.

Od jakiegoś czasu Huawei stwierdził, że zacznie sam siebie w tej kwestii sabotować wydając aktualizacje do backupu/kopii zapasowej z numerkami 10.1.1.500 i wyżej.  Efekt takich działań prezentuje się tak, że program IZ Play ( taki chiński program w krzaczkach) przestaje działać. W starszych modelach da się to obejść. Wystarczy odinstalować Nową wersję i zainstalować z APK starszą. Film Jak to zrobić znajduje się też w sekcji “filmy poradnikowe” lub bezpośrednio na YT.

W tym miejscu dochodzimy do  Y5P, Y6P itd. Na papierze mamy androida 10 wiec powinno być spoko, co nie? No to jesteście w błędzie. Wersja kopii zapasowej już na przywitanie jest wyższa, a niżeli wcześniej wspomniana i próba zejścia na starsze nic nie da, bo po prostu nie współpracują z tymi modelami. Także w tym przypadku jesteśmy póki co w totalnym i głębokim D.


2. Karta Sim, działanie usług Google, powiadomienia push, aplikacje bliźniacze

Prawdopodobnie przy instalacji usług pomocna jest karta sim, aczkolwiek przy alternatywnej metodzie udało mi się bez takowej w telefonie, wiec… róbcie ja chcecie 😉 Niestety, nawet po poprawnie przeprowadzonej instalacji trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Część aplikacji nie zadziała poprawnie lub wcale (np. Google pay, Mcdonald). Jak masz wiele kont na Gmailu to musisz wcześniej takowe wpisać, nim na dobre zaczniesz instalować usługi lub siedzieć w kolejnych poradnikach. Później trzeba sporo się nagimnastykować i osobiście już mi łatwiej na nowo wgrać usługi, a niżeli się z tym bawić. Powiadomienia push w wielu przypadkach po prostu nie działają i trzeba wejść w aplikację, żeby dane zaczęły się synchronizować. Na potrzeby naprawy wspomnianych powiadomień push, powstał osobny, dedykowany wątek.

Działanie opcji “aplikacji bliźniaczych” w whatappie czy massengerze pozostawiają wiele do życzenia i wysypują komunikaty o błędach certyfikacji

Po raz tysięczny również przypominam, że wszystko poradniki robicie na własną odpowiedzialność i nie przyjmuje później zażaleń.


3. Co robić, gdy wciąż błędy certyfikacji nam się pojawiają?

Powtórzyć proces instalacji jeszcze raz do skutku 😉 Czasem wystarcza odinstalować plik z modyfikacją usług google(007) to samo zrobić z Google Service Framework(005). Na nowo zainstalować plik 001 oraz 005 i spróbować odpalić sklep Play. Później na nowo systematycznie powtarzać wszystkie kroki z poradnika kończąc na instalacji pliku 007 i restarcie. Często z tym jest problem i wywala błąd przy próbie zainstalowania 001. Niestety, prawdopodobniej wtedy pozostaje zrobić fabryczny reset i jechać od nowa.

W metodzie alternatywnej wygląda to dość podobnie, ale tam to wszystko zostało po prostu uwiecznione na filmie w fragmencie po 13:19 😉


4. IZ Play (“chiński program”) nie chce mi działać. Nie widać go w Hisuite?

W tym przypadku zauważyłem, że często nie stosujecie się do poradników i od razu chcecie odpalać ten program. NIE! Najpierw instalujecie pliki 001,002,003,004. Poza tym macie ten program ładnie sobie przywrócić za pomocą funkcji backupu (Hisuite na PC lub kopia zapasowa na telefonie) a nie wchodzić do niego na pałę. Tutaj wymagana jest gracja oraz dyscyplina 😉 Poza tym jeżeli w Hisuite go nie widać to też mocno prawdopodobne, że Twój antywirus ma z nim problem i będzie wymagane “poluzowanie” nieco z zabezpieczeniami.

Teraz nieco się powtórzę, ale niestety od 09.05 korzystanie z IZ Play zostało bardzo utrudnione przez łatkę do backapu o numerach 10.1.1.500. Nie aktualizowanie, bądź przeinstalowanie na starszą wersję załatwia problem i IZ Play powinien działać. Jak to okręcić i wrócić do starszych wersji pokazuje tutaj lub zejdźcie niżej do działu “filmy poradnikowe”.


5. Czy ta metoda jest trwała i nie przestanie z czasem działać?

Nie jestem w stanie tego wam zapewnić. Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że po zaktualizowaniu łatką 20.15.16 ( a konkretnie z 08.05) jest w stanie zrypać wam wszystko. Z nowszymi aktualizacjami było już różnie.

Z jakiś dziwnych przyczyn dostałem kilka komunikatów, że aplikacja operatora Plus (Plus Online) potrafi wysypać usługi.


6. Czy mogę zaktualizować EMUI, Androida itd. po instalacji usług?

Tak, możesz. Nie stwierdziłem żadnego problemu. Przypominam jedynie, żeby przed instalacją unikać aktualizacji backupu do wersji 10.1.1.500. No i patrz punkt wyżej, czego NIE ROBIĆ pod żadnym pozorem 😉


7. Czy powstanie wersja pisemna poradnika?

Nie mówię nie, ale ciężko takowy spisać z racji iż jest to bardzo chaotyczna metoda. Po prostu polecam oglądać moje filmy w spowolnionym tempie. Wklejam jeszcze raz filmy, żebyście nie szukali zbyt daleko.


Filmy poradnikowe

Mała podpowiedź do fragmentu od 7:45. Jeżeli po reinstalacji Google Service Framework dalej wam wyskakują komunikaty o błędach certyfikacji to się zatrzymujecie i nie idziecie dalej. Broń Boże, nie instalujcie ostatniej wersji usług google!!!! Nie ma komunikatów o błędach, sklep google się odpala? Wtedy idziecie dalej.

Potrzebne pliki
https://drive.google.com/file/d/17tA6bQKSuz0sDOe4FxgOqNf08z9bZP25/view lub https://mega.nz/file/TocHTQBK#0lfRgxIMB_P5hyhlxJjf8Gnih1RW24FRnpSdLEiABbU


Metoda bez użycia OTG ( Przy pomocy PC )


Spis treści
0:055:41 – wgrywanie IZ play za pomocą komputera (hisuite)
5:4215:50 Proces instalacji aplikacji usług google zakończony w momencie ponownej “reinstalacji” Google Service Framework
15:5021:43 Nieobowiązkowy fragment o różnych metodach działania jakby się sklep google nie odpalił i coś “posrało”
21:4326:36 Prawilna metoda
Pożegnania

Potrzebne pliki
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ —– Zainstalować i zaktualizować na PC
https://drive.google.com/open?id=1i43vSH3vZaPOhqWHnl6dzT9Wleu9qgIT lub https://mega.nz/file/TxkjlSYb#t1ILWlXwP7PM1u5EmS-zdD6zmkf2DrxS0sazsY2M-YQ – IZ Play. Pobrać i wypakować na PC

https://drive.google.com/file/d/17tA6bQKSuz0sDOe4FxgOqNf08z9bZP25/view lub https://mega.nz/file/TocHTQBK#0lfRgxIMB_P5hyhlxJjf8Gnih1RW24FRnpSdLEiABbU —- Programy usług Google pobrać oraz wypakować na telefonie


Metoda Alternatywna – najlepsza metoda

Spis treści filmu

00:00 – 01:00 Intro i ważne ogłoszenie parafialne
01:01 – 04:02 – Przywracanie z kopii zapasowej IZ play
04:02 – 06:19 Instalacja iz play, instalacja programów z “drugiej fazy” oraz wpisywanie kont google
6:19 – 13:18 Instalacja pliku z fazy 3, odpalanie sklepu play…sporo tego. Ważne, że zakończone sukcesem
13:19 – 18:22 – materiał pomocniczy dla osób, którym nie udało się za pierwszym razem i wyskakują błędy certyfikacji
18:23 – do końca – Finalizowanie, pożegnanie

Pliki potrzebne do pobrania

Mega.nz Lub google drive – rozpakować i wrzucić wypakowany folder na nośnik zewnętrzny


Bonusowy materiał do wersji alternatywnej. Bez Adapterów, bez OTG.

Lista potrzebnych plików:
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ – Pobrać, zainstalować, zaktualizować na PC
Mega.NZ lub Google Drive – IZ play oraz ID Device. Wypakować na PC
Mega.NZ lub Google Drive – Programy potrzebne do instalacji usług. Wypakować na PC i później uważnie oglądać, co z nimi zrobić


Metoda dedykowana P40 Lite E

Potrzebne pliki macie w opisie pod filmem oraz tutaj. Niestety, póki co nie mogę nagrać swojego poradnika bo nie mam tego modelu 🙂


Co robić kiedy IZ Play nie chce działać?

Linki do potrzebnego pliku
https://apkpure.com/pl/huawei-backup/com.huawei.KoBackup/versions
Lub
https://www.apkmirror.com/apk/huawei-internet-services/huawei-backup/huawei-backup-10-1-0-350-release/

Ogólnie wszystkie wersję tego pliku powinny działać poza Huawei Backup 10.1.1.500 z 9 maja. Ona rozwala wszystko. UNIKAĆ JAK OGNIA


Materiały bonusowe

Przypominam, że na blogasku P40 Lite doczekał się również swojej recenzji

Zobacz: Test Huawei P40 Lite

Oczywiście, o ile nie bawi Was zabawa w domorosłego programistę, możecie również zajrzeć jakie aplikacje działają bez usług wielkiego G.

Sprawdź również Huawei P40 Lite i aplikacje bez usług google. Co działa a co nie?


The following two tabs change content below.
Wieloletni fan Nintendo i Zeldy, grywa też na sprzęcie Sony. Gadżeciarz, wielbiciel Tindera. Jest wielkim fanem urządzeń Xiaomi i Huawei. Bardzo lubi promocje i możliwie jak najtańsze zakupy nowego sprzętu - #Cebuladeals to jeden z jego ulubionych tagów śledzonych w social mediach.

138 komentarzy do “Działający sposób na wgranie usług Google dla Huawei P40 Lite! (05.07)

 1. Sposób Hiszpania z 03.04 działa świetnie. Działa praktycznie wszystko jak na telefonie z fabrycznymi usługami Google i to bez wyskakujących błędów.

 2. Dobra robota, juz sie pogubilem czy sposob z Twojego filmu z 07.04 dziala? Jak zrobic instalke przez OTG, pisales ze przez Pc sa problemy. Jak mozesz prosze nagraj film jak to trzeba zrobić. Dziekuje

 3. Tak Marku, działa ale faktycznie jest bardziej chaotycznie nagrany. Dzisiaj pobawię się jeszcze z możliwością instalacji przez PC. Na chwilę obecną sugeruje skorzystać z filmów podanych w 09.04 z naciskiem na
  TechMagnet. Jest chyba nieco łatwiejszy no i facet mówi bardzo ładnie po angielsku 🙂

 4. Cześć, czy bez problemu jest możliwa instalacja aplikacji Google na p40lite z użyciem poradnika z 10.4 v2?

 5. Mam problem z instalacją z poradnikiem Update 11.04 V3 czały czas jest błąd certyfikatu i logowanie do konta google? odrazu po uruchomieniu telefonu powinno to działać czy trzeba poczekać? obecność karty sim ma znaczenie?

 6. Marek, nie nie powinno tak być. To oznacza, że coś nie pykło 😉 Nie wiem czy konieczna jest karta, ale jednej osobie na yt dopiero z takową to wszystko zatrybiło 😉 No i jak się za pierwszy razem nie udało to walczymy do skutku. Na poprzednim filmie pokazałem co się może nie udać i jak sobie z tym radzić

 7. Mam pytanie

  Podczas instalacji przez telefon
  Niestety chiński program mi nie działa
  Próbowałem wielokrotnie z marnym skutkiem
  Jakieś pomysły?

 8. Jacek, jak możesz to prześlij mi filmik od momentu wgrania go na telefon i przed pierwszym włączeniem.Ja go na nowo zainstalowałem na telefonie i wszystko działa. Może nie ma internetu lub wszystkich uprawnień? Musiałbym na to popatrzeć co się u Ciebie dzieje

 9. Mam p40lite pierwsze 4 instalacje zrobione ale stanąłem na chińskim Google nie odpala tylko komunikat na niebieskim polu daje na niego i się wyłącza. Próbowałem w aplikacjach zezwolenie do pamięci i czyszczenie pamięci podręcznej nie pomogło.

 10. Z jakiego poradnika korzystasz? Jaki chiński google? On był w starych sposobach, których na wideo nie propaguje i on chyba usuwał wszystkie usługi google albo coś blokował. Podeślij na fb film jak to wygląda

 11. Korzystałem z filmiku z udapte 13.04 po zainstalowaniu 4 aplikacji po kolei następnym krokiem jest włączenie aplikacji IZ Play “chińskie Google” niestety nie odpala.

 12. Prawdopodobnie apka IZplay helper “chińskie Google” ma Min: Android 7.0 (Nougat, API 24)
  Cel: Android 9.0 (Pie, API 28) takie znalazłem wymagania ja mam 10.0.1 android

 13. Dobrego masz androida. Gdyby nie 10 to w ogóle byś nie zainstalował tych plików z usług google. Odezwij się na fb, podeśle ci jeden plik. Może pomoże

 14. Linki do ściągnięcia wygasły. Można nowe gdzieś?

 15. strasznie chaotycznie pokazujesz i przede wszystkim za szybko

 16. Romek, skoro tak twierdzisz to sobie porównaj moje poradniki z zagranicznym. Czym chata bogata, ciekawe co o nich powiesz 😉 a Jak jest za szybko to na yt jest opcja szybkości odtwarzania. Warto skorzystać 😉

 17. nie czyta aplikacji 001 004 005 007 tak jakby był uszkodzony plik możesz pomóc?

 18. WItam,
  Wczoraj instalowałem i działa, tylko, że ciągle przychodzą alerty o braku certyfikatów. A jak zatrzymam sklep Play to przestają przychodzić ale za to nie działa sklep Play.
  jak to naprawić?

 19. Karolu. Masz napisane na blogu w przypiętych pytaniach, a w w filmie z alternatywną wersją instalacji Łopatologicznie nawet pokazane. Nie mam nic więcej w tej kwestii do dodania.

 20. Zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją z pendrive. Nawet framework po potrójnym wymuszeniu zatrzymania udał się odinstalować bez zwiechy. Dalej zgodnie z poradnikiem aż do restartu telefonu. Po restarcie rzeczywiście w ustawieniach po chwili pokazuje mojego maila i imię i nazwisko ale sklep Play tylko mignie i powraca do pulpitu. Coś spierniczyłem? Dodam że nie musiałem podmieniać plików żeby za pierwszym razem sklep zadziałał – po prostu się załączył i zaczęły pojawiać się komunikaty o certyfikacji. Ale po końcowym restarcie bryndza – sklep nie chce się uruchomoć.

 21. Mef, z Twojej relacji mam wrażenie, że raczej wszystko ok Tobie poszło. Tylko taka wredna przypadłość rzeczy martwych 🙂 Na początek spróbuj odinstalować sklep play i zainstalować na nowo. Jak to nie pomoże to zobaczymy co dalej.

 22. Tomku, dziękuję za szybką odpowiedź. Otóż tak: dla spokoju przywrócilem telefon do ustawień fabrycznych. Potem od początku zacząłem instalować według instrukcji. Widzę że problem leży w google framework (krok w którym odinstalowujesz go z aplikacji). U mnie deinstalacja przebiega bezproblemowo i nie wymaga restartu ani nadpisania frameworka. Po jego deinstalacji instaluję plik nr 6 i już wtedy przy próbie wejścia w sklep Play wyrzuca na pulpit. Framework jest chyba niezbędny do prawidłowej pracy sklepu ale jeśli go nie usunę to “sypie” bez przerwy komunikatami o certyfikacji. Z tego co zauważyłem na Twoim filmie miałeś problem z usunięciem frameworka i po zawieszeniu telefonu oraz restarcie napisałeś go bez późniejszego usuwania – i przeszedłeś do instalacji pliku nr 7.
  Podsumowując: jak jest zainstalowany framework to sklep działa ale wyrzuca błędy o certyfikacji, jak go usunę to sklep nie chce się uruchomić. Ewidentnie problem występuje przed krokiem nr 6.

 23. Dokładnie, google service framework to problematyczna bestia 😉 Spróbuj jeszcze zainstalować sobie te usługi metodą alternatywną. Z tego co zauważyłem sprawia mniejsze problemy ludziom, a i nie wymaga odinstalowania Google Service framework. Trzeba tylko nieco bawić się z “nakładaniem” usług google w jednym momencie 🙂 Powodzenia! Dasz radę!

 24. No cóż, spróbowałem alternatywnej metody i poszło jak po maśle – bez żadnych niespodzianek. Na 30 kwietnia 2020 ta metoda dla mnie zadziałała. Co ważne po dodaniu konta google, synchronizują się kontakty i kalendarz w dwie strony (co 5 min). Dziękuję Tomku za wskazanie alternatywnej ścieżki. Mapy, gmail, dysk również hulają. Pozdrawiam!

 25. To się cieszę Mef, że w końcu pykło. Coś czuje, że ta alternatywna metoda powinna zostać tą ostateczną i sugerowaną xD

 26. Czesc, Chce kupic Mate 30 PRO ostro wygrywa pod wzgledem wizualnym i aparatów od p30 pro dla mnie.

  i tu ogromna prośba

  Kto z Okolic ślaska pomoże mi ogarnać te aplikacje google ??

  Nieche Nic spierdzielić z nowym fonem.

  BARDZO WAŻNE ! 🙂
  Pomożecie ???

 27. Wiesz Wiktor, ja jestem z śląska. Tylko no…bez haseł do konta google/gmaila to ja niewiele zdziałam 😉

 28. Dzięki Tomasz za odp

  ja mam konto i wszystko co potrzeb chodzi mi aby sprawnie to zrobić bo w komentarzach na filmie zdarza sie mnóstwo osób ze coś im nie do końca wychodzi a Ty brzmisz jak chodzĄCY SUKCES 🙂

 29. Za pierwszym razem nie udało się ale…
  Poszło i działa wszystko… odpukać.
  A zadziałało za chyba trzecim razem i trzech szklaneczkach Jack Daniel’s 🙂
  Pozdrawiam i polecam

 30. Wiktor, no to od Ciebie zależy. No prawda, piszą takie komentarze, ale nie ma co się zrażać. Mi też czasem nie wychodzi za pierwszym razem. Po prostu nie panikować. W “wersji alternatywnej” nawet jest pokazane jak sobie radzić z takimi błędami certyfikatów, gdy coś nie pyknie. A jakbyś nie miał cierpliwości to zagadaj na FB – może coś poradzimy 😉

 31. Dniówka wczoraj mi poleciała na zrobienie na p40 lite. 3 razy factory i chyba z 6 razy próbowałem. Zawsze miałem błąd certyfikatów. Okazało się że najważniejszy był etap z włączeniem trybu samolotowego w którymś kroku, bez tego zawsze miałem błąd. Mądre głowy niech powiedzą jeszcze co będzie w przypadku kiedy wyjdzie update usług i się zaktualizują przez sklep. Co wtedy? Ponownie errory i zabawa od nowa ? Wyłączyć automatyczny update w google play ?

 32. Cysekw dobre pytanie. Osobiście, jeszcze po instalacji nie miałem takich problemów, że przestały mi takowe nagle “z dupy” działać, ale nie wiem czy jestem dobrym przykładem. Przez te poradniki itd. najdłużej bez factory reseta to chyba siedziałem na nich z dwa tygodnie. Inna sprawa, że ludzie też mi nie zgłaszają takich przypadków. Błędy certyfikacji bezpośrednio po “średnio” udanej instalacji – wiadomo, to jest akurat zjawisko notoryczne. Osobiście wydaje mi się, że ta ostatnia modyfikacja usług po prostu póki co nic sobie nie robi z tych update’ów. Gdyby tak nie było, to już dawno by się ta metoda posypała, gdyż update usług google wychodzą co kilka dni w zasadzie, a ta metoda (na tych samych plikach często) żyje i ma się dobrze od końca marca. W porównaniu do metody z “chat partnerem” to jak wieczność xD https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/ Mi w systemie pisze, że jestem na łatce z 14 kwietnia i póki co wszystko gra i buczy. Jak mnie skorci to zobaczę co się stanie, gdy zainstaluje najnowszą łatkę 😉

  Update: Pobrałem najnowszą aktualizację w formie APK i zainstalowałem. Póki co wszystko gra i buczy 🙂

 33. Witam, czy jeżeli doszedłem w filmiku Metoda bez użycia OTG ( Przy pomocy PC ) to na 16 minucie ma wszystko grać i buczek czy jadę dalej z fimikiem ?

 34. Witam. Wielkie podziękowania dla twórcy!!!!!!!! Jestem posiadaczem huawei p40 lite. Cztery razy wgrywałem i czwarty raz z powodzeniem. Trzy razy próbowałem bez podpinania pamięci zewnętrznej (czyli z PC lub wrzucałem pliki do pamięci wewnętrznej telefonu i ciągle miałem komunikaty googla o tym cholernym certyfikacie. Dopiero jak kupiłem adapter otg i zrobiłem instalkę (wersja alternatywna) z podłączonego pendriva trzymając się ściśle instrukcji wszystko zadziałało za pierwszym razem. Jeszcze raz dzięki za udostępnienie wiedzy. Pozdrawiam Stanley.

 35. Aktualizowałeś przed czy po instalacji usług? Bo większy problem, jakby to zrobił przed 😉 Podaj na wszelki wypadek numer EMUI jaki posiadasz. Fakt, faktem google coś kombinuje.

 36. Poradnik dość łatwy, to że szybki nie przeszkadza w niczym można zatrzymać ewentualnie cofnąć i powtarzać robiąc razem w telefonie. Problem powstał u mnie w momencie otwierania “chińskiego kolegi” pojawiają sie dwa pola gdzie napisane jest coś po chińsku pola są w kolorach niebieskim i białym wciskając pole niebieskie i białe wciskając niebieskie potwierdzam komunikat który pokazuje cały czas i go potwierdzam gdzie nic nie idzie do przodu, natomiast naciskając na białe pole odrazu wyrzuca do menu głównego telefonu. Dziękuje za zainteresowanie i proszę o pomoc , pozdrawiam.

 37. Huawei p40 lite E. Nie działa apka nr 1 oraz apka nr 6 z fazy nr 2. oraz kilka apek z innych faz. Wyskakuje komunikat “podczas analizowania pakietu wystąpił błąd. Ktoś wie jak to rozwiązać lub ominąć?

 38. 11.05 zadzialal sposob po przeintalowaniu beckapp z wielkim g skled play dziala nie umiem poradzic Sofie z wyskakujacymi brakk certyfikatu Google zatrzymalem Google service i narazie noe wyskakuje

 39. W alternatywnej wersji poradnika masz pokazane od 13:19 jak sobie z tym poradzić. W tekście na blogu masz opisane do też w formie tekstu do tego “ostatecznego” 🙂

 40. Super, działa perfekcyjnie. Pytanie czy w takiej sytuacji wstrzymać się z każdą aktualizacją Androida i pojedynczych apek ?
  Już teraz wisi mi aktualizacja andka 10.1.0.121 na blisko 1GB i nie wiem co zrobić 🙂

 41. Jezeli ktos wie jak dodać konto po zrobieniu wszystkiego to bym prosil o pomoc/link

 42. Spokojnie, to była kwestia tylko działania backupu. Jeżeli masz już instalacje usług przeprowadzoną to możesz zrobić aktualizację EMUI

 43. Witam
  Czy robił ktoś już aktualizację systemu na P 40 lite 10.0.1.167. oczywiście mając już googla?
  Bo nie wiem czy jak zaktualizuje to czy nie będzie zabawy od nowa z instalowaniem.

 44. Cześć,
  Ktoś pytał o aktualizację – po zainstalowaniu usług google, zrobiłem aktualizację na P40 PRO. Jest OK.
  EMUI zaktualizowane do najnowszej wersji, google nadal działa.

 45. Telefon Żony został doprowadzony do świata googla 😀
  Dzięki za Twoją pracę 🙂

 46. Udało się zainstalować usługi google, trzeba było zmienić min. aktualizację “Backup”.
  Wszystko śmiga jak należy. Dzięki za przejrzysty poradnik, i odpowiedzi. Dobra robota!

 47. A jeszcze zapytam… czy ktoś instalował apkę z banku np. IPKO?

 48. Ja instalowałem mBank, ing i citi. Ktoś jeszcze o jednej wspominał, wszystkie działają
  Na ten moment działa dosłownie wszystko, nie widzę różnicy w telefonie z Google natywnym i Google zainstalowanym z tego tutoriala.

 49. Dzięki wielkie za poradnik, wszystko zadziałało za pierwszym razem. Ale mam pewien problem. Otóż zainstalowałem usługi google na tel kuzyna, ustawiając konto zapomniałem że stąpam po grząskim gruncie i ustawiłem mail na byle jaki, z myślą że zmieni sobie później. I teraz gdy próbuje dodać nowe konto oczywiście występuje problem “Podczas nawiązywania połączenia z serwerami Google wystąpił problem”. Da się to jakoś łatwo naprawić czy trzeba od nowa?

 50. No odpowiadałem już wcześniej w komentarzach. Niby da się odkręcić, ale jest to bardziej męczące i czasochłonne a niżeli ponowna instalacja xD

 51. A jedno pytanie mam jeszcze odnośnie powiadomienia o certyfikat play protect, bo ciągle wyskakują i są uciążliwe. Może coś nie tak poszło.

 52. Hej, mam podobny problem do opisanego przez Roberta HUAWEI P40 LITE E. W tym modelu w przypadku aplikacji 1, 4, 5 i 7 instalator zwraca błąd “podczas analizowania pakietu wystąpił błąd. System nie skojarzył tych plików, mają opis “nieznane”. Nie pomagają włączenie debagowania, zmiana nazwy i lokalizacji plików.

 53. Mam pytanie co robię nie tak ze wszystko działa do momentu wgrania ostatniej wersji usług Google wtedy wyskakują błędy o braku certyfikatu próbowałem już klilka razy i jest Ok do 4 paczki potem wgrywam 5 fazę i się zaczyna

 54. Sąsiad mnie poprosił żebym w jego P40 lite zainstalował GMS. Szukałem po necie i najpierw trafiłem na niemiecki tut, później na grecki aż wkońcu tutaj. I zadziałaó! Nie za pierwszym razem ale za drugim. Wyglądało to u mnie tak.

  Skończyłem procedurę wg filmiku “Ostateczny poradnik jak wgrac…” zrestartowałem i były błędy. Więc cofnąłem filmik do kroku z odinstalowywaniem usług googla (https://youtu.be/5qrlHpYwOEo?t=384 , 6:20 na filmiku ‘ostatecznym’). Zobacze rano czy działa. Dzięki Pando!

 55. Czy jest ktoś w stanie mi to ogarnąć w okolicach Żor, Rybnika ? Jestem totalnie zielona 🙁

 56. chyba nadal sposób nie działa 🙁 wywala ciągłe info o certfikatach, nie da się wejść i zalogować do PLAY tylko przez aurora – MATE 30 PRO

 57. jaka wpłata satysfakcjonowałaby Cię – udało by się tego dokonać zdalnie przez teamviewer?

 58. Niestety, póki co nie ogarnąłem tego aż tak, żeby zdalnie instalować, wiec raczej fizyczne posiadanie telefonu wchodzi w grę. Max 50 zł. Możesz się też w okolicy popytać ludzi zajmujących się GSM. Podejrzewam, że już znają moje filmy na pamięć 😀

 59. Kupilem na dniach 2 telefony Huawei P40 Lite
  Na pierwszym z nich zainstalowałem wg instrukcji “Ostateczny poradnik jak wrgać usługi google na Huawei…”
  Poszlo za pierwszym razem bez żadnych komplikacji.
  Na drugim telefonie również próbowałem wg tego poradnika z kilkanaście razy. Przy pozniejszych probach miksowalem juz kroki itp ale za każdym razem pojawiały się komunikaty z googla.
  Spróbowałem “Metody alternatywnej”. Poszło za pierwszym razem. Do 12:50 filmiku i wszystko ogarniete.
  Dzięki wielkie za ten tutorial bo już myslałem, że umoczyłem kase w tych telefonach.

 60. Reklamowanie się po moim filmem, gdy ja nie zabrałem za ten proces złotówki jest nieco chamskie, ale za to możesz mnie nauczyć i wytłumaczyć ja kto robisz. Wtedy ci daruje 😉

 61. Panie nie znajomy. Tomasz zrobił złotą robotę!! I chwała mu za to. Prośba by Pan go wsparł i uraczył nas co nieco swoimi technikami. Z góry dzięki. I Tomasz Tobie też wielkie!

 62. Panie Tomaszu. Proszę napisać, która metoda zaprezentowana przez Pana jest nadal aktualna, i która będzie najbardziej odpowiednia do zastosowania na smartphone Huawei P20 Pro. Najlepiej byłoby, gdyby powstał poradnik pisemny z przejrzystym opisem funkcji i zastosowań różnych narzędzi, których Pan używa do wgrania usług Google. Dziękuję i pozdrawiam.

 63. W przeciwieństwie do Rootbloga oraz antyweba moje filmy wszystkie działają, tylko są zrealizowane różnymi metodami. Moim zdaniem Metoda alternatywna po prostu wychodzi ludziom najlepiej. Nie, nie będę niczego pisać bo tu nic nie jest logiczne 😀 Po prostu wystarczy oglądać filmy w spowolnionym tempie. Poza tym żaden nie zadziała i nie jest potrzebny, bo P20 Pro ma usługi Google. Pozdrawiam

 64. Witam zainstalowałem i gra.Pytanie czy nfc będzie działać z iko?Aplikacja iko jest w sklepie huawei ale czy z nią nfc będzie działać

 65. Czy komuś działają powiadomieni poza aplikacją Huawei E-mail?

 66. Już wczoraj otrzymałaś odpowiedź na podobne pytanie. Jak nie lubisz aplikacji huaweia to polecam Blue maila. Działa świetnie

 67. Witam, Metoda działa super po kilku próbach ale poszło:) Jeden minus to powiadomienia push nie we wszystkich aplikacjach działają. Jak byłby sposób na nie to było genialne. Pozdrawiam.

 68. Hejka Agnieszko. Film poradnikowy jak sobie poradzić z powiadomieniami Push jest w trakcie realizacji. Myślę, że najpóźniej w przyszły pon opublikuje takowy, a jak dobrze pójdzie to w weekend 😉

 69. czy po wszystkim można odinstalować device id czy musi zostać?

 70. Tomasz przydałaby się jeszcze informacja dla wszystkich zainteresowanych, że “aplikacje bliźniacze” (klonowanie np. Whatsapp) nie działają po zakończeniu modyfikacji. Gdy je włączysz wywali Ci błędy certyfikatów. Obecnie pracuje nad rozwiązaniem tego problemu 😉

 71. Tak, też się spotkałem wczoraj z tym problemem. Pracować sobie możesz, ale jakoś wątpię, żebyś miał ochotę się dzielić swoją wiedzą 😉

 72. Hej czy ktoś mógłby wskazać dokładnie- konkretny film z instrukcją i pliki do pobrania bo powstał straszny chaos 😉 – bez urazy! 🙂

 73. Brawo Panie Panda. Metoda na Lite E wygląda, że działa 🙂 Dziękuję

 74. Witam

  Piękny instruktaż wszystko ślicznie śmiga prócz jednej aplikacji – McDonald 😀 też macie problem?
  Wyskakuje info ze przy zrootowanym androidzie nie może działać – oczywiście żadnego roota nie mam jedynie wgrane usługi Google z filmu wyżej

 75. Chce skorzystać z phone clone a potem wgrać usługi Google będzie ok czy w odwrotnej kolejności?

 76. Chce skorzystać z phone clone zrobić to po instalacji usługi Google czy przed?

 77. Czy warto wgrywać usługi czy może poprzestać na sklonowaniu aplikacji ze starego telefonu przy pomocy phone clone ,jakie są zalety tego rozwiązania i czy przy samym klonowaniu będą działać powiadomienia push?

 78. Witam,
  Czy ma ktoś może problem tylko z aplikacją Google news(wszystko inne działa, aż miło)
  “Konto nie może uzyskać weryfikacji” lub “Brak połączenia z internetem”

 79. Witam,
  mam problem z uzyskaniem certyfikacji. Pomimo powtarzania kroków z alternatywnego sposobu “jak nie pykło” 🙂 problem nadal występuje. Cała cześć działa poza uzyskaniem certyfikacji co może być przyczyną? Ja ma P40 Lite po aktualizacji EMUI. Od razu po zainstalowaniu fazy 5 rzuca komunikatami o braku certyfikacji.

  PS: Jeśli ktoś ma problem z działaniem pierwszej chińskiej aplikacji to nie aktualizuje backupa. Ja po zaktualizowaniu też miałem problem. Reset do ustawień fabrycznych i ponowna instalacja pomaga.

 80. Możesz zawsze spróbować drugą metodą. Po to one są. Odnoszę wrażenie, że po aktualizacji EMUI do wersji 10.1 gorzej wchodzi ta instalacja, ale jest to możliwe, a przynajmniej mi się udało. A co do PS to nie wiem po co takowy dopisujesz. Już dawno na blogu sytuacja została opisana, jak i w przypiętych postach pod filmami.

 81. Cześć, czy próbował ktoś instalować starszą wersję aplikacji Backup w najnowszych Huawei’ach (mam na myśli Y5P, Y6P)? Czy to w ogóle będzie wykonalne, skoro na pokładzie mamy nowszą wersje aplikacji? Teoretycznie zarówno 10.1.1.500 jak i ta starsza powinny współpracować z Androidem począwszy od 9.

 82. Niestety na Huawei Lite E nie działa żaden poradnik ;( chyba coś pokombinowali…
  Chyba że ja tego nie ogarniam… Kupiłem telefon 3 dni temu i za cholerę nie potrafię tego zrobić dochodzę do momentu by zalogować się na konto Google i pisze mi “Wystąpił błąd podczas komunikowania się z serwerem Google spróbuj później” I tak od 2 dni… ;(
  Chyba że ma ktoś na to jakiś patent.

 83. WItam,
  chciałem zapytać czy mając zainstalowany sklep googla na P40 Lite można pobrać tą aktualizację emui 10.1?
  czy googl będzie działał dalej?

 84. Aktualizujecie wszystkie apki po operacji bez zgrzytów?

 85. Wgrałem ANDROID10-Google-HUAWEI-HONOR rozpakowałem ale przy aktualizacji z USB nie widzi obrazu do uaktualnienia – spróbuję jeszcze raz ściągnąć

 86. Najnowsza metoda z 21.06.2020r dziala na P40 Lite i to w wersji bez OTG tylko przez PC i HiSuite. Dzieki, swietna robota, dobre kompedium wiedzy. Pewnie poszlo by szybciej, ale nie mam przejsciowki na OTG i kombinowalem:)

 87. U mnie również działa na P40 Lite ale za pierwszym razem wyskakiwały certyfikaty a jak zrobiłem drugi raz to wszystko śmiga:)

 88. A mi działa cały czas ta co była… Tylko chce powiadomienia zrobić i nie wiem czy się nie wysypie

 89. piter mówi:
  21/06/2020 o 21:22

  Mozesz opisac procedure – bo jakos nie moge sobie poradzic

 90. Maciej – mozesz napisac jak to zrobiles? walcze chyba z 7 raz i nie widze kopi zapasowj! Jak mozesz to opisz cala procedure.

  pozdrawiam serdecznie wszystkich

 91. Hahaha cóż za hipokryzja z jednej strony autor pisze: “Nieco smutno mi się robi natomiast, gdy tego nie robią z pobudek finansowych ale to już kwestia sumienia danego człowieka.

  Największym złotem i tak są “mistrzowie” sprzedający telefony z już wgranymi usługami google tworząc z tego dodatkowy atut i kartę przetargową. To jest tak bardzo złe na wielu płaszczyznach.”

  A zaraz potem pisze:

  “Będąc szczerym, po tym jak 99% z Was traktuje mnie później jak darmową pomoc techniczną, chyba odechciało mi się robienie filmów poradnikowych w tym temacie”

  Szkoda gadać… To się zdecyduj, albo za pracę Twoją, czy innych należy się jakieś wynagrodzenie ( co ja oczywiście doskonale rozumiem ) albo nie krytykuj tych co chcą zarobić, tylko po to, aby tydzień później stwierdzić, że “za frajer to nie chce Ci się robić”

 92. Będę krytykować, bo ja dałem od siebie bardzo dużo i mam prawo prosić o chociaż minimalną pomoc i wsparcie projektu. No po prostu nie jestem w stanie takowego kontynuować bez pomocy dla dobra ogółu. Widocznie nie masz tej świadomości i nie wiesz co jest złego w tym sprzedawaniu telefonów z google. Już ci śpieszę z pomocą – To nie działa. Trzeba i tak na nowo wgrywać usługi google. Zacznij czytać z zrozumieniem a nie wyciągać rzeczy z kontekstu. No ale najwidoczniej moja najbliższa aktualizacja będzie wyglądać tak, że będę oferować wgrywanie usług google za pieniądze, jeżeli mam napotykać więcej takich buraków 😉

 93. I prawidłowo, powinieneś brać pieniądze, za wiedzę a tym bardziej jak sam do czegoś dochodzisz i poświęcasz swój czas, właśnie o to mi chodzi. Wypraszam sobie burakowanie, bo po pierwsze to nie sezon, a po drugie sam pisałeś wcześniej, że smutno się robi jak ktoś nie chce pomóc z pobudek finansowych, po czym stwierdziłeś, dokładnie to samo czego było Ci smutno. Nie uważaj tego jako atak, tylko jeśli robisz coś pro bono i opluwasz tych co biorą za to kasę, to nie pisz po tygodniu, że zaczynasz brać kasę 🙂 Bo niestety to wygląda jakbyś był mocnym hipokrytą. Nie traktuj tego komentarza wybitnie tylko negatywnie, bo cały blog fajnie prowadzisz, sporo wiesz i jesteś na bieżąco to bardzo na plus, uważam, że powinieneś zrobić zbiórkę w stylu: jeśli pomogłem postaw browara i podeślij 5-10zł, może by miało to fajne skutki 🙂

 94. Witam a co gdy po zainstalowaniu apek z fazy 2 próbuję wpisać login i hasło do konta i wyskakuje info że nie można zalogować się do serwerów google spróbuj ponownie za chwilę

 95. Mam podobny problem co astro2282.
  Nie da się zalogować do sklepu play…

 96. Mam ten sam problem brak możliwości zalogowania się do sklepu play

 97. Musisz sie logowac przez strone internetowa (u gory po prowej stronie sa trzy punkuy,przydrzymaj a tam powinno opcja strona internetowa) Nie wiem co dokladnie robisz sam mialem duze problemy aby zaistalowac google play.
  Po kikunastu probach udalo sie. Robilem troche inaczej niz na przedstawionych p/w filmikach.
  Google Account Manager 6.0.1:
  https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-account-manager/google-account-manager-6-0-1-release/google-account-manager-6-0-1-android-apk-download/
  QuickShortcutMaker 2.4.0
  https://www.apkmirror.com/apk/sika524/quickshortcutmaker/quickshortcutmaker-2-4-0-release/quickshortcutmaker-2-4-0-android-apk-download/download/
  Napisz ktorej wersji instalacji urzywales?

  Pozdrawiam wszystkich.

 98. Tomasz Zamojski

  male sprostowanie:
  Plik został dodany: 05.07.2020 13:48
  Plik zostanie usunięty: 12.07.2020 13:48

  Pozdrawiam wszystkich

 99. Po kilkunastu próbach sposobem alternatywnym już miałem kupca na telefon ale na szczęście się udało tym najnowszym Sposobem za pierwszym razem

 100. Już dawno zainstalowałam google ale odwaliłam wczoraj arbuza i zmieniłam halso do konta google i teraz nie mogę się zalogować bo wyskakuje błąd, jakiś pomysł jak to rozwiązać? Pozdrawiam 🙂

 101. Sylwia

  Chyba tylko instalacja od poczatku.

  Pozdrawiam wszystkich

 102. Przykro mi Sylwio, ale prawdopodobnie mój przedmówca ma racje. W wcześniejszej(zaoranej) metodzie szło to obejść na około dodaniem maila. Były na to nawet osobne poradniki w internecie. Obawiam się, że tamte poradniki mógłby przestać działać z obecnymi metodami 🙁

 103. Sylwia
  Ostatnia metoda dziala – wiec troche zabawy i po klopocie;-)

  Jako ciekawastka:
  на русском:
  https://www.youtube.com/watch?v=TDa_LX_LgSU

  Zastanawiam sie tylko czy to przypadkiem nie “H____i” nie wypuscil “com.lzplay.helper”.

  Pozdrawiam wszystkich

 104. Moj tel super dziala denerwuja mnie powiadomienia push w maju dodalem mu google na rzute tez cos przekazałem

 105. Hej mam huawei p40 Lite robie wszystko jak w poradniku lecz nie widze w moich kontach konta google i nie moge sie zalogowac do sklepu play pomoze ktos i czy wogole to jeszcze działa ?Pozdrawiam i czekam

 106. Komentarze pod filmem prawdę ci powiedzą. Podejrzewam, że nie udaje ci się utworzyć konta google w “użytkowcy i konta”. Bez tego nie masz się co pchać do sklepu Google. Wtedy odinstalowujesz Google service Framework i powtarzasz proces zaprezentowany w filmie do momentu aż zdołasz utworzyć konto. Innej rady ni ma 😉

 107. a gdzie odinstalowac google service framework ?? bo w aplikacjach go nie widze ?

 108. Ustawienia —-> Aplikacje —–> Aplikacje —-> (w prawym górnym rogu) pokaż procesy systemowe —-> i szukasz google service framework

 109. dziekuje :))) Wszystko sie udało 🙂 A jeszcze jedno pytanko czy jak beda aktualizacje aplikacji itp. to czy je robic ? i czy moge usunac juz te iz play ? (chinskie G) oraz device id ? Nic sie nie stanie ?Dziekuje i pozdrawiam

 110. Raczej nie powinno być problemu. Po prostu bym unikał aktualizacji usług google. Reszta raczej ok. Możesz usunąć te programy, ale Iz play będziesz musiał przez Ustawienia —-> Aplikacje —–> Aplikacje —-> i na samym dole powinny być chińskie znaczki, bo sam się po dobroci przeważnie z telefonu nie chce się usunąć 😉

  PS: jeżeli pomogłem to byłbym wdzięczny za pomoc i wpłatę na zrzutę jakieś skromnej kwoty. Nie oczekuje jakiejś fortuny, ale jeżeli mam ten projekt pchnąć dalej i wznowić działalność poradnikową, to byłoby dobrze, gdybyście poza dziękuje dołożyli jakieś 5,10 zł 😀

 111. Walczę od 15.00. Aktualnie dochodzę do ostatniej ‘wymiany’ Usług Googla- ostatni krok i mi się wykrzacza. Dam więcej niż 5-10 zł jak ktoś mi powie dlaczego… 😉

 112. Marcin,

  Nie bardzo rozumiem jaki ostatni krok…(brak dokladnego opisu). Wystartowales tel. od nowa?.

  Pozdrawiam Wszytkich.

 113. Koledzy takie pytanko do was. Czy działa wam funkcją czatu w wiadomościach od googla mi stanęło na weryfikacji numeru i kicha

Dodaj komentarz i podziel się swoją opinią ;) Jest dla nas ważna!