Spis treści


Preferowane metody instalacji

KOLEJNA METODA 13.09 SIĘ ZDEZAKTUALIZOWAŁA. MÓJ FILM ZMIENIA TYTUŁ. PO EWENTUALNE INFO CO DALEJ Z PROJEKTEM ZAPRASZAM DO SEKCJI Z OSTATNIMI AKTUALIZACJAMI WPISU.

Linki do plików:

Metody Generowania kodu GSF

 • 1. Odczekać jakiś czas
 • 2.Wyłączyć, włączyć telefon
 • 3. Nałożenie(zainstalowanie ponownie bez reinstalacji) pliku nr.8
 • 4. Dokładne przeczyszczenie Google Service Framework, odinstalowanie i zainstalowanie pliku 9
 • 5. Ponawianie akcji w sklepie Google

Odpowiedzi na częste zadawane pytania do poradnika

 • 1) W 25:08 oczywiście odinstalowuje Usługi google, nie sklep play. W tym momencie zaufajcie temu co robię, a nie mówię 😉
 • 2) Jeżeli wam coś nie działa to chociaż piszcie jaki macie telefon, numer EMUI oraz kopii zapasowej.
 • 3) Jeżeli wyskakują wam błędy certyfikacji to podejmujcie kolejną próbę – PROSTE. Nie po to straciłem 10 minut materiału żeby wam pokazać jak to odkręcić bez reseta fabrycznego, by później pojawiały się o to pytania.
 • 4) Tak, ten poradnik pewnie zadziała z Mate 30, Mate 30 Pro, P40 Lite E, P40 czy P40 Pro, ale wszystko rozbija się u numer EMUI jaki macie. A że każdy z modeli cykl i zawartość aktualizacji ma inny to też ciężko mi się bawić w jasnowidza czemu akurat u Was nie działa. W wstępie materiału powiedziałem jak to wygląda na przykładzie P40 Lite/zwykłego/Pro.
 • 5) Jeżeli macie problem z odinstalowaniem Google service Framework to pamiętajcie, żeby najpierw przeczyścić jego dane, zatrzymać a później odinstalowywać. W ostateczności zatrzymajcie najpierw plik “Usługi Google Play”. Możecie też “nałożyć” plik 6 lub 9(Google service Framework) i wtedy spróbować odinstalować na nowo.
 • 6) Naprawdę nie wiem co robicie, że wam nie działa HiSuite i nie możecie zdowngradować. Wiele osób wtedy bawi z zmianą VPN. Jak już nie możecie tego zrobić no to walczcie na sofcie, którym jesteście. Na tym z końcówką 226 jest to trudniejsze, ale wciąż możliwe. Kilka osób na blogu jak i w komentarzach pod tym filmem to potwierdza. Ja zresztą też.
 • 7) Jeżeli wyskakuje wam błąd analizowania to oznacza, że macie za starego Androida i konieczna będzie aktualizacja do wersji 10. (P40 Lite E)
 • 8) Nie prowadzę już więcej darmowych konsultacji. Niestety, za dużo Was pisze, a za słowo “dziękuje” nic nie kupię. Dlatego sytuacja tego projektu jest taka a nie inna. Więc proszę uszanować mój czas 😉
 • 9) Przypominam, że nie jestem już właścicielem P40 Lite. Na chwilę obecną tworzenie poradników jest niemożliwe, a support techniczny BARDZO ograniczony. Jeżeli chcecie ten stan rzeczy zmienić to wiecie co z tym zrobić 😉 https://zrzutka.pl/3et8yx

Downgrade softu

Poradnik działa w przypadku modelu P40 PRO. Nie wiem jak z innymi modelami. Musicie być bardzo ostrożni i musicie wgrać soft dla swojego modelu. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo “uceglić” telefon.

https://consumer.huawei.com/en/community/details/P40-pro-rollback-from-1010147-to-1010131-%28C432E8R5P2%29/topicId_123206/

https://forum.android.com.pl/topic/368984-instalacja-emui-10-przez-hisuite-proxy/ (tekst może nie jest o downgradzie softu w P40, ale pokazuje proces zmiany softu za pomocą hisuite i hisuite Proxy)

Alternatywa dla posiadaczy Y5p, Y6p, P40 Lite 5G
Edit: Już wszystkie modele są skazane na takie poradniki

U was usług google NIE DA się zainstalować z obecnych poradników, ale poniżej podrzucam wam filmy z alternatywami. Jak to powiadają – “na bezrybiu i rak ryba” 🙂

Ostatnie aktualizacje wpisu

30.09 Poradnik w nieco bardziej “zrozumiałym” języku

Wrzucam kolejny film. Nie każdemu musi odpowiadać Hiszpański Eloya 🙂

Jeszcze ten film podrzucił Edward w komentarzach

28.09 Wracamy do gry. Eloy wybawca 😉

Ok, jest nowa, działająca metoda. Łapcie film poniżej

26.09 Cisza w eterze i bieda zamienniki

Cóż, niestety w temacie niewiele się zmieniło i poprzednie “najprawilniejsze” metody wciąż nie działają. Tym sposobem filmy, które wrzuciłem w dziale “Alternatywa dla posiadaczy Y5p, Y6p, P40 Lite 5G” teraz są sposobami “dla wszystkich modeli”, żeby chociaż liznąć tej namiastki usług google. Poniżej wrzucam dodatkowy filmik.

13.09 Kolejna metoda pogrzebana? Problemy z downgradem softu

Ludzie pod filmami (zarówno moimi jaki zagranicznymi) coraz częściej zgłaszają, że nie idzie utworzyć konta google. Mam co do tego złe przeczucia.

Jakby tego było mało jest problem z downgradem softu przez Hisuite. Po prostu odechciewa się wszystkiego.

Niestety, moje złe przeczucia się potwierdziły ;(


Najczęściej zadawane pytania

1. Na jakim modelach Huawei mogę sobie zainstalować usługi Google? Czemu na P40 Lite E jest to tak utrudnione, a na Y6p nie działa?

Tu sprawa coraz bardziej się komplikuje. Wcześniej wymogiem było posiadanie androida 10. Mate 30 Pro, P40 Lite, P40, P40 Pro jak najbardziej się Kwalifikują Nawet dostałem informację, że nasze filmy poradnikowe zadziałały z tabletem Matepad T8.

Niestety P40 Lite E był tym “wydymanym” modelem, bo jest na androidzie 9. Gdy działała metoda z chat partnerem to nie było problemu. Teraz potrzeba specjalnie “skompilowanych” plików pod ten model. Niedawno w internecie znalazłem film z bliźniaczego modelu (Y7p), który ponoć działa z naszym Lite E. Stosowny film( NIE MÓJ) znajduje się w sekcji “filmy poradnikowe“.

Od jakiegoś czasu Huawei stwierdził, że zacznie sam siebie w tej kwestii sabotować wydając aktualizacje do backupu/kopii zapasowej z numerkami 10.1.1.500 i wyżej.  Efekt takich działań prezentuje się tak, że program IZ Play ( taki chiński program w krzaczkach) przestaje działać. W starszych modelach da się to obejść. Wystarczy odinstalować Nową wersję i zainstalować z APK starszą. Film Jak to zrobić znajduje się też w sekcji “filmy poradnikowe” lub bezpośrednio na YT.

W tym miejscu dochodzimy do  Y5P, Y6P, P40 LITE 5G itd. Na papierze mamy androida 10 wiec powinno być spoko, co nie? No to jesteście w błędzie. Wersja kopii zapasowej już na przywitanie jest wyższa, a niżeli wcześniej wspomniana i próba zejścia na starsze nic nie da, bo po prostu nie współpracują z tymi modelami. Także w tym przypadku jesteśmy póki co w totalnym i głębokim D.


2. Karta Sim, działanie usług Google, powiadomienia push, aplikacje bliźniacze

Prawdopodobnie przy instalacji usług pomocna jest karta sim. Niestety, nawet po poprawnie przeprowadzonej instalacji trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Część aplikacji nie zadziała poprawnie lub wcale (np. Google pay, Mcdonald). Jak masz wiele kont na Gmailu to musisz wcześniej takowe wpisać, nim na dobre zaczniesz instalować usługi lub siedzieć w kolejnych poradnikach. Później trzeba sporo się nagimnastykować i osobiście już mi łatwiej na nowo wgrać usługi, a niżeli się z tym bawić. Powiadomienia push w wielu przypadkach po prostu nie działają i trzeba wejść w aplikację, żeby dane zaczęły się synchronizować. Na potrzeby naprawy wspomnianych powiadomień push, powstał osobny, dedykowany wątek.

Działanie opcji “aplikacji bliźniaczych” w whatappie czy massengerze pozostawiają wiele do życzenia i wysypują komunikaty o błędach certyfikacji

Po raz tysięczny również przypominam, że wszystko poradniki robicie na własną odpowiedzialność i nie przyjmuje później zażaleń.


3. Co robić, gdy wciąż błędy certyfikacji nam się pojawiają?

Obejrzeć mój film od 20:00 minuty 😉


4. IZ Play (“chiński program”) nie chce mi działać. Nie widać go w Hisuite?

Teraz nieco się powtórzę, ale niestety od 09.05 korzystanie z IZ Play zostało bardzo utrudnione przez łatkę do backapu o numerach 10.1.1.500. Nie aktualizowanie, bądź przeinstalowanie na starszą wersję załatwia problem i IZ Play powinien działać. Jak to okręcić i wrócić do starszych wersji pokazuje tutaj lub zejdźcie niżej do działu “filmy poradnikowe”.


5. Czy ta metoda jest trwała i nie przestanie z czasem działać?

Nie jestem w stanie tego wam zapewnić. Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że po zaktualizowaniu łatką 20.15.16 ( a konkretnie z 08.05) jest w stanie zrypać wam wszystko. Z nowszymi aktualizacjami było już różnie.

Z jakiś dziwnych przyczyn dostałem kilka komunikatów, że aplikacja operatora Plus (Plus Online) potrafi wysypać usługi.


6. Czy mogę zaktualizować EMUI, Androida itd. po instalacji usług?

Po instalacji usług google – Tak. Przed? Raczej odradzam. W każdym smartphonie objawia się to na innym etapie, ale przyjmuje się, że EMUI powyżej numerka 10.1.0.147 jest problematyczny i blokuje możliwość zainstalowania takich usług i potrzebny jest wtedy downgrade. Tak jest przynajmniej w P40/P40 Pro. W innych modelach numery mogą być późniejsze


7. Czy powstanie wersja pisemna poradnika?

Nie mówię nie, ale ciężko takowy spisać z racji iż jest to bardzo chaotyczna metoda. Po prostu polecam oglądać moje filmy w spowolnionym tempie. Wklejam jeszcze raz filmy, żebyście nie szukali zbyt daleko.


Filmy poradnikowe(zdezaktualizowane)

Mała podpowiedź do fragmentu od 7:45. Jeżeli po reinstalacji Google Service Framework dalej wam wyskakują komunikaty o błędach certyfikacji to się zatrzymujecie i nie idziecie dalej. Broń Boże, nie instalujcie ostatniej wersji usług google!!!! Nie ma komunikatów o błędach, sklep google się odpala? Wtedy idziecie dalej.

Potrzebne pliki
https://drive.google.com/file/d/17tA6bQKSuz0sDOe4FxgOqNf08z9bZP25/view lub https://mega.nz/file/TocHTQBK#0lfRgxIMB_P5hyhlxJjf8Gnih1RW24FRnpSdLEiABbU


Metoda bez użycia OTG ( Przy pomocy PC )


Spis treści
0:055:41 – wgrywanie IZ play za pomocą komputera (hisuite)
5:4215:50 Proces instalacji aplikacji usług google zakończony w momencie ponownej “reinstalacji” Google Service Framework
15:5021:43 Nieobowiązkowy fragment o różnych metodach działania jakby się sklep google nie odpalił i coś “posrało”
21:4326:36 Prawilna metoda
Pożegnania

Potrzebne pliki
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ —– Zainstalować i zaktualizować na PC
https://drive.google.com/open?id=1i43vSH3vZaPOhqWHnl6dzT9Wleu9qgIT lub https://mega.nz/file/TxkjlSYb#t1ILWlXwP7PM1u5EmS-zdD6zmkf2DrxS0sazsY2M-YQ – IZ Play. Pobrać i wypakować na PC

https://drive.google.com/file/d/17tA6bQKSuz0sDOe4FxgOqNf08z9bZP25/view lub https://mega.nz/file/TocHTQBK#0lfRgxIMB_P5hyhlxJjf8Gnih1RW24FRnpSdLEiABbU —- Programy usług Google pobrać oraz wypakować na telefonie


Metoda Alternatywna – najlepsza metoda

Spis treści filmu

00:00 – 01:00 Intro i ważne ogłoszenie parafialne
01:01 – 04:02 – Przywracanie z kopii zapasowej IZ play
04:02 – 06:19 Instalacja iz play, instalacja programów z “drugiej fazy” oraz wpisywanie kont google
6:19 – 13:18 Instalacja pliku z fazy 3, odpalanie sklepu play…sporo tego. Ważne, że zakończone sukcesem
13:19 – 18:22 – materiał pomocniczy dla osób, którym nie udało się za pierwszym razem i wyskakują błędy certyfikacji
18:23 – do końca – Finalizowanie, pożegnanie

Pliki potrzebne do pobrania

Mega.nz Lub google drive – rozpakować i wrzucić wypakowany folder na nośnik zewnętrzny


Bonusowy materiał do wersji alternatywnej. Bez Adapterów, bez OTG.

Lista potrzebnych plików:
https://consumer.huawei.com/pl/support/hisuite/ – Pobrać, zainstalować, zaktualizować na PC
Mega.NZ lub Google Drive – IZ play oraz ID Device. Wypakować na PC
Mega.NZ lub Google Drive – Programy potrzebne do instalacji usług. Wypakować na PC i później uważnie oglądać, co z nimi zrobić


Metoda dedykowana P40 Lite E

Potrzebne pliki macie w opisie pod filmem oraz tutaj. Niestety, póki co nie mogę nagrać swojego poradnika bo nie mam tego modelu 🙂


Co robić kiedy IZ Play nie chce działać?

Linki do potrzebnego pliku
https://apkpure.com/pl/huawei-backup/com.huawei.KoBackup/versions
Lub
https://www.apkmirror.com/apk/huawei-internet-services/huawei-backup/huawei-backup-10-1-0-350-release/

Ogólnie wszystkie wersję tego pliku powinny działać poza Huawei Backup 10.1.1.500 z 9 maja. Ona rozwala wszystko. UNIKAĆ JAK OGNIA


Materiały bonusowe

Przypominam, że na blogasku P40 Lite doczekał się również swojej recenzji

Zobacz: Test Huawei P40 Lite

Oczywiście, o ile nie bawi Was zabawa w domorosłego programistę, możecie również zajrzeć jakie aplikacje działają bez usług wielkiego G.

Sprawdź również Huawei P40 Lite i aplikacje bez usług google. Co działa a co nie?