Instalacja usług Google na obecnych telefonach Huaweia niesie z sobą kilka problemów. Cześć aplikacji po prostu nie działa, część nie chce w 100% współpracować. Drugim, poważnym problemem są powiadomienia push. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie stanowi to bardzo irytujące doświadczenie. Szczególnie, gdy czekając na ważnego maila lub wiadomość w komunikatorze, muszę wejść w aplikację i ręcznie ją odświeżyć. Jeśli i wy macie z tym podobny problem, to zachęcam do zapoznania się z resztą tekstu oraz filmem objaśniającym jak naprawić powiadomienia Push w Huawei serii P40.

UPDATE i RAPORT BŁĘDÓW 10.08

Ludzie mi zgłaszają, że po zastosowaniu tego poradnika jest problem z usługami lokalizacyjnymi. Ja dodam od siebie, że korzystając z Aurora store wiąże się z problemami zakupu płatnych aplikacji lub pobraniem czasowo bezpłatnych z promocji. Miejcie na uwadze, że jest to wersja BETA poradnika. Niestety, z braku telefonu do testu nie mam póki co jak dopracować tej metody.

Update 31.05. 2021

Podrzucam aktualny poradnik od zagranicznego youtubera, który niweluje kilka blędów (np. z lokalizacja w google maps)

https://www.youtube.com/channel/UCmd51i-oyz-UWombjWpfGqg

PLIKI DO POBRANIA
http://tnijurl.com/42fe3ce9a751/ – folder z plikami z mega.nz lub
http://tnijurl.com/d4903a7a9334/ – pliki spakowane w formie raru z dysku google

W mojej paczce plików do pobrania, jest 90% potrzebnych materiałów do instalacji. Najważniejsze z nich to ADB 1.4.3, do zainstalowania na komputerze, IceBox i Autora Store do przerzucenia na pamięć telefonu.

Jeśli poradnik przypadł Ci do gustu i sprawił nieco radości, to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poradnik: Naprawa powiadomień Push

Minimal Adb and Fastboot, IceBox oraz Aurora Store

1) Zainstaluj Adb 1.4.3 na komputerze
2) Zainstaluj ICEBOX na telefonie
3) Na telefonie wchodzimy w Ustawienia, informacje o urządzeniu, naciskamy kilka razy „numer kompilacji” do momentu, aż telefon powiadomi nas, że jesteśmy programistą.

Kilka kliknięć w kompilację i jesteś programistą!

4) Cofamy się i wchodzimy do „System i aktualizacje” następnie do „Opcje programisty”. Zjeżdżamy na dół i zaznaczamy „Debugowanie USB”.  Zwróćcie uwagę na to czy opcja jest włączona, bo potrafi samoistnie się wyłączyć. Zerknijcie na foto i ustawcie jak na obrazku.

Android - debugowanie usb czasem lubi płatać figle.


5) Włączamy aplikacje Minimal ADB and Fastboot na komputerze.

6) Włączamy ICEBOX na telefonie i wyrażamy wszystkie zgody w okienkach jakie nam się wyświetlają

7) W ADB wklejamy komendę: adb shell sh /sdcard/Android/data/com.catchingnow.icebox/files/start.sh  
Po udanym połączeniu wyskoczy wam napis Success.

Nie bójcie się konsoli, ona wam pomoże, tylko uważnie wpisujcie komendy!
Pamiętajcie, że Icebox też was poprosi o dodatkową zgodę. Wtedy potwierdzamy takową na telefonie i wklejamy ponownie komendę

*Jeżeli macie problem i nie program nie działa to:
A) Nie macie włączonego trybu Debugowania
B) nie wyraziliście na telefonie wszystkich zgód

C) Źle przekopiowaliście komunikat. Najlepiej go wkleić bez żadnej SPACJI (przed/po).

8) Jeśli wszystko działa, to przechodzimy w ICEBOX do zakładki SYSTEM i na dole wciskamy „GOT IT”. Gdy wyświetlą się wszystkie programy, to korzystając z wyszukiwarki, szukamy GOOGLE SERVICE FRAMEWORK.

9) Wchodzimy na Google Service Framework i wciskamy Frezze. Po wszystkim wyłączamy/minimalizujemy wszystko, odłączamy telefon od komputera i restartujemy urządzenie.

Google service framework pilnuje czy nie kombinujecie z systemem.
Tu już mój plik jest zamrożony i mogę go odmrozić Defrost. Wy podczas pierwszej wizyty musicie go zamrozić wciskają Frezze

10) Po restarcie instalujemy Aurora Store. Logując się do programu macie wybrać tryb ANONIMOWY!!

11) W Aurora Store wchodzimy na wyszukiwarkę i wpisujemy PUSH Notification Tester. Instalujemy ten program.

Push Notificatin tester robi robotę kiedy trzeba

12) Jeżeli o uruchomieniu programu pokazuje wam wszędzie „ptaszki”, to możecie przejść dalej, aż do momentu kiedy program zakomunikuje, że wszystko zakończyło się sukcesem.

Sukces jest bliski - test dobiegł końca

*Jeśli w tracie testu „Register for Push Notification” wyświetlają się Xy, to przejdźcie do Ustawienia, Aplikacje, w prawym górnym rogu wybieracie „pokaż procesy systemowe”. Wpisujesz „google”. Wybierasz Google Service Framework” i naciśnij „włącz”.

13) Teraz sugeruję odinstalować interesujące nas aplikacje (te których na codzień używamy) i zainstalować je na nowo, pobierając z Aurora store.

Udało się! Powiadomienia push na android już działają!

Dodatkowa optymalizacja usług

Krok pierwszy

Wchodzimy w Ustawienia, w wyszukiwarce wyszukujemy „Optymalizacja zużycia Energii”. Wybieramy „wszystkie Aplikacje”. Wchodzimy na interesującą nas aplikację i zaznaczamy „Nie zezwalaj

Krok drugi

Ustawienia, Bateria, Uruchamianie aplikacji. Wchodzimy na interesującą nas aplikację i odznaczamy. Mniej więcej powinno, to wyglądać jak na obrazku poniżej.

Krok trzeci nadprogramowy – Blue Mail

Jeżeli nie zależy wam na gmailu, to przenieście się na Bluemaila. Serio, jest znacznie lepszy 😉

Krok czwarty (też nadprogramowy) – AutoSync Account Activator

Osobiście mi nie pomogło w lepszym działaniu Gmail, ale może w waszym przypadku będzie lepiej. Po zainstalowaniu programu wchodzimy w interesujące nas konto. W Periodic Sync przy Gmail dajemy 5 Minutes.

Rada od serca na zakończenie

Kochani, jeżeli wam nie działa od razu to nie załamujcie rąk. Mi też na początku praktycznie mało co działało, co robiłem na tym filmie (Pro załapał od razu) i zostawiłem na noc zrezygnowany. Gdy wstałem to mi to zaczęło działać xD Dlatego cierpliwości. A jeżeli już musicie odkręcać na szybko łapcie to https://mightygadget.co.uk/how-to-fix-push-notifications-on-huawei-p40-pro/ z naciskiem na „Re-enable Google Play Store”. Nie miałem okazji sprawdzić, ale piszą tam jak wrócić z Aurora store do sklepu Play.


Możliwe, że tekst będzie poprawiany i rozwijany jak ten, traktujący o wgrywaniu usług google na Huawei P40 lite oraz Pro. Czekam na wasze opinie i sugestie.

Dopisane 28.01.2021

Od jakiegoś czasu w Internecie krąży znacznie łatwiejsza metoda, żeby sobie ogarnąć (przynajmniej w Gmailu) te powiadomienia. Łapcie

Sprawdź, jak zainstalować usługi Google w Huawei P40 Lite/P40/P40 Pro/ Mate 30 Pro