Wiemy, jak będzie wyglądało PS5! [AKTUALIZACJA]

Playstation 5 będzie wyglądało jak konsola, ale inaczej niż nowy Xbox.

.

.

.

xD

Większość newsów poświęconych nadchodzącej generacji można podsumować tak krótkim zdaniem, jak powyżej. Niestety im bliżej premiery, tym więcej ściekowych newsów będzie pojawiało się na portalach branżowych. Podobno do generowania gównocontentu często zachęcają specjaliści SEO opiekujący się daną stroną. OK, widoczność w wyszukiwarce jest niezwykle istotna z biznesowego punktu widzenia, a algorytm Google News to nieśmieszny żart. Czy jednak to usprawiedliwia słabej jakości newsy? Według mnie nie.

Tworzenie clickbaitowych newsów pozbawionych sensownej treści przypomina mi dość staroszkolne SEO – spamerskie, brzydkie, bez subtelności. Statystki pokazują jednak, że to się klika. Nawet jeśli w komentarzach czytelnicy wylewają żale, to i tak odwiedzają kolejny news. I kolejny. I następny. I ponownie news o przeciekach związanych z Cyberpunkiem – tak porywających, że aż ręce opadają. Każde pierdnięcie developera jest teraz tematem newsa. Tabloidyzacja? Jeszcze jak! Szkoda mi tylko redaktorów, którzy muszą przygotować tekst o niczym, długi na 2000 znaków ze spacjami.

The following two tabs change content below.

Kamil Gumienny

Gracz z ponad 25-letnim stażem. Ex-radiowiec i dziennikarz, obecnie związany z branżą SEO. Dużo krzyczy (szczególnie podczas rozgrywek on-line), często gada głupoty, jest fanbojem serii Persona i Duke Nukem 3D. Najbardziej lubi gry w cenach promocyjnych - im taniej, tym lepiej! Lubi dobrze pojeść, co niestety widać po rosnącym bębnie, raczej domator. Kiedyś grał tylko na PC, dziś wielbiciel konsol Sony i Switcha.

2 komentarze do “Wiemy, jak będzie wyglądało PS5! [AKTUALIZACJA]

Dodaj komentarz i podziel się swoją opinią ;) Jest dla nas ważna!