Rok 2020 zapamiętamy na długo, a pisze te słowa już na jego początku. Kto wie, co wydarzy się jutro? Nie ma sensu gdybać i martwić się na zapas, kiedy trafiła nam się profilaktyczna kwarantanna. Co robić? Opcji mamy wiele. Można przeczytać dawno odkładana książki. Można utonąć w falach ulubionej muzyki. Można naprawić milion rzeczy w domu, które zawsze czekały na: „zrobię kiedy będę mieć czas”. My podrzucamy wam nasze Top 5 gier, które być może leżą na waszej kupce wstydu lub też czekają aż wasz portfel się nad nimi zlituje. W co zagrać na kwarantannie? Może będzie to…

Dreams PS4

Dreams na PS4

Dreams na PlayStation 4 to gra, którą zrecenzowałem jakiś czas temu. Hybrydowa produkcja, która jest centrum rozrywki, hubem kreatywności i potężną kopalnią pomysłów. Dzięki tej „grze” od magików z Media Molecule możecie umilić czas nie tylko sobie, ale też i reszcie domowników, w praktycznie każdym wieku. Dla najmłodszych znajdą się ciekawe platformówki oraz gry zręcznościowe (również multplayer!). Nieco starsi mogą spróbować swoich sił w tworzeniu własnych produkcji, animacji, klipów, obrazów czy wirtualnych rzeźb. Cała reszta może z tego korzystać i podziwiać, bawić się lub też po prostu komentować. Dajcie Dreams szansę, bo warto!

Crash Team Racing recnzja

Crash Team Racing Nitro-Fueled (Wszystkie wiodące platformy)

Alternatywą dla Crash Team Racing Nitro-Fueled może być o prostu Mario Kart na konsolach Nintendo, ale jak wiadomo, ten pierwszy jest nieco bardziej „dostępny”. Tomasz w swoje recenzji Crash Team Racing chwali kanapowy tryb współzawodnictwa, który… z pewnością zagra pierwsze skrzypce, jeśli zdecydujecie się na ten tytuł podczas pobytu w domu z resztą domowników. Ogromną siłą Crash jest jego przystępność i ogrom zabawy płynącej z grania w kolorowe wyścigi. Problemem tego typu gier jest fakt, iż potrafią prowadzić do konfliktów pomiędzy graczami, dlatego PAMIĘTAJCIE, to tylko gra i zabawa!

Control PS4 recenzja

Control (PS4, Xbox, PC)

Jeśli myślę o najlepszych grach 2019 roku lub też takich, które po prostu zapamiętam z tego okresu, to będą to dwa tytuły. Death Stranding od Hideo Kojimy oraz właśnie Control od Remedy. Swoją drogą, obie gry łączy ze sobą Hideo Kojima. Jak i dlaczego, tego dowiecie się z Recenzji Control na PS4. W skrócie – szpiegowski klimat, tajna agencja rządowa, jeszcze bardziej tajny projekt badawczy, klimat zimnej wojny, Archiwum X i masa dynamicznej rozgrywki. W momencie, kiedy piszę te słowa, Control jest już po stosownych patchach i nie musicie się martwić o płynność rozgrywki. Na dokładkę pierwsze DLC już za rogiem. To jak, jesteście gotowi na zagłębienie się w gęstym klimacie i tajemnicach biura?

Zelda Breath of the wild recenzja

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WiiU, Switch)

Przyznam się wam szczerze, że nie ukończyłem jeszcze Breath of the Wild, które mam rozgrzebane na WiiU od premiery tego tytułu. Dlaczego? O tym może na końcu tego akapitu. Ale szanuję i doceniam. Gra jest świetną odskocznią od wszystkich innych gier. Jest niezwykle przystępna, a przy okazji posiada w sobie taki pierwiastek gier, do których chce się po prostu wracać. Kilometry kwadratowe świata od zwiedzenia, sekrety, przyjemna, kolorowa grafika, emocjonujące pojedynki oraz baśniowa przygoda i wszechobecna wolność. Tego ostatniego – podczas kwarantanny – brakuje nam teraz najbardziej, więc może The Legend of Zelda: Breath of the Wild pozwoli wam choć na chwilę zapomnieć o tym, co się dzieje za oknem? W naszej recenzji Zeldy, Tomasz (weteran serii), przeanalizował grę od każdej strony i dał swoją rekomendację. Nic, tylko brać i grać. Aha, sam nie ukończyłem jeszcze, bo w tej grze… „konie nie działają„.

Nioh 2 recenzja

Nioh 2 (PS4, Xbox, PC)

Ostatnim tytułem jest Nioh 2, czyli kontynuacja prześwietnego „soulsborne” od Koei Tecmo. Osobiście zalecałbym w pierwszej kolejności ograć pierwszego Nioh, a dopiero potem zabierać się na dwójeczkę, ale jeśli nie zależy wam na fabularnych niuansach i… ok, w sumie i bez tego w fabule jest mały chaos. Nie zmienia to faktu, że rozgrywka jest tutaj najważniejsza i to ona jest głównym daniem, które umili wam czas. Nioh 2 pozwala wyżyć się do oporu. Wymaga przy tym sporo skupienia, ale chyba nie muszę wam tłumaczyć, z czym wiąże się granie w gry pokroju Dark Souls, Bloodborne czy Surge 2. Niech recenzja Nioh 2 rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości!

Na koniec najświeższe premiery okolic Marca 2020

Oczywiście nie samą kupką wstydu gracz żyje. Pierwszy kwartał 2020 roku to również świetne premiery gier na wiele platform do grania. Nintendo otrzymało genialne i totalnie oderwane od rzeczywistości Animal Corssing na Switcha. Po drugiej stronie barykady i ogólnie gier jako medium, mamy do dyspozycji nowego Dooma i roznoszenie w proch setek demonów. Wcześniej wspominałem o DLC do Control o nazwie The Foundation. Żeby tego było mało, to właśnie ukazał się Resident Evil 3 Remake, a na serwerach online możecie postrzelać do naszego Kamila w Call of Duty Warzone na PS4. Jest w co grać!