Nintendo, idąc śladem swojej konkurencji, wprowadziło płatną usługę subskrypcji. W ramach tej usługi otrzymasz m.in. dostęp do emulacji gier NES i SNES, możliwości gry on-line i zrobienia kopii zapisów gry w chmurze. Ale czy wiesz, że konto Nintendo Online można dzielić z innymi w ramach Family Membership? W tym poradniku opiszę Ci, jak dzielić konto online na Nintendo Switch. To proste – wystarczy, że dodasz konta swoich znajomych do grupy rodzinnej!

Z tego wpisu dowiesz się:

 • Jak najwięcej zaoszczędzić na subskrypcji Nintendo Online
 • Co to jest Family Membership
 • Jakie są problemy i niedogodności
 • Jak dołączyć nową osobę do rodziny Nintendo
 • Jak wyłączyć automatyczne odnawiane subskrypcji

Standardowa cena rocznej subskrypcji Nintendo Online wynosi 80zł, w skład której wchodzi możliwość ogrywania gier Online, zapysywania save’ów w chmurze oraz darmowych grach na Nesa oraz Snesa. Z całym szacunkiem do Nintendo – nie jest ona oszałamiająca w porównaniu do konkurencji. Jest jednak sposób, żeby cenę za ten abonament sobie obniżyć.

Jeśli poradnik przypadł Ci do gustu i sprawił nieco radości, to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co to jest Family Membership?

Nintendo Familly Membership oferuje to samo, co miesięczna subskrypcja Nintendo Online, ale z tą różnicą, że możesz dodać maksymalnie 8 osób. Cena początkowa Familly Membership wynosi 140 zł, ale z każdą dodatkową osobą „w rodzinie”, robi się coraz to bardziej atrakcyjna. Co ważne sam proceder jest w całości legalny i oficjalnie wspierany przez Nintendo Ceny klarują się mniej więcej w ten sposób:

2 osoby – 70 zł rocznie
3 osoby – 46,7 zł rocznie
4 osoby – 35 zł rocznie
5 osób – 28 zł rocznie
6 osób – 23,3 rocznie
7 osób – 20 zł rocznie
8 osób – 17,5zł rocznie

Ceny Nintendo Switch Online + Expansion Pack

Dodatkowo wraz z wprowadzeniem nowego pakietu Nintendo Switch Online + Expansion Pack kosztującego indywidualnie 170 zł na 12 miesięcy (a w rodzinie 244,78 zł), konieczność dzielenia kosztów na więcej osób jeszcze mocnej przybrała na sile. Nie mam ochoty zaglądać teraz komukolwiek do portfela i oceniać, czy DLC do Animal Crossing oraz stare gierki z N64 i Mega Drive są warte dopłacania. Co kto lubi, ja wolę trzymajmy się faktów. A takowe mi mówią, ,że przy droższym wariancie, ceny (w zaokrągleniu) klarują się w taki sposób:

cena nintendo switch online + expansion pack family

2 osoby – 122,39 rocznie
3 osoby – 81,60 zł rocznie
4 osoby – 61,20 zł rocznie
5 osób – 48,96 zł rocznie
6 osób – 40,80 rocznie
7 osób – 35 zł rocznie
8 osób – 30,60 rocznie

Problemy i niebezpieczeństwa przy współdzieleniu konta Nintendo Online

Ceny abonamentów na Nintendo Switch

Jak widać, przy 4 osobach, cena na głowę już się robi naprawdę atrakcyjna. Szkopuł w tym, że trzeba jeszcze te osoby jakoś wyzbierać. Ja ze swojego doświadczenia polecam popytać się wśród znajomych, później na grupach Nintendowych na FB, na stronach poświęconych Nintendo, forach skupiających fanów tej marki (w tym kanałach Discord). Przez przypadek można też znaleźć zainteresowany osoby na Pepperze 😉

Kolejnym problemem może być zgadanie wszystkich zainteresowanych osób. O ile wszyscy zainteresowany mają np. Messengera, to nie ma problemu. Tworzy się wspólny czat komunikacyjny, zaprasza się wszystkich, przegaduje bieżące sprawy, robi zbiórkę pieniędzy. Gorzej, gdy trzeba używać 4 komunikatorów do ugadania wszystkiego. Zabiera to sporo czasu i energii…

Ostatnim aspektem jest uczciwość. Trzeba mieć nadzieję, że osoba zbierająca pieniądze (administrator grupy) ma dobre intencje i po zebraniu floty jednak wyda je w właściwy sposób, a w późniejszym czasie nie usunie Cię z grupy.

Jak dodać członków do Nintendo Family Members?

Potrzebny czas: 5 minut

Dodanie nowych członków do Nintendo Family jest bardzo proste i zajmie Ci kilka minut. Sprawdź, jakie kroki należy wykonać:

 1. Zaloguj się na swoje konto Nintendo

  Wejdź na stronę https://accounts.nintendo.com, następnie kliknij w zakładkę Family grup.

 2. Dodaj nowego użytkownika

  Wybierz opcję Add Member

 3. Wyślij zaproszenie

  W dalszej kolejności naciśnij duży czerwony przycisk z napisem „Invite someone to your family Group”

 4. Podaj adres e-mail nowego członka rodziny

  W następnym kroku potrzebujesz maila osoby, która chce dołączyć Twojej naszej rodziny. Pamiętaj, to musi być adres e-mail, który przypisany jest do konta Nintendo ID tej osoby!

 5. Sprawdź, czy nowy użytkownik został dodany

  Jeżeli wszystko dobrze poszło i Twój nowy „członek rodziny” zaakceptował zaproszenie, to powinien widnieć na ogólnym spisie członków rodziny.
  lista osóbw nintendo family

Jak wyłączyć automatyczne wznawianie subskrypcji Nintendo Online?

Ważne, żeby po wykupieniu subskrypcji pamiętać o wyłączeniu automatycznego wznawiania subskrypcji Nintendo Online. Można to wykonać na dwa sposoby – przez komputer/telefon lub bezpośrednio na konsoli Nintendo Switch:

A) Anulowanie subskrypcji przez komputer/smartphone

1) Wejdź na stronę https://accounts.nintendo.com i kliknij w zakładkę Shop Menu.

2) Pod Twoimi danymi kredytowymi jest zakładka Nintendo Switch Online. Kliknij w nią.

3) Aby wyłączyć automatyczne wznawianie subskrypcji Nintendo Online, kliknij w guzik Turn off Automatic Renewal. Ja już wykonałem ten krok, dlatego na zdjęciu poniżej widnieje nieco odmienny opis 🙂

Turn off Automatic Renewal

B) Anulowanie subskrypcji za pomocą Nintendo Switcha

1) Włącz konsolę. Na ekranie głównym kliknij w czerwoną ikonę Nintendo Online. Możesz to zrobić zarówno w trybie przenośnym, jak i po zadokowaniu konsoli.

2) Gdy już się wszystko załaduje, w lewym górnym roku naciśnij na ikonę profilu.

3) Po chwili, po prawej stronie pokaże Ci się check in Nintendo eShop. Naciśnij ten guzik i poczekaj, aż zostaniesz przeniesiony do sklepu.

Później w Account information wejdź w zakładkę Nintendo Switch Online i po prawej stronie stronie naciśnij terminate automatic Renewal. U mnie jest tylko renew, bo już tą czynność zrobiłem.

Jak usunąć konto użytkownika z Nintendo Family?

Cóż, czasem trzeba podjąć nieprzyjemny krok usunięcia użytkownika z grona Nintendowej rodziny. Nie będę pokazywać w formie obrazkowej jak to uczynić (na szczęście nikt mi jeszcze nie podpadł), ale na szybko wam rozpiszę jak to uczynić w razie konieczności. Tym bardziej, że inaczej trzeba się za to zabrać, jeżeli mamy do czynienia z osobą dorosłą, a inaczej z kontem dziecka.

A) Usuwanie „standardowego konta” z grona Nintendo Family

Zaloguj się na swoje konto Nintendo i wybierz „Other Settings”.

Kliknij link „Delete Account” u dołu strony.

Przeczytaj informacje na ekranie dotyczące usuwania konta Nintendo.

Po przeczytaniu informacji kliknij „Confirm and Proceed”.

Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło do konta Nintendo.

Kliknij „Delete”, aby usunąć konto Nintendo.

Jeśli chcesz ponownie aktywować swoje konto Nintendo w ciągu najbliższych czterech tygodni, możesz wejść na http://accounts.nintendo.com i wprowadzić dane logowania. Kliknij „Reactivate”, aby przywrócić swoje konto. (Uwaga – nie możemy zagwarantować, że wszystkie dane zostaną przywrócone na reaktywowanych kontach.

B) Usuwanie „konta dla dziecka (child)” z grona Nintendo Family

Konta Nintendo dla dzieci można usunąć tylko za pośrednictwem konta Nintendo rodzica/opiekuna.

Rodzic/opiekun powinien zalogować się na swoje konto i kliknąć „Family group”.

Kliknij konto dziecka, które chcesz usunąć.

Kliknij „Other settings”.

Kliknij „Delete child account”.

Przeczytaj informacje na ekranie dotyczące usuwania konta Nintendo.

Po przeczytaniu informacji kliknij „Confirm and Proceed”.

Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło do konta Nintendo.

Kliknij „Delete”, aby usunąć konto Nintendo.

Jeśli chcesz ponownie aktywować konto Nintendo dziecka w ciągu najbliższych 30 dni, możesz przejść do sekcji „Child accounts” w swoim profilu i zlokalizować konto, które chcesz przywrócić. Kliknij „Child accounts”, aby przywrócić konto. (Uwaga – nie możemy zagwarantować, że wszystkie dane zostaną przywrócone na reaktywowanych kontach.)

Po oryginalne info w języku angielskim zapraszam TUTAJ.

Słowem podsumowania

Wiadomo, pewnie gdybyście zmieniali region na Rosję lub kombinowali z kodami niewiadomego pochodzenia, wtedy pewnie i nawet 10 zł na rok by się udało uzyskać. Ja jednak nie czuję się na siłach do zabawy w takie kombinacje. Dodatkowo zawsze występuje ryzyko zbanowania konta. Życzę wam dobrej zabawy i poznania zaufanych współtowarzyszy Nintendowej Rodziny 😉