Wszyscy dobrze wiemy, czym jest Xbox Game Pass, i ile dobra ze sobą niesie. We wrześniu 2021 nie jest inaczej i wszyscy subskrybenci dostaną osiem nowych gier do ogrania lub choćby sprawdzenia w ramach FFW. Przy okazji z oferty wypadnie pięć starszych gier, więc śpieszcie się grać, bo tytuły tak szybko odchodzą. My tymczasem przedstawiamy wam nasze TOP 3 gier września w usłudze Xbox Game Pass. Zaczynamy!

UPDATE 1 – na końcu wpisu znajdziesz oficjalne grafiki promocyjne Xbox Game Pass na Wrzesień 2021.

1. Astria Ascending

Śliczny, dopracowany i niezwykle obiecujący JRPG, w którego scenariusz maczał palce Kazushige Nojima (Final Fantasy X, Final Fantasy VII Remake), a muzyka to dzieło Hitoshi Sakimoto (Final Fantasy XII, Vagrant Story). Jeśli te nazwiska nie są wystarczające, by zapisać sobie premierę Astra Ascending (30 września) w kalendarzyku, to ja nie wiem, co innego może ku temu skłonić każdego fana JRPG. W grze o turowej rozgrywce, pokierujesz grupą zapadających w pamięć półbogów walczących ze złem. Ponadto Artisan Studios obiecuje, że Astra Ascending to niezwykle zbalansowana produkcja, w której przyłożono się do każdego z aspektów gameplayu (satysfakcjonujaca walka, animowane tła i dynamiczna pogoda, wciągająca fabuła, kreacje bohaterów oraz dźwięk).
Astra Ascending jest kolejnym dobrze zapowiadajacym się tytułem JRPG trafiajacym do usługi Game Pass. Dobrze, że Miscrosoft zdało sobie sprawę z potencjału tego gatunku. Czekamy!

2. Aragami 2

Aragami 2 to tytuł, który pojawi się w ofercie Xbox Game Pass już 17 września. Zauważacie podobieństwo do serii Tenchu? Być może właśnie to zwróciło nasza uwagę na ten tytuł, który jest kontynuacją udanego debiutu z 2016 roku. Pierwsza gra skutecznie budowała klimat i mimo drobnych błędów technicznych, była czymś godnym uwagi. Sequel zdaje się rozbudowywać wszystkie aspekty oryginału. Największymi zaletami Aragami 2 są między innymi: tryb kooperacji do trzech graczy, dziesiątki możliwości dostosowania postaci i jej rozwoju, a także wolność oraz dowolność w podejmowaniu akcji na polu walki. Bądź agresywnym zabijaką lub skrytym zabójcą. Wybór należy do ciebie!

3. Sable

Na pierwszy rzut oka Sable (23 września) wydaje się być miksem The Journey i gier z serii The Lagend of Zelda. I przyznam szczerze, że coś w tym jest. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę w otwartym świecie, gdzie czas się zatrzymał lata temu, a postać stara się przeżyć i odkryć jego tajemnice. Jeden z twórców gry, Gregorios Kythreotis, powiedział w pewnym wywiadzie, że jedną z podstawowych inspiracji przy tworzeniu gry był film Star Wars: The Force Awakens. “Moment, kiedy Rey jest na Jakku. Idea była taka. Co, jeśli nigdy by nie opuściła tego miejsca?”. Intrygujące prawda? Ze swojej strony dodam tylko, że mam nadzieję przyzwyczaić się do animacji “stop-motion”, bo już teraz mnie denerwuje 🙂

Jeśli szukasz tapet na pulpit PC lub telefon to znajdziesz je pod tym adresem – Click!


To był nasz Top 3 gier na Xbox Game Pass we wrześniu 2021. Ponadto do oferty wpadnie jeszcze kilka innych gier. Pełna lista poniżej.

 • Surgeon Simulator 2: Access All Areas (konsola) – 2 września
 • The Artful Escape (konsola) – 9 września
 • I Am Fish (konsola, PC) – 16 września
 • SkateBird (konsola) – 16 września
 • Aragami 2 (konsola, PC) – 17 września
 • Sable (konsola, PC) – 23 września
 • Lemnis Gate (konsola, PC, chmura) – 28 września
 • Astria Ascending (konsola) – 30 września

Z Początkiem tego samego miesiąca z oferty wypadają:

 • Blair Witch
 • Double Kick Heroes
 • NBA 2k21
 • Stranger Things 3: The Game
 • Forza Motorsport 7 (15 września)

To by było na tyle! Za miesiąc kolejny TOP3 gier z Game Passa, na które szczególnie liczymy i mamy nadzieje się nie zawieźć.