Dziesiąta edycja Pixel Heaven Games Festival & More już w najbliższy weekend tj. w dniach 10-12 czerwca! Nasza ekipa – w jeszcze niepotwierdzonym składzie – uzbrojona w mikrofony, będzie śmigać pomiędzy odwiedzającymi i wystawcami. Największe wydarzenie branży gamedev w Polsce nie może się odbyć bez nas!

Co dobrego Cię czeka na miejscu? Wystawa niezależnych twórców gier Pixel Expo, prezentacje, wykłady, panele, szkolenia oraz konkurs Pixel Awards Europe. Ale wiesz co jest najważniejsze? KLIMAT wydarzenia, ludzie dzielący swoje pasje z innymi i powiew historii retro gamingu! W najbliższy weekend cofniemy się w czasie do ery pierwszych komputerów 8/16 bit, starych i nowych komiksów, gier planszowych oraz sprzętów z przełomu lat 80. i 90.

Pixel Heaven 2022 keyart

Ekipa OperacjaPanda oraz Trigger Podcast ostatni raz zawitała na PH w 2019 roku. Naszą relację znajdziesz pod adresem Click!

Moc atrakcji

Jak co roku, wydarzeniu będą towarzyszyć znakomici goście specjalni oraz wydarzenia towarzyszące. W tym roku odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć wystawę poświęconą propagandzie w polskim komiksie czasów PRL, a także wystawę fotografii w grach wideo PHOTOMODEBOOK. Dla odważnych oraz osób o ponadprzeciętnym refleksie, czekają Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym. A dla tych bardziej casualowych graczy turnieje w gry na Commodore, Amiga oraz Mortal Kombat na prawdziwym automacie arcade!

Podczas trzech dni Pixel Heaven 2022 będziesz miał szansę na uczestnictwo w panelach, dyskusjach i pokazach filmów. Ponadto czekać będzie na Ciebie VR Corner, olbrzymia retro strefa komputerów i konsol 8/16 bit. Wystawa Smoki i Podziemia oraz Wioska Komiksów… huh… sporo tego. A gdybyś zgłodniał lub nieco opadł z sił pod ciężarem wrażeń, to możesz wpaść do strefy relaksu z ofertą gastronomiczną (Foodrucki).

Pixel heaven hala wystawowa

Kiedy i gdzie?

Z pewnością wiele osób uczestniczących w tegorocznej edycji Pixel Heaven zobaczy na żywo pierwszy raz swoich internetowych znajomych. Nie ma nic lepszego by utrwalić znajomości (nowe i stare) jak sobotnie afterparty Remont przy ul. Waryńskiego 12A. Co na miejscu? Pokaz filmu klasy C z lektorem na żywo (ekipa VHS HELL!) oraz koncerty KATODa, Sensible Band z Jonem Hare oraz legendy muzyki elektronicznej – Władysława Komendarka.

To jak, widzimy się w weekend 10-12 czerwca w SOHO Warszawa przy ul. Mińskiej 25? Dajcie znać lub wywołajcie nas na Twitterze @PodcastTrigger. Więcej informacji znajduje się na www.pixelheavenfest.com oraz stronie wydarzenia na Facebooku pod adresem Click!.

Organizatorem Festiwalu Gier Pixel Heaven jest wydawca magazynów PIXEL i PSX Extreme oraz serwisu www.pixelpost.pl. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Biura Rozwoju Gospodarczego m.st. Warszawy.