Jakiś czas temu otrzymaliśmy testowy egzemplarz Huawei Watch Fit 2. Smart zegarek, który w moim odczuciu jest solidnym pomostem pomiędzy smartbandami, a dużymi smartwatchami. Propozycja Huawei może trafić do osób, dla których mała opaska z wyświetlaczem to za mało, a wielki zegarek z ogromem funkcji to przerost formy nad treścią. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Dla mnie, czyli osoby, która stroni od wearables, Huawei Watch Fit 2 stał się takim całkiem przyjaznym kompanem spacerów i codziennych aktywności.

plecy zegarka huawei watch fit 2

Prezentacja Huawei Watch Fit 2

Huawei Watch Fit 2 w wersji testowej dotarł do mnie w oryginalnym opakowaniu i z jednym akcesorium – kabelkiem do ładowania z magnetyczną końcówką oraz zwykłym wtykiem USB. Pierwsze wrażenie było stosunkowo nijakie, bo sprzęt posiada obudowę rose gold (choć producent upiera się przy „srebrnym”) oraz biały pasek. Tak więc bardziej on damski niż męski. Inna sprawa, że rose gold to taki wakacyjny kolor i szczerze pisząc, kiedyś miałem służbowy telefon w tym kolorze (najlepszy kolor na świecie) i nic a nic mi to nie przeszkadzało.

Mniejsza o kolory. Huawei Watch Fit 2 to bardzo solidne połączenie wszystkich pozytywnych cech opasek sportowych oraz zegarków. Obudowa jest lekka i smukła, a ekran o przekątnej 1,74″ AMOLED i rozdzielczości 336 x 480 px (PPI 336), sprawdza się aż nadto wystarczająco. Na pochwałę zasługuje jasność i wyrazistość wyświetlacza.

huawei watch fit 2 na ręku

Obsługa Huawei Watch Fit 2

Od strony użytkowej Watch Fit 2 to bardzo intuicyjna konstrukcja. Obudowa ma jeden przycisk do wywoływania menu głównego z ikonkami aplikacji, mikrofon i głośnik. Co cieszy, zegarek daje możliwość rozmów telefonicznych, a jakość audio zarówno po mojej stronie, jak i stronie rozmówcy, jest zaskakująco dobra. Jest to ogromny plus kiedy ma się zajęte ręce, telefon gdzieś w plecaku, a słuchawki TWS rozładowane. Wbudowany głośniczek jest donośny, wyraźny, a mikrofon sprawnie przechwytuje dźwięk nawet kiedy ma się wyprostowaną rękę.

Prócz rozmów, Watch Fit 2 pełni też funkcję wyświetlania powiadomień z aplikacji telefonu, SMS i innych wiadomości. Jako podgląd sprawdza się dobrze, choć powiadomienie łatwo skasować bez czytania. Ogromnym minusem jest brak możliwości reakcji na wiadomości. Nie piszę w tym momencie o odpisywaniu na przykładowy SMS za pomocą klawiatury ekranowej, której i tak nie ma, ale o zwykłych predefiniowanych wiadomościach. Myślę, że idealnie by było dodać kilka opcji odpowiedzi, typu: „Ok”, „Oddzwonię”, „jestem na spotkaniu” czy „nie mogę rozmawiać, prowadzę samochód”.

AKTUALIZACJA: w ostatniej aktualizacji producent dodał opcję odpowiadania na SMS. Powyższy akapit jest już zatem nieaktualny! 🙂

Opcje dla aktywnych

Nazwa Watch Fit 2 zobowiązuje. Hybryda smartwatcha i opaski sportowej mocno, ale to mocno ukierunkowana jest na odbiorcę ceniącego sobie ruch i śledzenie postępów w swoich aktywnościach. Krokomierz, pulsometr oraz analizator snu to standard, więc nie ma o czym pisać. Miłym dodatkiem jest tutaj pomiar saturacji krwi, który daje pewien wgląd w stan zdrowia. Do tego producent dorzucił ogrom opcji śledzenia specyficznych aktywności (97 w sumie). Od chodu w pomieszczeniu, poprzez rowerek, orbitrek, pływanie (tak, zegarek jest wodoodporny (5ATM!)), rower, zwykłe ćwiczenia oraz ich harmonogram.

Podczas treningu miłym dodatkiem może być ulubiona muzyka, podcast, albo audiobook. Watch Fit 2 ma możliwość wgrania do pamięci własnych plików audio oraz podłączenia słuchawek bluetooth. Niestety opcja jest mocno okrojona dla sparowanych systemów iOS. Za to na Androidzie wszystko jest ok.

Przed zakupem sprawdź, czego potrzebujesz

I teraz tak. Generalnie Huawei Watch Fit 2 to bardzo udane połączenie opaski i zegarka w jednym, o czym już wspomniałem. Jestem pewien, że takie rozwiązanie sprawdzi się i zyska wielu fanów, a przy obecnej cenie urządzenia jest to jak najbardziej realne. Tylko uwaga. Huawei Watch Fit 2 dostępny jest w trzech wariantach (Active, Classic i Elegant), które nieco się od siebie różnią. Nazwy mówią same za siebie, ale trzeba zaznaczyć, że edycja Active nie posiada NFC i jest nieco lżejsza. Różnią się też rodzajami pasków.

huawei watch fit 2

Czas pracy Huawei Watch Fit 2

Bardzo zadowalający. Przy uruchomionych opcjach wszelakich (na potrzeby testu) czas pracy to jakieś 2-3 dni. ALE podczas normalnego użytkowania, bez wykonywania pomiarów co 5min i ciągłego gmerania w opcjach, czas pracy wydłuża się do 7-10dni! Jeśli z jakiegoś powodu zapomnisz o ładowaniu i nie masz zbyt wiele czasu na postawienie baterii w stan pełnej funkcjonalności, to zaledwie pięciominutowe ładowanie powinno wystarczyć na cały dzień pracy.

pasek huawei watch fit 2

Czy warto kupić Huawei Watch Fit 2?

Napiszę inaczej. Trudno jest mi zniechęcić do zakupu Huawei Watch Fit 2. Naprawdę trudno o dyskwalifikujące minusy tego urządzenia. Gdyby się uprzeć, to można narzekać na brak możliwości odpowiadania na wiadomości z poziomu zegarka. Stosunkowo drogie tarcze zegarka w sklepie Huawei (te darmowe są po prostu standardowe i bez szału). Responsywność podczas obsługi gestami ma delikatnego laga, ale nadal nie jest to uciążliwe. Ostatni z minusów to brak bezprzewodowego ładowania, gdzie w zamian dostajesz magnetyczny kabelek. Poza tym wszystko się zgadza.

Za udostępnienie zegarka do testów dziękujemy Ogilvy PR. Ocena bazuje na subiektywnej opinii recenzenta. Wydawca i jego partner PR nie mieli wpływu na wynik.

Huawei Watch Fit 2

599 zł
9

Cena/Jakość

8.0/10

Czas pracy baterii

10.0/10

Wyświetlacz

9.0/10

Funkcje

9.0/10

Zalety

  • Świetny czas pracy na baterii
  • Możliwość rozmów telefonicznych
  • Wyraźny i czytelny ekran
  • Ogrom opcji dla aktywnych użytkowników

Wady

  • Niestandardowe złącze ładowania i paski
  • Responsywność czasem kuleje
  • Nie jest w 100% kompatybilny z iOS