Xbox Game Pass to abonament Microsoftu, którego wykupienie zapewnia dostęp do pokaźnej biblioteki gier na PC, konsolach (Xbox One, Xbox Series X|S) oraz w chmurze. Na ten moment w subskrypcji znajduje się ponad 500 tytułów na różne platformy, więc niektórzy gracze — a w szczególności ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z XGP — mogą mieć problem z odnalezieniem gry dla siebie. W niniejszym artykule skupiliśmy się na trzech produkcjach, które będą niejako uniwersalnym wyborem dla każdego, kto dopiero wykupił Xbox Game Pass. Mamy nadzieje, że nasze propozycje przypadną wam do gustu; kolejność gier jest przypadkowa.

1. Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 to najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii gier samochodowych od studia Playground Games. Produkcja ukazała się pod koniec ubiegłego roku i w zasadzie od razu stała się hitem wśród graczy z całego świata. FH5 zabiera nas w podróż do Meksyku, a ponadto oferuje ponad 500 licencjonowanych samochodów uznanych marek. Jak nietrudno się domyślić, podczas zabawy głównie bierzemy udział w wyścigach po rozmaitych trasach.

Aby wyciągnąć z Forzy Horizon 5 jak najwięcej, warto zrezygnować z pada i postawić na kierownicę do Xbox One lub Xbox Series X|S. Ten typ kontrolera zapewnia znacznie większą immersję w każdej grze samochodowej.

2. Marvel: Strażnicy Galaktyki

Marvel: Straniżcy Galaktyki to przygodowa gra akcji oparta na licencji Strażników Galaktyki firmy Marvel. Głównym bohaterem opowieści jest Peter “Star Lord” Quill, będący szefem tytułowej paczki. Kiedy okazuje się, że zamieszkiwanemu przez bohaterów uniwersum grozi międzyplanetarny konflikt, zespół musi zrobić wszystko, aby do niego nie dopuścić. Warto wspomnieć, że gra jest pełna humoru, więc podczas rozgrywki niejednokrotnie się uśmiechniemy. Dobra zabawa gwarantowana!

3. Gears 5

Gears 5 to pozycja obowiązkowa dla fanów strzelanek. W grze wcielamy się w postać Kait Diaz, która wraz z towarzyszem eksploruje najbardziej niebezpieczne zakątki planety Sera. Głównym celem protagonistki jest odkrycie źródła swoich koszmarów, a także poznanie pochodzenia krwiożerczej Szarańczy, czyli stworzeń nękających wspomniany glob. Gears 5 oferuje też świetny tryb multiplayer, a ponadto wspiera Dolby Atmos na Xbox — w parze z odpowiednimi słuchawkami audio robi wrażenie.

Podsumowanie

To już wszystko, jeżeli chodzi o trzy gry, od których polecamy rozpoczęcie przygody z subskrypcją Xbox Game Pass. Spośród tak wielu tytułów w abonamencie Microsoftu ograniczenie się do trzech pozycji nie było łatwe, ale mimo wszystko wierzymy, że te produkcje są niejako uniwersalne i powinny przypaść do gustu większości osób.

Jeżeli uważacie, że na powyższej liście powinny się znaleźć jeszcze jakieś gry, to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!