Zmęczony? Posłuchaj tekstu!
Getting your Trinity Audio player ready...

Dla wielu osób samotność bywa bardzo trudna i jest spiralą prowadzącą do poważnych problemów. Ludzie starają się poradzić sobie z tym na różne sposoby. Nowe zajęcia, zapchanie czasu, tak by nie odczuwać samotności, są dosyć popularne. Znajdują się też tacy, którzy próbują czegoś bardziej ekscentrycznego jak wynajmowanie płatnych przyjaciół. Tak właśnie robi bohater mangi Dziewczyna do wynajęcia. Czy płatna dziewczyna nie przysporzy mu tylko większej ilości problemów?

Piguła

  • Komedia romantyczna,
  • Główny bohater ma wyjątkowe szczęście do kobiet,
  • Udawanie związku za pieniądze.

Dziewczyna do wynajęcia to manga, za którą stoi Reiji Miyajima. Tytuł jest gigantycznym hitem autora i doczekał się spin-offu, adaptacji anime mającej już trzy sezony, a także serialu telewizyjnego emitowanego jakiś czas temu w Japonii. To dosyć nietypowa komedia romantyczna o relacji pomiędzy młodym chłopakiem a dziewczyną, która za pieniądze umawia się na randki. Manga w Polsce wydawana jest przez Waneko, które ma swoim katalogu sporo innych komedii romantycznych.

Niecodzienna para

Głównym bohaterem mangi Dziewczyna do wynajęcia jest student o imieniu Kazuya. Chłopak został rzucony przez swoją dziewczynę i jest załamany. Sposobem na polepszenie humoru ma być randka z dziewczyną z internetu. Nie chodzi jednak o kobietę poznaną na jakimś portalu randkowym, lecz taką wynajętą, by razem spędzić trochę czasu. Tak Kazuya poznaje dziewczynę o imieniu Chizuru. Randka przebiega bardzo miło, ale jest fikcją. W końcu towarzyszka tylko udaje zainteresowanie i bohater jest dla niej kolejnym klientem. Mimo to Kazuya decyduje się na kolejne spotkanie z Chizuru. Podczas opłaconej randki dochodzi jednak do zamieszania i rodziny obojga myślą, że są parą. Kazuya jest zbyt wielkim tchórzem, by przyznać, jak jest naprawdę. Dlatego para decyduje się na udawany, płatny związek do momentu, aż bohater wyjawi prawdę na temat swojego związku z Chizuru. Tak rozpoczyna się niezwykła historia miłosna tej pary.

Dziewczyna do wynajęcia, to jedna z tych komedii romantycznych, gdzie zrządzenie losu sprawia, że para niezbyt lubiących się ludzi musi udawać przed światem związek. Po drodze pojawia się cała masa komplikacji, dziwnych sytuacji i zabawnych perypetii. W tym wypadku mamy udawanie szczęśliwego związku przed babcią chłopaka, której zależy na prawnukach. Jest też była dziewczyna studenta, która nagle staje się zazdrosna. Po drodze pojawiają się też inne rywalki chcące pozyskać serce chłopaka. Mamy więc do czynienia z dosyć typową strukturą wzbogaconą o to, że Kazuya musi płacić Chizuru za randki. Oczywiście szybko pojawiają się komplikacje i różne zakręcone sytuacje wystawiające ten fikcyjny związek na próbę. Czy bohaterowie przetrwają to wszystko?

Próbna randka

Szósty tom mangi Dziewczyna do wynajęcia to okazja do poznania kolejnej bohaterki pracującej w branży. Sumi jest niezwykle nieśmiała i zżera ją straszna trema. Dlatego Kazuya ma pomóc jej w pokonaniu stresu związanego z nietypową pracą płatnego randkowania. Młodzieniec wybiera się z Sumi na testową randkę. Całość nie idzie zbyt łatwo, ale para stara się jak najlepiej spędzić czas. Niestety miło spędzony czas zostaje przerwany przez niespodziewane pojawienie się Mami. Czy dziewczyna, która złamała serce bohatera teraz uprzykrzy także życie Sumi?

W pogoni za marzeniami

Chizuru, czyli tytułowa dziewczyna do wynajęcia pragnie porzucić swój zawód i poświecić się prawdziwemu marzeniu, jakim jest kariera aktorska. Dziewczyna ma okazję zrobić wielki krok w przód, gdyż bierze udział w teatralnym przedstawieniu, które może być wielkim krokiem do kariery scenicznej. Z kolei Kazuya w końcu w pełni zdaje sobie sprawę, że zakochał się w tej udawanej dziewczynie. Bohater chce zrobić wszystko by wspomóc ją w osiągnięciu swoich celów. Czy oznacza to, że para zakończy swój udawany związek? Zwłaszcza że Mami dowiedziała się o profesji Chizuru i może mieć w zanadrzu jakiś niecny plan.

Szczęściarz

Kazuya nie jest jakaś przesadnie super postacią, ale bohater mangi Dziewczyna do wynajęcia ma sporo szczęścia. Najpierw Chizuru gubi swoje klucze do mieszkania i chce u niego przenocować. Później urocza Ruka wprasza się do niego do domu, by ugotować obiad i spędzić wspólnie noc. Z jednej strony te wydarzenia są niezwykle ekscytujące i Kazuya ledwo może się powstrzymać. Z drugiej strony istnieje spora szansa, że z tych wydarzeń wyjdzie jakieś zamieszanie.

Prezent

Tom dziewiąty koncentruje się na nadchodzących urodzinach Chizuru. Bohater mangi pragnie sprawić swojej przybranej dziewczynie miłą niespodziankę. W tym celu chłopak kolejny raz spotyka się z Sumi. Tym razem celem randki nie jest trening w zawodzie, lecz poszukiwanie idealnego prezentu dla dziewczyny, w której Kazuya jest totalnie zachowany. Tylko czy zadawanie się z tyloma innymi dziewczynami nie utrudnia mu drogi do serca ukochanej?

Urodziny

Dziesiąty tom przedstawia kolejną trudną sytuację w życiu fikcyjnej pary. Nadchodzą urodziny głównego bohatera. Kazuya tradycyjnie ma całkiem wystawne święto w gronie rodzinnym. Tylko że tym razem babcia nalega by Chizuru nie tylko dołączyła do zabawy, ale także, by świętować także jej niedawne urodziny. Jakby to samo w sobie nie było problematyczne, to na przyjęcie wprasza się dziewczyna zakochana w bohaterze. Jej celem jest uzurpowanie pozycji Chizuru. Czy w końcu wyda się, że Chizuru i Kazuya nie są prawdziwą parą?

Bywa wesoło

Dziewczyna do wynajęcia to całkiem sympatyczny tytuł romantyczny z pieprzem. Tomy 6-10 to więcej perypetii miłosnych bohatera, który ma niezwykłe szczęście do dziewczyn i sporo sprośnych myśli. Całość jest raczej sympatyczna i nie ma tutaj niczego przesadnie sprośnego. Ja z rozdziału na rozdział coraz bardziej wkręcam się w perypetie głównego bohatera. Dlatego też mogę śmiało polecić tę mangę.

Jeśli  interesują Was komedie romantyczne to warto sprawdzić jeszcze serie takie jak Niebieskie pudełkoOdrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia czy Mistrz romansu Nozaki.

Tomek 'Danteveli’ Piotrowski

Za udostępnienie mangi dziękujemy wydawnictwu Waneko

Dziewczyna do wynajęcia

7.5

Fabuła

6.5/10

Kreska

8.0/10

Jakość wydania

8.0/10

Zalety

  • Zabawne momenty
  • Sympatyczne bohaterki
  • Trochę dramatu i romansu

Wady

  • Główny bohater jest niezbyt ciekawy