Zmęczony? Posłuchaj tekstu!
Getting your Trinity Audio player ready...

Władza jest niezwykle kusząca i niebezpieczna. Zarówno chęć jej posiadania jak i obawa przed jej utratą potrafi popchnąć ludzi do niewyobrażalnych i nikczemnych rzeczy. Im wyższy poziom władzy, tym ludzie gotów są więcej zrobić, by ja zdobyć. Bohaterka mangi Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia, ma okazję poznać tę prawdę na własnej skórze. Tylko czy przejdzie ona lekcję tego typu bez szwanku?

Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia to manga autorstwa duetu Nami Hidaka i Satoru Yamaguchi. Seria o przydługim tytule opowiada o losach dziewczyny znajdującej się wewnątrz świata wzorowanego na grze wideo. Tytuł zyskał całe rzesze fanów i doczekał się adaptacji anime, filmu, spin offu i gry wideo typu visual novel. W Polsce manga wydawana jest przez Waneko, które ma w swojej ofercie sporo pozytywnych i sielankowych tytułów jak Starszy pan i kot czy Mistrz romansu Nozaki.

Nowy, wspaniały świat?

Otwarcie mangi Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia jest dosyć dramatyczne. Dowiadujemy się o śmierci pewnej nastolatki, by chwilę później poznać główną bohaterkę serii. Catarina Claes ma 8 lat i nabawiła się strasznej rany na czole. Okazuje się, że wypadek, który sprawił, że Catarina ma na głowie znamię odblokował jej wspomnienia. Dziewczyna w poprzednim życiu była nastolatką, która zginęła na samym początku mangi. Jakby tego było mało, to bohaterka znajduje się w świecie gry wideo, w którą zagrywała się w poprzednim wcieleniu. Catarina nie jest jednak bohaterką tego tytułu, lecz złą postacią, którą czeka okropny los. Czy dziewczyna uzbrojona w wiedzę na temat swojej przyszłości i świetną znajomość gry będzie w stanie uniknąć złego zakończenia swojej przygody?

Pożegnanie

Czwarty tom mangi to dobrze przypomnienie, że początkiem tej sympatycznej i pogodnej serii była tragedia. Catarina jest w ciężkim stanie i jej przyjaciele zebrali się wokół łóżka z pozbawioną przytomności bohaterką. Ona we śnie powraca do prawdziwego świata, by pożegnać się z bliskimi. W końcu bohaterka zginęła nagle w niespodziewanych okolicznościach i na pewno pozostawiła wiele kochanych osób ze złamanymi sercami.

Ten watek mocno mnie uderzył i przypomniał o tym, że wszelkiej maści mangi typu isekai zawsze zaczynają się śmiercią i tragedią. Przygody w nowym świecie mogą być wesołe i radosne, ale dobrzy przypomnieć, ze w prawdziwym świecie sytuacja wygląda inaczej. Dlatego bardzo podoba mi się, że Odrodzona jako czarny charakter nie zapomina o tym elemencie historii, który tak często jest pomijany, by nie uderzać w komediowy nastój perypetii w nowym świecie. Tutaj udało się połączyć te dwa elementy w bardzo fajny sposób.

Szkolny festiwal

Nawet w magicznym świecie ze szlachtą, królami i wyraźnym podziałem na warstwy społeczne, nie może zabraknąć szkolnych festiwali. Tak się składa, ze uczelnia, do której uczęszczają bohaterowie, akurat będzie miała swój festiwal. Uczniowie pokażą swoje umiejętności na różnych stoiskach i grając w przedstawieniach. Catarina będzie miała okazję posmakować pyszności przyrządzonych przez innych uczniów. Jako łakomczuch bohaterka nie mogłaby być bardziej szczęśliwa. Zwłaszcza że bohaterka dotarła do zakończenia gry i nie spotkała ją żadna kara ani śmierć. Może Catarina w końcu pokonała wszystkie przeszkody i będzie mogła spokojnie żyć w magicznym świecie bez obawy, że trafi na jakieś złe zakończenie randkowej gry?

Porwanie

Catarina nie mogła w pełni skorzystać ze wszystkich uroków szkolnego festiwalu. Bohaterka, zamiast tańcować na balu, została zamknięta w cudzej sypialni. Niezbyt ogarnięta dziewczyna po jakimś czasie dowiaduje się, że została porwana. Przyjaciele i narzeczony książę otrzymują list z żądaniami porywaczy. Okazuje się, że ktoś pragnie by, kandydat do miana króla zrzekł się roszczeń do tronu. Tylko wtedy bohaterka zostanie bezpiecznie wypuszczona ze swojego całkiem przytulnego wiezienia. Czy oznacza to, że w królestwie panuje jakiś spisek i ktoś pragnie przejąć władzę za wszelką cenę?

Bohaterkę czeka wiec nowe wyzwanie. Do tego takie, na które nie ma jak się przygotować, bo tego scenariusza nie było w grze. Dziewczyna wypływa więc na nieznane terytoria i jej wiedza z naszego świata może nie być już tak przydatna. Zapowiada się na to, że Catarina ma przed sobą jeszcze sporo przygód.

Taki mały haremik

Odrodzona jako czarny charakter w grze otome ma strukturę haremu. Catarina sprawia, że wszystkie postacie się w niej zakochują. Nie jest to jednak zrobione w jakiś obleśny czy zboczony sposób. Dobroć i troska o innych sprawiają, ze bohaterka pomaga pozostałym postaciom w pokonywaniu trudności i głęboko zakorzenionych kompleksów. Efektem tego są naturalne uczucia, jakie czują do niej pozostałe postacie. Nie mamy tutaj więc naciąganego motywu, że wszyscy zakochują się w głównym bohaterze dlatego, bo jest on w środku opowieści i tego wymaga fabuła. Tutaj wszystko jest przedstawione w bardziej pozytywny sposób. Na dodatek wisienka a torcie jest to, ze główna bohaterka jest kompletnie nieświadoma uczuć swoich kolegów i koleżanek. Catarina nie zdaje sobie z niczego sprawy i po prostu jest sympatyczna dla wszystkich na około. To czyni z niej tak fajną i jednocześnie zabawną postać. Zwłaszcza w sytuacji gdy bohaterka jest w stanie przez przypadek oczarować swoich porywaczy.

Dobrze się czyta

Kolejne trzy tomy mangi Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia, to solidna porcja sympatycznej serii. Tytuł jest niezwykle pozytywny i bardzo miło się go czyta. Tutaj nawet potencjalnie niebezpieczne sytuacje rozwiązywane są z uśmiechem na ustach głównej bohaterki. Nie jest to może zbyt realistyczne, ale w ramach ciepłej komedii sprawdza się świetnie. Naprawdę trudno odmówić uroku temu tytułowi i jak dla mnie to bardzo fajna seria. Jeśli ktoś szuka pozytywnych serii, to będzie to strzał w dziesiątkę.

Za udostępnienie mangi dziękujemy wydawnictwu Waneko

Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia

8

Fabuła

8.0/10

Kreska

8.0/10

Jakość wydania

8.0/10

Zalety

  • Fajne postacie
  • Sympatyczna seria
  • Zabawne momenty

Wady

  • Może trochę zbyt pogodna?