TRIGGER – Podcast o grach

Podcast o grach - Trigger

Medium, jakim jest podcast w Polsce, zajmuje się wiele osób, praktycznie z każdej branży. Od fryzjerów, poprzez bankierów i na osobach powiązanych z technologią kończąc. Trigger, to kolejny podcast o grach, który tworzymy z pasji do gier video i szeroko pojętej popkultury, a także technologii. Pewnie niewielu z obecnych słuchaczy wie, że nasze pierwsze przymiarki do nagrywania i komentowania tego co się dzieje w kręgu naszych zainteresowań, sięgają kilku lat wstecz. Pamiętacie serię „Z plaskacza”? Oczywiście, że nie. Słuchowisko było publikowane w formie video na kanale YouTube oraz stronie Grasz24.pl (projekt umarł śmiercią tragiczną, teraz IP jest w rękach Polygamii) dobrych kilka lat temu i cieszyło się umiarkowanym zainteresowaniem… Dużo lepiej wychodziły nam wtedy recenzje video gier na – o zgrozo – Nintendo :D. W międzyczasie Arek (Arkadikuss) uruchomił solowy kanał YouTube i robi tam fantastyczną robotę, w postaci podsumowań tygodnia oraz innych materiałów video. Swoją drogą pozdrawiamy i polecamy! Reszta osób rozsiała się tu i tam, ale tym razem nie będzie o nich. Co z nami?

Nasz podcast znajdziesz na:

» Spreaker
» iTunes
» YouTube
» Spotify
» TuneIn Radio
» RSS URL

oraz w dobrych aplikacjach na Androida oraz iOS.

W sierpniu 2017 powstał pilotażowy epizod Podcastu Trigger, którego realizacja nie mogłaby się udać, gdyby nie odnowienie starej, w skali Internetu to już prehistorycznej, przyjaźni z Kamilem „Gumcol” Gumiennym. Kamil, jako dawny radiowiec (co chyba słychać) pomógł nam ogarnąć sprawy sprzętowe i czuwa nad tym aby jakość naszych słuchowisk była na zadowalającym poziomie. Nie chwaląc się, muszę stwierdzić, że nasz podcast to przynajmniej TOP30 polskich podcastów, w kategorii jakość nagrania i montażu.

Dedykowany Podcastowi e-mail: trigger(at)operacjapanda.pl – zachęcamy do kontaktu!

Wczoraj i dziś – czyli jak to było na początku?

Wracając do Podcastu Trigger. Zaczęliśmy od tego co znamy i czujemy się w tym najlepiej, czyli od video podcastów. W tym kierunku dobieraliśmy również tematy, takie jak pilotażowe „Niewydane gry”, czy „Gry, które warto kupić kilka razy”. Realia rynku i branży gier video, szybciutko zweryfikowały nasze zapędy produkcji filmowych. Postawiliśmy na formę prezentacji treści, jako audycji do posłuchania na Spreakerze, iTunes oraz kanale Youtube, Operacja Panda. Oczywiście nie przekreśliło to całkowicie wsparcia dla materiałów video. Stały się one po prostu czymś pobocznym, ale kto wie czy nie pokusimy się o kontynuację pierwszego z wspomnianych tematów? W końcu planowaliśmy kiedyś, że to będzie nasza wizytówka…

Coati - recording space
Zdjęcie niezbyt aktualne, ale mniej więcej w takich warunkach nagrywam – Coati

Myślę, że przez ostatni rok sporo się nauczyliśmy i zrozumieliśmy „z czym to się wszystko je”. Jeśli nie zatrzymują nas sprawy ważniejsze, takie jak rodzina i inne wypadki losowe czy zwykła praca, to staramy się publikować kolejne odcinku, już nie na zasadzie „będzie kiedy będzie”, tylko co 1-1.5 tygodnia. Jak na razie trzymamy się tego i efekty stają się widoczne w postaci nowych „followersów” i kontaktów z waszej strony. I to jest dla nas największą nagrodą.

Zespół podcastu Trigger

Trzon naszego zespołu do „nagrywania paszczy”, to wspomniany Kamil, Tomasz „C-Boy” Zamojski oraz ja, czyli Paweł „Coati” Orawski. Podczas nagrań okazjonalnie towarzysza nam Paulina (lepsza połówka Kamila), której głos słyszycie w dzinglach i czasem w tle nagrań. Gościnnie pojawił się też Przemek „Zaixs” Sztejdur i zdarza się, że wspominamy resztę bliskich znajomych, powiązanych z tym i innymi projektami okołogrowymi (nieco więcej w sekcji „O nas„. Osobiście mam nadzieje, że pasja do tego co robimy, a w szczególności, nasz podcast o grach Trigger, da nam i wam, wiele radości i poczucia, że czas nie będzie tym, tak całkiem zmarnowanym.

behringer c1u
Majk Kamila
  • Paweł „Coati” Orawski