Witamy! W poprzednim odcinku, skupialiśmy się na sprzedawcach, do których trzeba podchodzić z dużą dozą niepewności, można było wyczuć pewną nieprzyjemną atmosferę. Wiadomo, pisanie czy rozmawianie o rzeczach trudnych oraz nieprzyjemnych nigdy nie należy do czynności szczególnie łatwych, ale teraz powinno “iść już z górki”… przynajmniej teoretycznie. W tej części zajmiemy się wyjątkowymi (na swój sposób) sklepami. Oczywiście dobór punktów sprzedaży jest w pełni subiektywny i opiera się o wieloletnie doświadczenia, przy polowaniu na różne gierki i egzotyczny sprzęt.
[notification type=”alert-info” close=”true” ]Pozostałe publikacje serii:
Panda Radzi #1 – Które sklepy z grami należy traktować z rezerwą
Panda Radzi #3 – Nasze ulubione sklepy z grami[/notification] Gracze są różni i kierują się różnymi preferencjami przy dokonywania zakupu. Jedni do gier nie przywiązują zbyt dużej wagi. Co jest na czasie, to kupują, a później odkładają na półkę, zapominają, ewentualnie odsprzedają. Inni z kolei podchodzą do tematu nieco bardziej na serio, traktując swoje hobby poważniej, wyszukując unikatowe oferty na sprzęty, które niekoniecznie są teraz na topie. Właśnie tym osobom dedykujemy dzisiejszy tekst, starając się zawrzeć wszystkie (większość – dop. Coati) sklepy dla kolekcjonerów, o jakich nam wiadomo w naszym Kraju. Zapraszamy do lektury.

Nim zaczniemy, drobny komunikat: Tym razem kolejność jest nieprzypadkowa.

 

R2pol

5. R2pol – Wrocław ul. Włościańska 61

[icon type=”fa fa-location-arrow” color=”#dd3333″]Profil Allegro
[icon type=”fa fa-thumbs-o-up” color=”#1e73be”]Profil Allegro

Na pierwszy ogień idzie R2pol z Wrocławia. Strona internetowa sklepu została zaprojektowana bardzo przejrzyście i co najważniejsze –  spełnia swoje zadanie. To tyle, jeśli chodzi o sferę wizualną, bo to co nas najbardziej interesuje to gierki. Na pierwszy rzut oka widać kilka perełek, jak np. Philips CDI, Virtual Boy czy Super Nintendo w nienagannym stanie, po przystępnych cenach. Pechowo, szybko okazuje się, że większości oferty nie ma na stanie lub (standardowo) nie jest odświeżana. Przypuszczamy, że gry po prostu są wpisywane na stronę, a w momencie sprzedania już tak zostają, żeby ładnie wyglądały. No i faktycznie, niektóre autorskie zdjęcia wyglądają cudnie, ale chyba nie do końca o to chodzi. Pozostaje wykonać telefon do firmy, śledzić aukcje na allegro, a kto może, niech uda się z osobistą wizytą. W każdym razie, w ofercie sklepu, faktycznie pojawiają się ciekawe pozycje i warto czasem zerknąć co nowego w R2pol.

Gameover

4. GameOver – Kraków ul. Radziwiłłowska 26B

[icon type=”fa fa-location-arrow” color=”#dd3333″]Profil Allegro
[icon type=”fa fa-thumbs-o-up” color=”#1e73be”]Profil Facebook

Na szczęście, z GameOver jest już znacznie lepiej. Co prawda szata graficzna sklepu internetowego jest – delikatnie pisząc – przedpotopowa, ale za to nadrabia przejrzystością oraz systematycznymi updateami, pod kątem dostępności danego towaru. W asortymencie GameOver jest sporo Japońskich importów oraz unikatowych wydań, a także sprzętów retro i akcesoriów.  Chociaż pod tym względem nieco ustępuje swojej największej konkurencji za między, czyli…

NoGame

3 NoGame – 3 sklepy w Krakowie – Patrz poniżej 🙂

[icon type=”fa fa-location-arrow” color=”#dd3333″]Profil Allegro
[icon type=”fa fa-thumbs-o-up” color=”#1e73be”]
Profile Facebook – Kazimierza Wielkiego 84, Kąciki 2, os. Handlowe 8

Największy, bezpośredni konkurent GameOver, na terenie byłej stolicy. Firma ma trzy sklepy na terenie Krakowa, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 84, Kącikach 2 oraz niedawno otwarty w Nowej Hucie na osiedlu Handlowym 8. Każda z placówek dysponuje innym towarem oraz, co ciekawe, oddzielnym kontem na Facebooku, gdzie często wrzucane są nowe, ciekawe “zdobycze”. NoGame poza sporym wyborem nowości, może też pochwalić się niemałą kolekcją gier z szóstej generacji konsol, a nawet nieco starszymi. Mała sieć sklepów NoGame, wśród lokalnych mieszkańców, zasłynęła z najlepszych cen skupu gier używanych, więc jeżeli nie macie co zrobić z swoją używaną grą, to wiecie do kogo możecie się zgłosić.

Stargame

2. Stargame – Warszawa Milenium Plaza, Alei Jerozolimskiej 123 Lokal 33B drugie piętro

[icon type=”fa fa-location-arrow” color=”#dd3333″]Profil Allegro
[icon type=”fa fa-thumbs-o-up” color=”#1e73be”]Profil Facebook

Między innymi bogate doświadczenia z Warszawskim Stargame przyczyniły się do powstania tego materiału. Przygody z tym sklepem rozpoczęły się totalnie z czapy – ot, w poszukiwaniu upragnionej gry na PS2, zwiedziliśmy całe miasto (prawie) i tak chodząc od sklepu do sklepu trafiliśmy do Milenium Plaza, gdzie stacjonuje “nasz wybawiciel”. Na niedużej przestrzeni handlowej butiku, każdy kolekcjoner powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście, o ile uzbroi swój portfel w kilka ostatnich wypłat… no ale, nie od wczoraj wiadomo, że bycie koneserem białych kruków ma swoją cenę i to niemałą. Szkoda, że strona Internetowa, standardowo świeci pustkami i jest jedynie wizytówką, no ale od czego jest Facebook, co nie?

GameX

1. GameX – Gliwice – Gliwickie Centrum Handlowe ul. Zwycięstwa 52A BOX 66

[icon type=”fa fa-location-arrow” color=”#dd3333″]Profil Allegro
[icon type=”fa fa-thumbs-o-up” color=”#1e73be”]Profil Facebook

Przy całym szacunku do wyżej wymienionej konkurencji, ale póki co Król może tylko jeden i (jak dla nas) jest nim Gliwicki GameX. W podziemiach Gliwickiego Centrum Handlowego, pomiędzy butikami ze stringami, prześcieradłami i innymi duperelami, czyha na nas ZUO, którego powinni wystrzegać się wszyscy, o ile życie miłe. Dlaczego? W naszym przypadku (a konkretnie moim – dop. Coati) każdorazowa wizyta w tym lokalu, kończy się co najmniej źle, a zazwyczaj FATALNIE. I co tu dużo pisać… Po odwiedzinach Yukiego (pseudonim wrednej, nieskorej do targowania, mendy :*) w GameXie, po prostu nie opuszcza się lokalu z pustymi rękoma. Zawsze znajdzie się jakiś tytuł, którego po prostu żal nie kupić. I nie chodzi tutaj o ceny, bo te akurat bywają kosmiczne, ale o fakt, że ma się szansę nabyć coś, czego praktycznie nie widuje się już na ebay (o allegro nie wspominając).
Standardowo, strona internetowa nie zdradza prawdziwego oblicza tego miejsca, oraz jakich pułapek trzeba się wystrzegać. Trochę lepiej jest z profilem na FB, ale prawda jest taka, że tylko osobista wizyta, jest w stanie wytłumaczyć „fenomen” tego miejsca. Więc “Brace Yourself! GameX is Coming!”.

 

Pozakonkursowe “Honorowe wspomnienie” aka Honorable Mentions

Rand

P.H.U Rand – Łódź ul. Przybyszewskiego 5

Profil Allegro – Brak danych
Profil Facebook

Jak sami twórcy się chwalą, na rynku firma jest od 1994 roku, ale dopiero od dwóch lat za pośrednictwem sklepu Internetowego oferuje swoje usługi. Można tutaj natrafić na odrobinę retro stuffu, ale wnioskując po dostępnej ofercie, strona jest raczej rzadko aktualizowana lub po prostu uboga w asortyment. Niewiele więcej możemy o tym bycie napisać. Coś czujemy, że trzeba będzie kogoś wysłać na przeszpiegi, żeby dokładnie wywęszył sprawę. Ktoś się zgłasza na ochotnika? 🙂

 LANSER TV GAMES – Łódź ul.Piotrkowska 165/169

Doszły do nas słuchy, że również na terenie Łodzi jest jeszcze inny sklep z ciekawymi rzeczami dla koneserów o nazwie LANSER TV GAMES. Szkopuł tym, iż zweryfikowanie tej pogłoski jest dla nas póki co niemożliwe, gdyż Lanser praktycznie nie istnieje w Internetach poza podstawowymi danymi o działalności gospodarczej. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

lovegame

Lovegame.pl – Kraków ul. Karmelicka 15

[icon type=”fa fa-location-arrow” color=”#dd3333″]Profil Allegro
[icon type=”fa fa-thumbs-o-up” color=”#1e73be”]Profil Facebook

 

Sklep – ciekawostka dla wąskiej grupy odbiorców. Lovegame zasłynęło w kuluarach z sprzedaży gier sygnowanych logiem Nintendo… i przeważnie tylko nimi. Jedynie konto na allegro, zdradza pewne nieliczne odstępstwa od normy. W tym momencie, większość ludzi znających realia naszego polskiego rynku, przecierają oczy z zdumienia i mówi sobie (na głos lub w myślach) coś w stylu “że co proszę?” lub coś mniej cenzuralnego. Fakt, nasz “rodzimy-zagraniczny” dystrybutor, Conquest Entertainment, powoli, małymi kroczkami naprawia wszystko to, co poprzednicy schrzanili. Nie mniej jednak, Nintendo u nas stanowi dalej niszę, z której najwidoczniej da się jakoś wyżyć. Na szczęście, dzięki współpracy z portalem my3ds.pl ceny “premier miesiąca” oraz figurek amiibo stały się nieco bardziej przystępne. Jeżeli na poważnie rozważacie zakupy w tym sklepie, to koniecznie zawitajcie na wyżej wspomnioną stronę i szukajcie kodów zniżkowych.

AKTUALIZACJA 28.10.2015

5740625761_1

Gamepad – Sochaczew ul. 15 Sierpnia 43 a

[icon type=”fa fa-location-arrow” color=”#dd3333″]Profil Allegro
[icon type=”fa fa-thumbs-o-up” color=”#1e73be”]Profil Facebook – Brak danych

Nasi szpiedzy z Krainy Deszczowców  donoszą, że w Sochaczewie też można przytulic do siebie sporo retro dobroci, ale naszą uwagę przykuło coś jeszcze. Właściciele GamePada mają wyjątkowy talent do tworzenia własnych,  unikatowych edycji konsol. Powyższy obrazek niech posłuży za stosowną zachętę do rzucania pieniędzmi w monitor. Shut up and Take my money!!!! Oh, chwileczkę. Przecież Yuki(GameX) już nas oskubał z wszystkich oszczędności 🙁

 

 

No i dotarliśmy do końca. Staraliśmy się podejść do sprawy jak najbardziej rzetelnie, przy czym dobór przedstawionych sklepów, był w głównej mierze oparty o “własne doświadczenia”. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tych sklepach i w jakich WY zaopatrujecie się w trudno dostępne gierki. Jesteśmy ciekawi waszych opinii.