Pixel Heaven

Pixel Heaven 2019 – siódma edycja już tuż, tuż!

W połowie maja, tj. w dniach 16 do 19 maja 2019 r. startuje kolejna, siódma już edycja wielkiego święta graczy wszystkich pokoleń, twórców gier oraz samych gier jako medium, które wszystkich połączyło w ten szczególny dzień. Pixel Heaven Games Festival & More, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie eventów tego typu, dla branży gamedev. Atrakcje? Branżowa konferencja Pixel Connect, wystawa twórców niezależnych Indie Basement oraz konkurs Pixel Awards Europe.

Klimat wydarzenia

Za nastrój i ogólną atmosferę tegorocznej edycji Pixel Heaven odpowiadają, w głównej mierze odwiedzający, którzy się tam znajdą. To Wy, jako gracze i pasjonaci, My jako media oraz wszyscy ci, którzy to wszystko dla Nas robią. Wszystko? Oh, nie chodzi mi tylko o organizację wydarzenia, chodzi mi o gry. Już teraz można potwierdzić, że wśród uczestników znajdzie wybitne grono polskich i zagranicznych ludzi powiązanych z branżą. Część z nich oficjalnie, część nieco bardziej incognito. Osobiście mam nadzieję, że uda się przybić piątkę, już nie tylko wirtualnie, ale i w realu, ze wszystkimi gośćmi naszych poprzednich podcastów Trigger.  

Gdzie te wszystkie atrakcje Pixel Heaven?

Wiecie już kiedy, wiecie jak nazywa się impreza, ale nie wiecie gdzie się wszyscy spotkamy! Wydarzenie Pixel Heaven odbędzie się surowych, postindustrialnych przestrzeniach Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Organizator zadbał o unikalną otoczkę, w której idealnie odnajdą się ludzie pamiętający erę pierwszych sprzętów i komputerów 8/16 bit, miłośnicy nieśmiertelnych komiksów, fizycznych gier planszowych oraz klimatów retro lat 80’ i 90’ ubiegłego stulecia.  

Aha, nie musicie martwić się o jedzenie i picie. W tej kwestii zadbano o rozmieszczenie foodtrucków na terenach zewnętrznych hali, gdzie odbędą się również pomniejsze wydarzenia towarzyszące. To co? Małe afterparty?

Więcej atrakcji!

Każda edycja to znakomici, rozpoznawalni goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej oficjalnej imprezie w Polsce. Jak można się domyślać, z tego co już zdążyliście przeczytać, niczego nie zabraknie miłośnikom retro. Na odwiedzających będzie czekać ponad 100, gotowych do zabawy  stanowisk z komputerami i konsolami 8 / 16 bit. Do tego należy doliczyć masę automatów arcade, prawdziwe flippery i inne wynalazki dla rozrywki sprzed ponad 20 lat. Nie można zapomnieć o grach planszowych, kąciku z komiksami (w tym wystawa „Komiksy PRL”) oraz strefach chillout, a także dla tych najmłodszych – Kids Play & Learn. Więcej? Nie zabraknie konkursów oraz ciekawych opowieści i wykładów, w ramach Retro Stories, poprowadzonych przez gości specjalnych. Jeszcze więcej? Organizator podaje, że to nie koniec atrakcji, jednak… czy nie warto po prostu tu wpaść i doznać ich na własnej skórze?

Operacja Panda & Trigger Podcast

Nasze plany co do eventu są proste i nieskomplikowane – chcemy tam być, świetnie się bawić, spotkać znajomych, a po powrocie wszystko wam opowiedzieć i pokazać. Na 100% będzie nas można złapać podczas sobotniego afterparty, gdzie dodatkowo dla uczestników przewidziano wyjątkowe koncerty.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem m. in. Prezydenta M. St. Warszawy, Ministerstw Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Organizatorem Festiwalu Gier Pixel Heaven 2019 jest wydawca magazynu Pixel oraz bloga www.pixelpost.pl.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1160939444083833/
Fanpage: https://www.facebook.com/PixelHeaven/

Więcej informacji na stronie www.pixelheavenfest.com oraz na naszych kanałach społecznościowych Facebook oraz Instagram.

The following two tabs change content below.

Paweł "Coati" Orawski

Gracz i pasjonat od zawsze. Pierwszy sprzęt do grania, który z zasadzie stał się zapalnikiem do rozwijania pasji, to było poczciwe Commodore 64. Dalej było już tylko z górki i skacząc z kwiatka na kwiatek, Paweł stał się wierny obozowi Sony i w marginalnym stopniu Nintendo. Aha, W międzyczasie wpadł w sidła nowego hobby zwanego... High-End Audio (na szczęście tylko portable). Fan japońszczyzny, rzadko kończy jakieś gry dwa razy, nie lubi sportówek i padów od xboxa 😛

1 komentarz do “Pixel Heaven 2019 – siódma edycja już tuż, tuż!

Komentowanie zostało wyłączone.