Po tak mocnych konferencjach jesteśmy ogromnie ciekawi co zaprezentuje w tym roku Ubisoft. Czy wreszcie szykuje się jakieś nowe IP, czy może jednak tylko kontynuacje znanych nam serii? Sprawdźmy to razem!

South Park The Fractured But Whole

Mocny początek Ubisoftu, zaczynać konferencję od tak kontrowersyjnego tytułu… Świetnie!!! Fabuła ma być kontynuacją historii przedstawionej w Stick of Truth. Tym razem dzieciaki będą bawiły się w superbohaterów. Fajnie, fajnie, tylko szkoda, że nie powiedzieli więcej… ale wiemy czego się spodziewać prawda?

For Honor

Sporo walki w cinematicu, biegania, wybuchów, wikingów i rycerzy. Tak prezentuje się nowe IP od Ubisoftu. Gameplay odkrywa przed nami karty, For Honor to swoistego rodzaju połączenie Chivalry Medieval Warfare z Assassin’s Creed i czymśtam jeszcze. Podziwiam pomysł – kilku graczy i reszta minionów, walka w walce, współpraca. No cudnie! Sama prezentacja gry wypadła równie dobrze. Na scenie pojawił się Pan o lasce, oraz dwie drużyny graczy. Zarówno na scenie jak i na ekranie coś się działo. (Gra przypomina tez nieco Bushido Blade, jeśli chodzi o system walki – dop. Coati)

The Crew Wildrun

Ubi stara się jakoś wymazać błędy przeszłości… Choć właściwie nic nam nie pokazali, ot zwykłe DLC.

Trials Fusion. Awesome Level Max

Takie śmiszne levele do Trials Fusion. Jazda na jednorożcu I inne tego typu sprawy.

The Division

Wreszcie Ubi pokazało nam gameplay. Od dłuższego czasu obserwowałem tą grę i na całe szczęście nie jestem zawiedziony. Może nie pokazali zbyt dużo akcji, ale pokazali coś ważniejszego – jak ważna jest współpraca i zaufanie w trakcie rozgrywki. Już można przewidywać jak to będzie wyglądać, prawda Coati? (prawda, będzie chaos i przeklinanie na współgraczy – dop. Coati)

Dobrym krokiem jest otwarcie beta testów dla posiadaczy XONE, PS4 oraz PC.

Anno 2205

Klasyka gatunku w najnowszej odsłonie. Zaludnianie nowych planet i rozwijanie miast przyszłości. Całkiem fajnie się to zapowiada, oczywiście jeśli jest się fanem gier strategicznych, nastawionych na ekonomię.

Just Dance 2016

#nikogo A tak na poważnie to jest gorzej niż nikogo… Jason Derulo fałszujący na scenie Ubisoftu, co jeszcze?!! Proszę niech to się skończy juuuż… (jak to nikogo?! Świetna gra na domówki! Jaram się! – dop. Coati)

Rainbow Six Siege

Mocny cinematic – kiepska prezentacja. Na całe szczęście przyszła pani Forget, która opowie o trybie Terrohunt. Czyli grupa znajomych kontra A.I. Jednak jest to kolejna gra, która opiera się na mocnej współpracy drużynowej, bez niej nie ma w ogóle się po co zabierać za ten tytuł. W mojej ocenie Siege nie będzie bardzo różnił się od poprzednich części, ale wszystko zweryfikuje czas.

Co do grafiki, to nie wygląda ona zbyt dobrze – wszystko prezentuje się jak w Vegas 2. Jednak całość ratuje destrukcja otoczenia: kawałki ścian latające w okół graczy, rozwalanie drzwi, uszkadzana posadzka. Całość można będzie przetestować 24 września podczas bety Rainbow Six Siege.

Trackmania

Tytuł mojego dzieciństwa, ale po ostatniej części trochę się zniechęciłem. Może to po prostu kwestia tego, że wyrosłem z tego typu produkcji, a może ta gra była słaba? Coati powie Wam więcej o tym tytule, a ja tylko dorzuce że Panowie prezentujący rozgrywkę wyglądają dość sympatycznie i zabawnie. (Ale co ja mam więcej powiedzieć? Jaki koń każdy widzi – dop. Coati)

Assassin’s Creed Syndicate

Marka która sprzedawała się sama aż do pamiętnego roku 2014, kiedy to premierę miał AC Unity. Akcję Ubi spadły na łeb, na szyję. Wielu graczy od tego momentu przekreśla kolejne części, niewidząc sensu w tworzeniu ich. Jednak Syndicate wygląda świetnie. Nowi bohaterowie, nowa epoka oraz wiktoriańskie gangi. Dodam, że Syndicate posiadać ma dwie grywalne postaci: Eve i Jacob Frye (rodzeństwo). Historii nie będę przytaczać, bo to sprawdzić sobie możecie w powyższym materiale. Powiem tylko, że nowy charakter rozgrywki wpłynie negatywnie na ogólny zarys serii. Brutalność wyprze w końcu zasady bractwa, działanie po kryjomu i subtelność. No trudno, coś za coś…

Ghost Recon Wildlands

Masywny open world, świetna roślinność oraz masa akcji! Przez cały czas zastanawiałem się co to może być, czy to Spec Ops, a może Splinter Cell? Nie, okazuje się że to nowy Ghost Recon. Może nie pokazano nam aktualnego gameplay’u, ale i tak to wystarczyło aby pobudzić naszą wyobraźnię. Jest na co czekać!