UPDATE 2 – No to pozamiatane – Konami, oficjalnie potwierdziło, że Silent Hills Zostało zawieszone, a dokładniej „prace nie będą kontynuowane”.

 

Ostatnie wydarzenia, w „growym świecie”, przypominają jakiś horror. Tak wielu znaków zapytania, wiszących w powietrzu, już dawno nie było. Co dalej z serią Metal Gear Solid? Co z Silent Hills? Jak będzie wyglądać dalsza współpraca Hideo Kojimy z Konami? Czy choćby niejasna – etycznie – sytuacja z marketingiem MGSV… Tego jest tak wiele i wszystko skupią się wokół jednej osoby…
W tej chwili poruszamy się w sferze plotek. Jednakże, jedną z najważniejszych informacji (potwierdzonych) jakie chciałbym teraz przekazać, jest ta, iż P.T. (Playable Teaser) zostanie usunięty, z repozytorium PlayStation Store, już w najbliższą środę (29.04)! Tak więc, nawet jeśli was kompletnie nie interesuje ten tytuł, to warto – naprawdę warto, niech sobie leży na dysku konsoli. Teaser Silent Hills zajmuje niecałe 1.4GB przestrzeni dyskowej, a więc malutko.

Pozostaje najważniejsze pytanie: Co z przyszłością Silent Hills? Ostatniej nocy, podczas sesji „pytań i odpowiedzi” na San Francisco International Film Festival, Guillermo del Toro powiedział, że Hideo Kojima nie współpracuje już z nim, przy tworzeniu Silent Hills i ubolewa nad tym (Link do Twittera). Dalsze pytania, zostały skwitowane odpowiedzią w stylu „zapytajcie Konami”. Ze wszystkich danych, jakie posiadamy, wiemy na pewno, że Kojima „odpadł z zawodów”, i to faktycznie może być problem. Czy del Toro będzie chciał dalej uczestniczyć w projekcie? Czy gra zostanie wyrzucona do kosza? To są pytania, które musimy pozostawić w tej chwili bez oficjalnej odpowiedzi, ze strony Konami.

UPDATE 1 – Z ostatniej chwili. Aktor, Norman Reedus, na swoim Twitterze, również wyraził swoje niezadowolenie i wygląda na to, iż jego angaż w projekt Silent Hills, równbież dobiegł końca.

dejtorosfff

Mam tylko szczerą nadzieję, że mamy do czynienia z potężnym trollingiem i tak naprawdę, cała ta sytuacja, to zabieg marketingowy, mający na celu zwiększenie zainteresowania tematem. Ok, Konami… udało się wam, ale już wystarczy, potrzebujemy oficjalnych informacji!