Koniec roku zwykle wiąże się z jakimiś podsumowaniami, refleksjami. Cóż, nie spinaliśmy się jakoś szczególnie, a znacząco urośliśmy! Bardzo nas cieszą tegoroczne statystyki bloga i kilkusetprocentowe wzrosty. W przyszłym roku pewnie nie uda nam się osiągnąć takich wyników, ale wierzymy, że pewien poziom utrzymamy. Hehe.

Baron Huawei’a

Nie ukrywamy – największy zastrzyk odsłon dały nam poradniki Tomka związane z instalacją usług Google w telefonach Huawei. Tomasz stał się baronem tej marki, a dzięki jego tekstom setki (albo i tysiące!) osób mogły cieszyć się z działających usług Google w swoich telefonach, bo przypomnijmy, Huawei poprztykał się z USA, przez co jego ostatnie telefony mają wykastrowanego Androida. W krajowych blogach technologicznych nie brakowało naśladowców Tomasza, jednak chyba tylko jego poradniki działały. Przez kilka miesięcy wspierał użytkowników, lecz w końcu pozbył się swojego P40 Lite na rzecz normalnie działającego telefonu. Wam też to radzimy…

Cóż, cieszę, że moje poradniki na temat Huawei’a odbiły się dość sporym echem w Internecie i sporo osób z nich skorzystało. Co zabawniejsze, że w zasadzie cały temat usług Google’a na naszym blogu był po prostu dziełem przypadku. Później przerodziło się to w ideę systematycznego supportu. Boli jedynie, że niektóre technologiczne sajty (w szczególności taki na R) zamiast grać w otwarte karty, wołały wprowadzać w błąd widzów, dodatkowo naszym kosztem, banując wszelkie odniesienia do mojej inicjatywy.

Tomasz

Tomasz

Wzrost na screenie poniżej prezentuje największą gorączkę po publikacji poradników Tomka. Tak jak zakładaliśmy, po pewnym czasie nastąpił spadek, jednak możemy uznać to za stabilizację. Skromnie, bo skromnie, ale lepszych 5k użytkowników miesięcznie niż 1200. Wpisy o Hłałeju tracą na mocy, zyskują zaś inne publikacje. Mieliśmy 862% odsłon i 704% użytkowników więcej niż w 2019 roku. Jak wspomniał Tomasz, jest to dzieło przypadku, jednak znacząco wpłynęło na kondycję całego bloga. Nie będziemy tutaj cukrować – w przyszłym roku pewnie nie utrzymamy tak dużego ruchu.

statystyki bloga operacjapanda.pl

Skojarzenia z Huaweiem mamy na tyle mocne, że nasz blog o grach został oskarżony o wspinanie się na plecach chwytliwego tematu, jakim jest Cyberpunk 2077 xD


Chillera utopia

Na liczbę odsłon składają się nie tylko poradniki Tomka, ale również nasze recenzje, testy i publicystyka. Jak na mały blog prowadzony po godzinach pracy, jest nieźle! Czasem nasz wpis trafi do TOP10 Google, czasem nie. Czasem wpadniemy do Direct Answer, czasem nie. Nie staramy się za wszelką cenę wbić na szczyt gugla, bo znamy nasze ograniczenia. Dobra, zdarzy się clickbait zrobiony wyłącznie po to, aby ściągnąć trochę psutego ruchu ze Squid. Chillera utopia – piszemy sobie lajtowo, pykamy w gierki zakupione lub dostarczone przez dystrybutorów.

Właśnie, dystrybutorzy, dziękujemy za kody! Zawsze chętnie przyjmiemy kodzik na jakąś gierkę znaną mniej lub bardziej. Jak macie coś ten, popykać, to zapraszamy na priv.

„Chłopakom z #?-trigger-podcast życzę tego żeby nagrywali częściej”

Podcast Trigger trzyma się całkiem OK, ale wiemy, że powinniśmy nagrywać częściej. Prosił o to nasz słuchacz Badyl – elokwentny człowiek, podcaster udzielający się w Drop In Podcast, streamer i Youtuber. Autor najlepszego (eleganckiego) unboxingu Playstation 5 po tej stronie globu oraz życzeń umieszczonych w śródtytule.

Badyl, Tobie i wszystkim słuchaczom chcemy serdecznie podziękować za wsparcie. Bardzo nas cieszy, że jesteście z nami i słuchacie nas. Nagrywanie podcastu sprawia nam sporo frajdy, a dzięki Wam chcemy kontynuować naszą działalność! Zapraszamy na naszego Discorda – tam sobie gadamy w skromnym gronie. Nie gryziemy.


W przyszłym roku może wreszcie zmienimy te anglojęzyczne wstawki, postaramy się częściej gadać i nadal będziemy pisać o gierkach, bo to nasze hobby. Pozdrawiamy blogerską i podcasterską brać – obyście w 2021 roku zrealizowali wszystkie swoje plany!