Zmęczony? Posłuchaj tekstu!
Getting your Trinity Audio player ready...

Trepang 2, stworzone przez studio Trepang Studios, to produkcja, która przywołuje nostalgiczne wspomnienia z serii F.E.A.R., oferując jednocześnie nową interpretację klasycznej rozgrywki. Grę testowałem w wersji PC na Steam Deck, który radzi sobie całkiem przyzwoicie z tym dynamicznym tytułem. Trepang 2 koncentruje się na emocjonującej i szybkiej walce, zachowując przy tym mroczną estetykę i klimat klasycznych produkcji, do których nawiązuje.

Wcielając się w postać żołnierza uwolnionego z tajemniczej placówki badawczej. Mimo utraty wspomnień, bohater szybko odkrywa swoje nadprzyrodzone zdolności i postanawia uciec z tego mrocznego miejsca oraz dowiedzieć się prawdy o przeszłości.

Trepang 2 ma wiele asów w rękawie

Rozgrywka w Trepang 2 przypomina gry z serii F.E.A.R., zapewniając ekscytujące momenty. Oto kilka kluczowych elementów, które wyróżniają tę produkcję:

  • Szeroki arsenał broni i ataków w zwarciu: Gracz ma do dyspozycji imponujący zestaw broni, który pozwala mu wziąć udział w dynamicznych starciach Opcje spowalniania czasu oraz kamuflażu optycznego dodają do walki dodatkowych taktycznych możliwości.
  • Widowiskowe starcia: Możliwość uderzania wrogów kolbą i pięściami, walenia kopniakami oraz wykonywania podcięć i wślizgów nadają rozgrywce dynamiki. Kombinowanie tych ruchów z atakami bronią palną pozwala na tworzenie spektakularnych combosów.
  • Używanie wrogów jako żywych tarcz: Autorzy gry wprowadzili opcję łapania wrogów i wykorzystywania ich jako osłon podczas bitew, co dodaje elementu taktycznego do akcji.
  • Zaawansowane AI wrogów: Wrogowie potrafią sprawnie współpracować i skutecznie poruszać się po otoczeniu. Tworzą wyzwanie dla gracza i podnoszą poziom trudności rozgrywki.

Wrażenia z rozgrywki są naprawdę zadowalające. Trepang 2 oferuje szeroki wachlarz akcji, które dostarczają wyjątkowego doświadczenia. Mimo to, gra nie jest pozbawiona wad. Miejscami nielogiczny design poziomów może wprowadzić dezorientację, a po pierwszym epizodzie, który niewątpliwie wciąga, gra może dać wrażenie, że już pokazała wszystko, co ma do zaoferowania. To niekoniecznie zachęca do dalszego grania.

AI cieszy jak za dawnych lat

Jednakże, mimo tych niedociągnięć, Trepang 2 wciąż potrafi wciągnąć gracza swoją akcją i klimatem. Widowiskowe starcia, przyjemność płynąca z szybkiej walki oraz zaawansowane AI wrogów stanowią silne punkty tej produkcji. Począwszy od klasycznej mechaniki walki, po rozwiązania takie jak opcje spowalniania czasu i kamuflażu optycznego.

Jednym z najbardziej imponujących aspektów gry jest jej rozgrywka, która oferuje wiele możliwości i stylów walki. Gracze mogą skupić się na precyzyjnym strzelaniu z odległości, efektownych atakach w zwarciu, a nawet wykorzystywać otoczenie do wykonywania spektakularnych manewrów. Bogaty arsenał broni, który obejmuje zarówno klasyczne pistolety i karabiny, jak i futurystyczną broń, dodaje do gry dynamiki i różnorodności.

Intensywność rozgrywki w Trepang 2

Przez całą rozgrywkę, gracz będzie zmagał się z wrogami, którzy są nie tylko licznymi, ale także inteligentnymi przeciwnikami. Zaawansowane AI wrogów sprawia, że starcia są intensywne i wymagające, a przeciwnicy potrafią sprytnie reagować na działania gracza. Niektórzy z wrogów używają taktyki, aby odizolować gracza, podczas gdy inni będą próbowali go zaskoczyć z ukrycia.

Widowiskowa akcja oraz zaangażowanie w doskonalenie umiejętności bojowych sprawiają, że Trepang 2 dostarcza satysfakcjonujące doświadczenie dla miłośników gier akcji. Jednakże, mimo tych pozytywnych aspektów, gra może z czasem stać się nieco monotonna.

Trepang 2 i Steam Deck

Kompatybilność gry Trepang 2 z przenośnym PC Steam Deck wymaga pewnego wysiłku ze strony gracza, aby osiągnąć optymalne wyniki. Optymalizacja nie jest idealna i może wymagać pewnych korekt w ustawieniach graficznych. Jednak po kilku próbach i obcięciu detali do „medium” oraz cieni do „low”, najlepsze wyniki uzyskuje się po zablokowaniu maksymalnej liczby fps na poziomie 30. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu grywalnych 40 fps bez spadków animacji, konieczne będą dodatkowe cięcia jakości grafiki. Dostosowując te ustawienia, ożesz cieszyć się Trepang 2 w pełni, zapewniając sobie odpowiednie balansowanie między wydajnością a jakością wizualną.

Po pierwszej misji możesz mieć dość

Po pierwszym epizodzie, który niewątpliwie intryguje, Trepang 2 może wydawać się powtarzać te same elementy i schematy. Niektórzy gracze mogą odczuć brak wystarczającego nagradzania za dalsze postępy w grze. To wrażenie, że już odkryliśmy większość tego, co gra ma do zaoferowania, może zniechęcać do kontynuacji rozgrywki.

Mimo to, Trepang 2 jest grą, która zasługuje na uwagę, szczególnie dla fanów serii F.E.A.R. i miłośników gier akcji. Jej dynamiczna rozgrywka, mroczny klimat i ekscytujące starcia wyróżniają ją na tle innych produkcji tego gatunku. Studio Trepang Studios udowodniło, że potrafi połączyć klasykę z nowoczesnością, tworząc unikalne i porywające doświadczenie dla graczy.

Grę do recenzji dostarczył wydawca.

* Nieprzypadkowo użyłem w tytule recenzji słowa „druh”. F.E.A.R. do którego nawiązuje, to była gra, dzięki której postanowiłem pisać cokolwiek w Internecie 😉

Trepang 2

7.3

Grafika

7.0/10

Audio

6.0/10

Gameplay

9.0/10

Optymalizacja na Steam Deck

7.0/10

Zalety

  • Świetny, emocjonujący gameplay
  • Przyjemna i widowiskowa grafika
  • Klimat rozgrywki

Wady

  • Trepang 2 generuje mieszane odczucia... podoba się, ale coś tu nie gra
  • Audio niskich lotów. Zdarzają się glitche
  • Design poziomów to spaghetti