Bite dwa miesiące musiałeś czekać drogi słuchaczu lub słuchaczko na nowy epizod podcastu Trigger. Obsuwa wynikła z wielu problemów, które po prostu nałożyły się na siebie. Ale najważniejsze, że wróciliśmy, a Ty jesteś z nami! Dziękujemy! Co w nowym Triggerze? W temacie głównym zmierzyliśmy się z problemem moralności w przypadku łamania konsol do grania w gierki na telewizor. Dalej opowiadamy, w co graliśmy przez ostatnie tygodnie i napiszę całkiem szczerze: rok 2021 wreszcie pokazuje gamingowego pazura. Zapraszam! 

Rozkład Trigger Podcast #58:

00:00 – Temat audycji
51:00 – CO OGRANE
51:37 – Nier Replicant
57:27 – Haven 
1:02:00 – A Plague Tale: Innocence
1:06:45 – Outriders
1:16:54 – Returnal
1:41:19 – KONIEC GADKI O RETURNAL I HISTORIA POPSUTYCH PADÓW OD XBOXA I PRZYPOWIEŚĆ O CHRUPKACH ULTIMATE
1:53:57 – KAMIL JEDZIE PO CONTROL W PROMOCYJNEJ CENIE. CZY UDAŁO MU SIĘ KUPIĆ?

Kilka słów o moralności 

Obecnie temat łamania konsol, a tym bardziej piracenia gier, to już raczej totalna nisza gamingu. Z mojej perspektywy cracking konsoli to tylko zajawka wynikająca z dodatkowych benefitów. Takich jak odpalanie oryginalnych gierek z innego regionu czy dodanie nowej funkcjonalności sprzętowej. Podczas nagrania wspominam o podłączeniu PlayStation Vita do Raspberry Pi i wypuszczeniu sygnału AV na TV. Czy jest mi z tym źle? Hell no! To była świetna sprawa i zabawa! Chłopaki podają też sporo innych przykładów, a temat ucieka nam w różne strony naszej growej branży. Zahaczyliśmy też o ostanie perypetie Sony związane z cyfrowymi sklepami na starszych sprzętach korporacji. 

No to gramy! 

Teraz, jak tak patrzę na powyższa rozpiskę epizodu, to… nawet nie wiem, jak to się stało, że tak długo rozmawialiśmy o Returnalu na PS5! Może dlatego, że jest to zjawiskowo dobra gra? Więcej w mojej recenzji Returnal. Ale generalnie sztos wydany w bardzo dobrym okresie. Wspominamy też o kilku gierkach do ogrania za pośrednictwem Xbox Game Pass (Haven, A Plague Tale i Outriders) oraz o reworku nieco skostniałego już NIER Replicant, którego jedyną bronią jest doskonały scenariusz. 

Spoiler ALERT 

W poniższym fragmencie możesz odsłuchać wyciętą część podcastu – zdecydowaliśmy się na taki krok ze względu na GRUBY fabularny spoiler dotyczący Returnal. Słuchasz na własną odpowiedzialność! 

Przypowieści 

Wiesz, jak to jest. Chcesz, żeby było dobrze i z górki, a jest totalnie odwrotnie. Tak mniej więcej wyglądają życiowe perypetie i przypadki wielu z nas 😀 Kamil opowiedział o swoich przygodach z supportem Microsoftu i trudach zakupowych. Aha, i nie. Nie udało się kupić Control za 33,20 zł :<  

Do usłyszenia!